אירוח אתרים ו- SEO 2019

אירוח אתרים ו- SEO


האם אירוח אתרים שלך משפיע על קידום אתרים ב- 2019? אמנם אופטימיזציה למנועי חיפוש המשיכה להתפתח במשך השנים ככל שגוגל ומנועי החיפוש משנים את האלגוריתמים שלהם, אירוח אתרים ממשיך להשפיע בעקיפין על SEO שלך בדרכים הבאות.

כולם צריכים להשתמש ב- SSL

עובדה שגוגל ודפדפני האינטרנט רואים שימוש ב- https כחשוב קריטי. אם אינך משתמש ב- SSL בימינו, האתר שלך מסומן כלא מאובטח. מלבד אבטחת האתר שלך, השימוש ב- SSL / TLS מעניק לך דחיפה גם בדירוג מנועי החיפוש. כשדיברתי עם גארי איליז, אנליסט המגמות למנהלי אתרים של גוגל, הוא התעקש כי השימוש ב- SSL / TLS בהחלט עוזר ל- SERP של האתר שלך. למעשה, גרי אמר שהוא יודע שזה עובד מאז שהוא עבד על האלגוריתם הזה.

החדשות הטובות כאן הן שהרבה חברות אירוח אתרים מכירות בחשיבות https וכעת הן כוללות תעודות SSL בחינם עם תוכניות האירוח שלהן. בהחלט הייתי ממליץ לך לבחור באחת מחבילות אירוח אלה עם SSL בחינם.

ענייני מהירות במידה מסוימת

מהירות האתר ממלאת תפקיד גם בדירוג מנועי החיפוש שלך, אך במידה פחות ידועה. שלא כמו SSL, כששאלתי את גארי על מהירות האתר כגורם ב- SERP, הוא עשה את זה לנקודה לומר לי שמעולם לא אמרו שהמהירות היא גורם גדול בדירוג. מאוחר יותר הוא אמר שלמהירות עשויה להיות השפעה מסוימת, אבל לא ממש כל כך. מכיוון שהאלגוריתמים משתנים ללא הרף, אני חושב שזה רעיון טוב שיהיה אתר בעל ביצועים מהירים. ובוודאי שמארח האינטרנט המתאים יכול למלא תפקיד גדול בהאצת האתר שלך.

אמנם יש הגיון מושלם כי אתרים בעלי ביצועים מהירים יותר ופחות השבתה הולכים להיות מועילים לתוצאות SEO שלך, אך האם זה אומר שכולם צריכים לצאת ולקבל אירוח ייעודי? עם כל כך הרבה גורמים אחרים המשפיעים על קידום אתרים, אני לא חושב. העלות הנוספת לא תצדיק את הרכישה הנוספת עבור הרבה אנשים.

גורמי אירוח אתרים אחרים

במידה פחותה ניתן לומר את אותו הדבר לקבלת כתובת IP ייעודית. זה לא עולה כמו לקנות אירוח ייעודי. עם זאת, הניסיון שלי היה ש- IP ייעודי לא נראה כל כך משנה למנועי החיפוש. כעת המצב של כולם עשוי להיות מעט שונה, וחלק מהמומחים בהחלט מגלים שיש מצב כזה. אין פגיעה בקבלת IP ייעודי, אבל אם יש לך הרבה אתרים, יתכן שזה לא יהיה חסכוני. שמעתי גם ממומחים אחרים, שחברות אירוח אתרים עושות עבודה ממש טובה בימינו בהפרדה ובידוד של משתמשים משותפים כך שלקוח אחד לא יגרום לבעיות עבור לקוחות אחרים. עיין בהמשך למידע נוסף על כתובות IP ייעודיות וקידום אתרים.

גורם אחד נוסף שהוזכר הוא קבלת ספק אירוח אתרים באותו מקום בו שוק היעד שלך. למרות שאני מסכים שזה מועיל, זה לא תמיד כל כך פשוט. ראשית, לא כל חברות אירוח אתרים חושפות את מיקומיהן של מרכז הנתונים. למרות שמארחים מסוימים מזהים את מיקומם, הבעיה הופכת להיות היכן בדיוק קהל היעד שלך. אם אתה עסק מקומי, זה הרבה יותר קל לעשות זאת. עם זאת, הרבה בעלי אתרים מכוונים לא רק למדינה ספציפית, אלא מאוד גם לקהל עולמי – מה שמקשה על בחירת מיקום אירוח..

