ראיון עם המומחה SiteGround Hristo Pandjarov

Hristo Pandjarov - SiteGround


בימינו אתר אינטרנט מהיר יותר חשוב מתמיד. מלבד שמירת המבקרים שלך ולא לגרום להם להיות מתוסכלים מספיק כדי לעזוב את האתר שלך, אתר טעינה מהיר יותר עשוי למעשה לעזור לך בכל הנוגע למנועי החיפוש..

Hristo Pandjarov הוא מומחה WordPress ו- SEO בחברת SiteGround. לאחרונה היה לי סיכוי לדבר עם הריסטו על מהירות האתר. הוא הציע מספר טיפים מועילים שכללו כל דבר, החל משרתי אינטרנט וסובבים הפוכים, לנושאי מסד נתונים ועד לאופטימיזציה של תוכן ועוד.

כמו כן דנו כיצד SiteGround עוזר ללקוחותיה להאיץ את אתרי האינטרנט שלהם.

אירוח אתרים חתול: נתחיל קצת על הרקע שלך. על אילו דברים מגניבים אתה עובד עבור SiteGround?

Hristo Pandjarov: אני עובד על כמעט כל מה שאנחנו עושים עבור לקוחות וורדפרס שלנו. הכלים האחרונים והמגניבים ביותר שלנו הם כלי הבימוי שלנו שמאפשר לך להעתיק במהירות עותק של האתר שלך, כך שלא תצטרך לעבוד בדפים החיים שלך. ויש לנו אחת ממערכות המטמון המתוחכמות ביותר: SuperCacher שלנו – שמשפר מאוד את הביצועים של אתר האינטרנט שלך.

WHC: כמה מההבדל עושה אירוח אתרים מבחינת מהירות האתר?

HP: זה כן משנה הרבה. אם לא השקעת מספיק מאמץ בכדי לייעל את תקשורת השרת, את תצורת השרת, את הרשת שלך, את מרכז הנתונים שלך; לא תקבלו מהירויות טובות. לספק לאנשים רק PHP ו- MySQL זה כבר לא מספיק. ספק אירוח אתרים איכותי אמור לתת לכם מנגנון מטמון נחמד כמו Nginx או לכה וכלים בהם תוכלו להשתמש בכדי לשפר את האתר שלכם..

WHC: האם אתה יכול לדבר קצת על פרוקסי הפוך לעומת מטמון קבצים? האם זה דומה? האם האחד טוב יותר מהשני? מה אתה היית ממליץ?

HP: הם עובדים בצורה דומה. שניהם מאחסנים את הפלט הסופי של אתר האינטרנט שלך במטמון. ואז כאשר האורח הבא פותח את אותו העמוד, אם תוכן זה לא ישתנה, הוא יקבל את הגרסה המטמון שלו במקום את זה הדינמי. אז ככה אתה שומר בקשות למסדי נתונים של MySQL, אתה חוסך את העבודה של שירות PHP, ובאופן כללי זה הופך את זמני הטעינה שלך למהירים יותר.

ההבדל הוא שהתוספים שמספקים מטמון קבצים; הם מאחסנים מידע זה בכונן הקשיח של השרת, בעוד שלוחבים הפוכים מאחסנים אותו בזיכרון של השרת. יתר על כן, הם עובדים מול שרת האינטרנט. אז, הפרוקסי ההפוך שלך מתוחכם הרבה יותר מאשר במטמון קבצים רגיל. אתה מקבל את המידע מה- RAM, שהוא פחות או יותר המקום המהיר ממנו אתה הולך לקבל את המידע הזה.

WHC: מאגרי מידע הם נושא גדול נוסף בו אתה יכול להיות צווארי בקבוק. מהן הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם שאילתות איטיות במאגרי המידע שלך?

HP: ראשית עליך לפקח על השאלות האטיות שלך. יומן השאילתות האטיות של MySQL יצביע אותך על הסיבה לשאלות [האטיות] האלו. כנראה שיש לך תוסף לא ממומן או חתיכת קוד שכתבת שזה לא טוב. אין כלל אחד לתקן את כל הבעיות הללו.

WHC: לאתר של כולם צריך להיות תוכן משכנע. מהן הדרכים בהן אנו יכולים לייעל את תוכן העמוד שלנו כך שהוא יטען מהר יותר?

HP: זה רעיון נהדר להקדיש זמן לניתוח האופן שבו המבקרים שלך באמת מתקשרים עם האתר שלך. ישנם כלים בחינם, [כמו גם] כלים בתשלום. בראש דעתי הוא Crazy Egg מכיוון שאני משתמש בו באופן קבוע לבדיקת SiteGround ואתרי האינטרנט האישיים שלי. אתה פשוט כולל JavaScript קטן לאתר שלך. ואז זה מתחיל לאסוף מידע על האופן בו המשתמשים שלך מתקשרים בפועל עם האתר שלך. כך למשל, אם אתה יכול לראות שרוב המבקרים שלך לא גוללים לסוף התוכן שלך, אולי יש מקום טוב לחתוך את הדף למספר עמודים.

WHC: לבסוף, לרדת לרמת הדפדפן, האם ניתן לעשות כל דבר כדי לייעל את הדפדפנים האישיים שלך כדי להפוך את הדברים למהירים יותר?

HP: יש כמה דברים שאתה יכול לעשות. החזקים ביותר הם למנף את זיכרון המטמון של הדפדפן שלך – מה שבאופן די ברור לדפדפני האורח שלך כמה זמן לשמור עותק מקומי של סוגים מסוימים של משאבים כמו קבצי JavaScript, קבצי CSS. ואם אתה יודע שלא תשנה את אלה לעיתים קרובות, אתה יכול להגדיר אותם לערך גבוה יותר כמו חודש. אז ברגע שהמבקרים שלך יטענו את האינדקס שלהם, הם יקבלו קבצי CSS ו- JavaScript אלה. ואז, כל עמוד אחר שנשען על אותם קבצים ממש, יאוורר בהרבה, הרבה יותר מהיר מכיוון שדפים אלה כבר יאוחסנו בכונן הקשיח המקומי שלהם..

דבר נוסף הוא לדחוס gzip את התוכן שלך. בדרך זו אתה מעביר גרסה דחוסה של נתונים אלה דרך הרשת.

WHC: כל דבר מרגש שיורד בפס באתר SiteGround?

HP: לפנינו הרבה דברים מגניבים. העצה שלי תהיה לפקוח עין על הבלוג שלנו. בדיוק הצגנו את פלטפורמת אירוח הענן החדשה שלנו. זה מבוסס על מכולות. זה סופר מהיר. זה ממש ממש ממש. אנו עובדים כל הזמן על הוספת דברים חדשים [ו] על שיפור השירות שלנו.

לשמיעת הראיון המלא, הורד את Podcast Cat Hosting.

למידע נוסף על תכונות האירוח של SiteGround, לחץ כאן כדי לבקר באתר האינטרנט שלהם

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map