כיצד לגבות את אתר וורדפרס שלך

כיצד לבצע גיבוי לאתר שלך WordPress


העבירה הטובה ביותר היא הגנה טובה. ובמקרה של אבטחת אתרים, ההגנה הטובה ביותר היא לוודא שהנתונים שלך מגובים כראוי. מכיוון שוורדפרס היא הפלטפורמה הפופולרית ביותר בימינו, לא מפתיע שאתרי וורדפרס נמצאים לעתים קרובות תחת התקפה. להלן מספר טיפים לגיבוי אתר וורדפרס שלך ולוודא שאתה מוגן.

תוספי גיבוי של וורדפרס

הדרך הקלה ביותר לגבות את אתר וורדפרס שלך היא באמצעות תוסף ושירות חיצוני לביצוע הגיבויים שלך. אני אישית לא משתמש בשיטה זו. עם זאת, הנה שניים מהתוספים הפופולריים ביותר לגיבוי בוורדפרס.

גיבוי בודי— מאפשר לך לתזמן גיבויים אוטומטיים ולאחסן את הנתונים מחוץ לאתר.

גיבוי וורדפרס ל- Dropbox– מאפשר לך לגבות ולאחסן את אתר WordPress שלך לחשבון Dropbox שלך.

אמנם פתרונות גיבוי תוספים כמו אלה נוחים, אך הם יכולים גם לעלות לך יותר כסף.

גיבוי ידני

בניגוד למה שאתה חושב, גיבוי ידני של אתר הוורדפרס שלך הוא למעשה לא כל כך קשה ואינו לוקח יותר מדי זמן. באתרי האינטרנט שלי אני מעדיף לגבות אותם ידנית. התהליך קל וזה לא עולה כסף נוסף כדי לבצע גיבויים משלך.

גיבוי אתר וורדפרס באופן ידני כרוך בשני שלבים: גיבוי בסיס הנתונים בתוספת קבצי התצורה וורדפרס שלך. כך תוכלו לבצע גיבוי וורדפרס משלכם באמצעות cPanel. אני תמיד ממליץ ללכת עם מארח אינטרנט של cPanel אלא אם כן תבחר בתכנית אירוח וורדפרס מנוהלת יותר בפרמיה היקרה יותר. cPanel הוא ממשק האירוח המועדף עלינו ברוב המקרים.

גיבוי מסד הנתונים MySQL
cpanel-phpmyadmin
כדי לגבות את מסד הנתונים אתה משתמש ב- phpMyAdmin.

אם אינך יודע באיזה בסיס נתונים אתר WordPress שלך משתמש, אתה יכול להציג את קובץ wp-config.php. גלול בקובץ עד שתראה את מסד הנתונים המגדיר הצהרה שנראית כך:
wordpress-database-name

לאחר שיש לך את שם מסד הנתונים, הפעל את phpMyAdmin ובחר מסד נתונים זה. בחר את כל הטבלאות ולחץ על כפתור הייצוא בראש המסך. לאחר מכן לחץ על האפשרות Custom תחת שיטת הייצוא.
יצוא-wordpress-מסד נתונים

לחץ על תיבת הסימון הוסף DROP TABLE תחת אפשרויות ליצירת אובייקטים כדי למנוע התרחשות של שגיאות אם אתה משחזר את בסיס הנתונים ויש טבלאות קיימות עם אותם שמות..
גיבוי WordPress-מסד נתונים

לאחר מכן, פשוט לחץ על כפתור Go כדי לייצא ולהוריד עותק של מסד הנתונים.

גיבוי קבצי וורדפרס שלך
cpanel-manager-manager
השלב הבא הוא לגבות את קבצי התצורה של וורדפרס ותכנים אחרים (תמונות, תוספים וכו ‘). אתה יכול להשתמש ב- FTP או במנהל הקבצים ב- cPanel. באופן אישי, אני מעדיף את מנהל הקבצים.

אם התקנת את וורדפרס לתיקיית משנה, אתה יכול פשוט להעתיק ולהוריד תיקיית משנה זו. עם זאת, אם התקנת את WordPress בספריית השורש שלך, הקבצים שאתה צריך לגבות יהיו בדרך כלל בספריה public_html שלך. התוכן ייראה כך:
גיבוי קבצי WordPress אלה

תרצה לגבות את כל קבצי ה- .pp ואת כל התיקיות. אם הקבצים שלך גדולים, תוכלו לדחוס אותם לארכיון zip ואז להוריד אותם למחשב.

להגנה מוגנת מפני גיבוי, העתק את מסד הנתונים ואת קובצי WordPress למדיה חיצונית לשמירה בטוחה.

גיבויים לאירוח אתרים

a2-אירוח SiteGround

לבסוף, כשורה אחרונה של אבטחה או גיבוי נוסף, תוכנית אירוח האינטרנט שלך צריכה לכלול שירות גיבוי ושחזור הולם עבור אתרי WordPress שלך. כתבתי בעבר מאמר שבו יש למארחי אתרים את התכונות הטובות ביותר לגיבוי ושחזור, כך שלא אכנס לפרטים גדולים כרגע (תוכלו ללחוץ על הקישור בסוף מאמר זה כדי לראות את הפרטים).

כמו תזכורת, אל תסתמך אך ורק על מארח האינטרנט שלך שיגבה את האתרים שלך. בצע תמיד גיבוי נתונים משלך באופן ידני או באמצעות שירות גיבוי נפרד כדי להבטיח שתמיד יש לך עותק תקף של אתר WordPress שלך לשחזור.

לעת עתה, אני רק אודיע לך שלדעתי שתי התוכניות הטובות ביותר לאירוח אתרים לגיבוי ושחזור נתונים הן מ- SiteGround ו- A2 Hosting. לא רק שהם מספקים גיבוי נתונים מעולה, אלא שהם גם שתי חברות האירוח הטובות ביותר עבור וורדפרס. אירוח A2 מספק סביבת וורדפרס המותאמת למהירות וביטחון. SiteGround מציע תכונות אירוח מנוהלות בוורדפרס במחירים נוחים במיוחד. בנוסף, תמיכת הלקוחות בשתי החברות היא נהדרת.

לחץ כאן כדי לראות את מדריך הגיבוי שלנו לאירוח אתרים

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map