אז כמה גדול צריך אירוח אתרים לשחק באסטרטגיית ה- SEO הכוללת שלך? בנקודת זמן זו הייתי אומר שבחירה באחת מחברות אירוח אתרים המובילות והמדורגות יותר תשפיע על ה- SEO שלך באופן שווה. שוב, רכישת אירוח ייעודי יכולה לשפר את מהירות האתר ואת זמן הפעילות שלך, אך כמה (אם בכלל) שישפר את ה- SEO שלך נשאר נושא לוויכוח.

האם עליך לבחור כתובת IP ייעודית?

אחד ההיבטים המדוברים ביותר של אירוח אתרים ואתרי אינטרנט הוא האם כתובת IP ייעודית או לא (לעומת אחת משותפת) משפרת את אופטימיזציית מנועי החיפוש שלך (SEO). ולמרות שדעות שונות זו מזו, רוב המומחים נוטים לראות שיש להם IP ייעודי כמסייע SEO שלך. אמנם ישנן סיבות אחרות לרכישת כתובת IP ייעודית (לדוגמה, אם אתה הולך להיות אתר מסחר אלקטרוני), השאלה נותרה עבור רבים: האם עלי לקבל IP ייעודי למטרות SEO?

הבעיה בניסיון לקבוע את ההשפעות של IP ייעודי על תוצאות מנוע החיפוש שלך היא שיש כל כך הרבה גורמים אחרים שקשורים לבודד את חשיבות ה- IP. לדוגמה, גם אם מרבית 50 אתרי האינטרנט המובילים בשאילתת מנועי החיפוש משתמשים ב- IP ייעודי, יכולות להיות שיטות SEO רבות אחרות המופעלות על ידי אתרים אלה. אפילו מומחי SEO ידועים אוהבים ברוס קליי ומקורבים קבעו כי למרות שהם מצאו כי מעבר ל- IP ייעודי גרם לעלייה בדירוג, זה יכול להיות פשוט צירוף מקרים.

במקרים מסוג זה אני בדרך כלל רוצה לבצע בדיקות ומחקרים משלי כדי לבדוק מה עובד או לא עובד בשבילי. אז החלטתי לעשות ניסויים משלי. באופן ספציפי, רכשתי כתובת IP ייעודית לכמה מהאתרים שלי שהשתמשו בעבר ב- IP משותף. כדי לנסות עוד יותר לבודד את האפקטים של ה- IP הייעודי, בדקתי שני סוגים שונים של אתרים. הראשון הוא אתר חדש יחסית שהתרכזתי בעיקר בתוכן ומחבר ולא דאגתי מקישורים נכנסים. האתר האחר שבדקתי קיים כבר מספר שנים ועשיתי הרבה יותר קישורי קישור ושיטות SEO אחרות כדי לנסות ולהגביר את התנועה. למעשה, אתר שני זה קיבל להיט עם עדכוני גוגל.

ביצעתי שני מחקרים בזמנים נפרדים. הנה מה שמצאתי בפעם הראשונה. התבונן בתרשימים למטה. בהשוואת הנתונים מהחודש האחרון באמצעות IP משותף עם נתוני החודש האחרון באמצעות כתובת IP ייעודית, אתה יכול לראות שלא חל שיפור בהופעות של מנועי החיפוש.

אתר A באמצעות כתובת IP משותפת:
תוצאות IP משותפות לאתר

אתר A באמצעות כתובת IP ייעודית:
תוצאות IP ייעודיות לאתר

אתר B באמצעות כתובת IP משותפת:
תוצאות IP משותפות של אתר B

אתר B באמצעות כתובת IP ייעודית:
תוצאות IP ייעודיות לאתר B

למעשה המספרים למעשה נמוכים יותר. אתר A (האתר החדש) עבר מעל 10,000 הופעות למעט מתחת ל 9,000. אתר B (האתר שהוקם יותר) היה נמוך ביותר ממאה הופעות. המיקום הממוצע לתוצאות של שאילתות חיפוש אף הראה שיפור מועט או לא. עבור האתר החדש יותר, המיקום הממוצע השתפר בנקודה אחת בלבד. המיקום הממוצע לאתר הישן היה למעשה גרוע יותר על ידי 7 נקודות.

