ראיון עם גארי איליס – אנליסט מגמות למנהלי אתרים של גוגל

גארי איליס ראיון


כל בעל אתר רוצה לדעת מה עובד ולא עובד עם גוגל כדי להגדיל את דירוג מנועי החיפוש שלהם. ובכן, יש לנו את התשובות מאת אנליסט המגמות למנהלי אתרים של גוגל בעצמו – גארי איליז. הנה הראיון הבלעדי שלי שערכתי לאחרונה עם גארי. הוא מספק מידע מאוד מעניין ושימושי בנושאים כמו תוכן אתר, SSL, מדיה חברתית, SEO שלילי, תוספי הדומיין החדשים וחיפוש וידאו..

אירוח אתרים חתול: מהי העצה מספר אחת שלך לבעלי אתרים המנסים לגרום לאתרים שלהם לדרג גבוה יותר במנועי החיפוש?

גארי איליס: זו שאלה נהדרת. אני חושב שבאופן כללי אנחנו רוצים שיוצרי תוכן יתמקדו רק בדבר אחד: וזה יהיה המשתמש. זה מה שאנחנו עושים וזה מה שהם צריכים לעשות גם. זה לא קשור להרוויח כסף. אם העדיפות הראשונה שלך היא להרוויח כסף, סביר להניח שאתה עושה את זה לא נכון. עליכם להבין כיצד לעזור למשתמש. ואז יגיע גם הכסף.

WHC: מבחינת תוכן האתר, האם יש אורך אידיאלי שפרסום או מאמר צריכים להיות כדי לדרג היטב במנועי חיפוש?

GI: לא באמת. אתה יכול לראות תוכן באורכים שונים בתוצאות החיפוש שלנו. חלקם מדורגים ממש גבוה למרות שהם רק שלושה משפטים. חלקם הם מאמרים ארוכים באמת. זה ממש לא משנה. זה סוג של עניין מה המשתמשים דורשים – מה מספק את צרכי המידע שלהם. לדוגמה, אם קו אונייה יכול לספק את הצורך במידע שלהם בשאילתה ספציפית, זה יבצע ממש טוב בתוצאות החיפוש.

WHC: האם SSL באמת נותן דחיפה לאתרים בדירוג מנועי החיפוש?
האם אתה ממליץ לאתרים ענקיים ומבוססים להמיר ל- https?

GI: בהחלט יש דחיפה. פיתחתי את האלגוריתם הזה ואני יודע שיש בו דחיפה. הוא פעיל וזה מקוון בתוצאות החיפוש, כך שהוא עובד 100% מהזמן. האם אתרים גדולים צריכים לעבור? הייתי אומר בהחלט כן, מכיוון שזה נותן למשתמש את הרושם שהאתר דואג לפרטיותו. זה דבר אחד. הדבר האחר הוא ש- SSL – למעשה זה TLS בימינו – אתה יכול להימנע מהזרקת תוכן. מה שאתה רוצה להגיש יופיע גם בפוסט המשתמש.

WHC: כמה חשוב הפופולריות של המדיה החברתית בכל הנוגע לדירוג מנועי החיפוש?

GI: בכלל לא. למיטב ידיעתי איננו משתמשים באותות חברתיים בדירוג שלנו. יש לזה סיבה טובה מאוד. זה בגלל אחד, זה מאוד רועש. השנייה היא שברגע שפלטפורמת המדיה החברתית מחליטה שאסור לנו לגשת לתוכן שלהם, אנחנו איתות אחד פחות. ואנחנו פשוט לא יכולים לעשות זאת. עלינו להיות מסוגלים לאסוף את האותות שלנו כל הזמן. זה צריך להיות עקבי. עכשיו, כמה חשוב לדירוג שלך באופן כללי? זה לא בשביל הדירוג. זה יותר על הפצת תוכן. כך, למשל אם אתה יכול לשכנע, נניח משפיע שישתף את התוכן שלך, תקבל יותר מבקרים.

WHC: מהן הדרכים הטובות ביותר להגן על עצמך מפני קידום אתרים שלילי המשפיע על דירוג מנועי החיפוש שלך? מתי אתה ממליץ למישהו להשתמש בכלי Disavow?

GI: זו שאלה מעניינת. למען האמת, בדקתי כנראה כמה עשרות מקרים שבהם אנשים דיווחו על SEO שלילי – ואף אחד מהם לא היה SEO שלילי. לי באופן אישי אין ראיות שתומכות בכך שקידום אתרים שלילי קיים. התעלם מקבצים נהדרים כדי לתת לך שקט נפשי. כך למשל, אם אתה רואה הרבה קישורים שאינך רוצה, אתה יכול להיפטר מהקישורים האלה בקלות באמצעות הכלי Disavow. אבל אז בצד ההפוך של המטבע, אתה יכול גם לירות בעצמך ברגל עם קובץ דחייה, כי אם אתה מתנער מקישורים באיכות גבוהה ויש להם ערך גבוה, אז הם לא יתרמו לדירוג שלך.

WHC: האם אחת מתוספי הדומיין החדשים תשפיע בעתיד על תוצאות מנועי החיפוש? האם עדיף להישאר עם .com?

GI: זו שוב שאלה מצוינת. באופן כללי, איננו נותנים העדפה לשמות הדומיין הגנריים ברמה העליונה. כך למשל, אם אתה הולך עם צילום. וודא שתמשיך לעשות את זה. לא תקבל הטבות רבות יותר ממה שתקבל עם .com.

WHC: לווידיאו, האם יש טיפים לאופטימיזציה שאתה יכול לתת? האם יש הבדל גדול באופן שבו פועל חיפוש הווידיאו של גוגל לעומת מנוע החיפוש של יוטיוב?

GI: חיפוש הווידיאו של גוגל שונה מאוד מחיפוש ב- YouTube. הם שני מנועי חיפוש שונים. באופן כללי, הווידיאו של גוגל לוקח בחשבון את מה שמנהלי אתרים ובעלי תוכן מספקים בדף וב- Sitemaps. YouTube – אין לי מושג – אני לא עובד ב- YouTube. אבל לדוגמה עבור Google Video, אם אתה מספק וידאו של סכמות אורגיות בדפים שלך, בעצם אומר למנועי חיפוש בדף על מה הסרטון עוסק – האורך, הגבלות הפצת התוכן וכאלה, אז מנועי החיפוש יעשו בו שימוש – אותו הדבר עבור קובצי Sitemap של XML.

הקפד להאזין לראיון המלא עם גרי בפודקאסט שלנו.

גארי איליס פודקאסט ראיון

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map