ברור שיש גורמים רבים המשפיעים על תוצאות ה- SEO שלך. בנוסף, התוצאות שלך עשויות להיות שונות. עם זאת, עד כה עם הבדיקה שלי, נראה שכתובת IP ייעודית אינה משפרת את ה- SEO שלך. בהחלט אין שום פסול בקבלת IP ייעודי. אך שימו לב שאם אתם רוכשים בעיקר אחת לשיפור קידום אתרים שלכם, אתם עלולים להיות מאוכזבים.

אם מסתכלים על רשמי מנוע החיפוש למחקר הבדיקה השני שלי, לאתר A (האתר החדש יותר) יש למעשה מספרים נמוכים יותר ממה שהוא עשה לפני חודש. אתר B (האתר הישן) אכן מראה עלייה קלה בהתרשמות; עם זאת זה יכול לנבוע מגורמים אחרים כולל עדכון אחרון של גוגל.

אתר א: תוצאות קודמות למנועי חיפוש
תוצאות IP ייעודיות לאתר

אתר א ‘: תוצאות מנוע חיפוש מעודכנות
תוצאות IP ייעודיות לאתר מעודכן

אתר ב ‘: תוצאות מנוע חיפוש קודמות
תוצאות IP ייעודיות לאתר B

אתר ב ‘: תוצאות מנוע חיפוש מעודכנות
תוצאות IP ייעודיות לאתר B עודכנו

בשלב זה אני פשוט לא רואה שום הוכחה אמיתית לכך שכתובת IP ייעודית תשפר את ה- SEO שלך. בהחלט הם נחוצים לאתרים המשתמשים ב- SSL. אבל אם אתה חושב לרכוש אחד פשוט לקידום אתרים טוב יותר, הייתי ממליץ לך להמתין ולחסוך מעט כסף.

להלן מספר טענות נוספות בנושא IPs ייעודיים שאולי שמעתם יחד עם מחשבותי:

אם אתה משתמש ב- IP משותף, האתר שלך עשוי להיות מזוהם על ידי אתר זבל שמשתף את כתובת ה- IP שלך.

בעוד שפעם אחת זה יכול היה להיות נכון, מעולם לא חוויתי בעיות כמו זו. האמת היא שרוב חברות אירוח אתרים עושות עבודה מצוינת בבידודן של לקוחות האירוח המשותף שלהן זו מזו.

אם אתה משתמש בכתובת IP וירטואלית, מישהו שמנסה לנווט לאתר שלך על ידי הזנת ה- IP שלך במקום כתובת האתר עשוי להיגמר באתר של מישהו אחר..

מצב זה בדרך כלל יתרחש רק אם השרת שלך מוגדר בצורה שגויה. שוב, לא חוויתי סוג כזה של בעיה. מה שקורה בדרך כלל אם כתובת ה- IP המשותפת שלך מוקלידת בדפדפן היא שאתה הולך לדף מארחי האינטרנט שלך. ובאמת, כמה אנשים באמת מקלידים כתובת IP במקום כתובת URL בימינו?

בשורה התחתונה אירוח אתרים ו- SEO בשנת 2019

ההשפעות העיקריות שיש לאירוח האינטרנט שלך על SEO שלך נשארות מהירות אתר ו- SSL. אמנם ישנם גורמים גדולים בהרבה לקביעת הדירוג במנועי החיפוש (קישורים נכנסים, רשות תחום וכו ‘), אך אף פעם לא כואב לבחור ספק אירוח אתרים הכולל SSL בחינם ומציע מיקומים מרובים של מרכז נתונים יחד עם מטמון ביצועים משלהם. טכנולוגיה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map