Rishikimi i Jaguar PC

Jaguar-pc-shqyrtim


E themeluar në vitin 1998, Jaguar PC mund të jetë më i miri i kompanive më pak të njohura të mbajtjes së faqes në internet. Ndërsa ato shfaqin Dedikuar, Cloud VPS dhe Reseller Hosting, është Ndarja e Ndarë e tyre është veçanërisht e dukshme – pasi planet e tyre standarde dhe ato të nivelit Pro kanë shërbime të menaxhuara. Vendosa të zgjedh një plan standard për të parë saktësisht se çfarë lloj shërbimi dhe performance mund të pritet nga Jaguar PC.

Planet e Pritjes të Jaguar PC

Jaguar-pc-hosting-planet
Jaguar PC specializohet në Dedikuar Hosting, Cloud VPS Hosting, Reseller Hosting, dhe Menaxhuar Shared Web Shared të Ndarë. Ndarja e tyre e përbashkët e interesit është me interes të veçantë pasi përmban shërbime të menaxhimit të menaxhimit, prandaj ne natyrshëm donim të rishikonim këtë paketë të veçantë pritëse. Ekzistojnë tre nivele të mbajtjes në internet të përbashkët në Jaguar PC: Lite, Standard dhe Pro. Do nivel ka një sasi në rritje të burimeve. Zgjodha për Planin Standard (Plani Lite nuk përfshin shërbimin e menaxhuar).

Regjistrohu

Regjistrimi në Jaguar PC mund të jetë pak i ndërlikuar. Para së gjithash, ata kanë disa norma zbritje të listuara së bashku me një kod promovimi të zbritjes. Sidoqoftë, kur vendosa një urdhër, shuma totale nuk përfshinte zbritjen. Dhe kur u përpoqa të futja kodin e promos, mora një mesazh duke thënë që nuk ishte i vlefshëm. Unë menjëherë kontaktova mbështetjen dhe më thanë që të shkojnë përpara dhe të vendosin porosinë, por mbaj prapa pagesën. Pasi njoftova mbështetjen pasi vendosa porosinë time, ata mundën të më jepnin nivelin e skontimit. Fatkeqësisht, llogaria ime ende u etiketua si “Në pritje”, kështu që më duhej të kontaktoja përsëri ndihmën.

Kishte gjithashtu një konfuzion në lidhje me tiparet e planit të pritjes të Jaguar PC. Në faqen e tyre në internet, thuhet se me Planin e tyre Standard, ju merrni dy faqe interneti. Sidoqoftë, në faqen e porosive, rendit 1 faqe interneti. Përsëri, unë kontaktova mbështetjen për këtë çështje dhe u informova se ata numra janë vetëm udhëzime. Në të vërtetë mund të krijoni sa më shumë fusha shtesë siç duhet, kështu që në të vërtetë nuk është një numër i kufizuar i uebfaqes – diçka tjetër për të mbajtur në mend.

Ndërfaqja e llogarisë

Me Jaguar PC, ju merrni cPanel plus zonën e klientit të tyre Ndërfaqen e llogarisë së Shërbimeve të Mia. Më duhet të them që me të vërtetë më pëlqen paneli i Shërbimeve të Mia pasi ju lejon një qasje të thjeshtë me një klik jo vetëm në cPanel por edhe në artikujt që arrihen shpesh si email, addon dhe nënfushat, FTP, MySQL Databaza dhe metrics. Fatkeqësisht, pati një problem të vogël me përpjekjen për të hyrë në phpMyAdmin nga kjo faqe.
Jaguar-pc-llogari-ndërfaqe

CPanel i Jaguar PC ju jep temën standarde Lantern Paper, të cilën preferoj. Dhe përfshin instaluesin e aplikacionit Softaculous për instalime të thjeshta të softverëve me një klik.
Jaguar-pc-cPanel

Karakteristikat e kompjuterit Jaguar

Jaguar PC ofron çertifikata falas të Encrypt SSL të Le. Dhe SSL-ja juaj instalohet automatikisht menjëherë pasi të shtoni një domain në llogarinë tuaj. Do të merrni një njoftim me email në lidhje me SSL Auto:
Jaguar PC Auto SSL Email

Më pëlqen që Jaguar PC ofron kopje rezervë të automatizuar të cilat ruhen veçmas. Ju mund t’i riktheni të dhënat duke kontaktuar mbështetjen e klientit.

Dhe për përdoruesit e WordPress, Jaguar PC përfshin ndërtuesin e faqeve në internet BoldGrid, duke ju lejuar të krijoni me lehtësi një uebfaqe profesionale në kërkim.

Shpejtësia dhe performanca

Shpejtësia e përgjithshme e faqes në internet ishte disi në kundërshtim. Testimi ynë në zonat lindore dhe qendrore të Sh.B.A-së tregoi rezultate të mira. Sidoqoftë, këtu në perëndim rezultatet ishin të dobëta kur erdhi me shpejtësinë e sitit siç mund ta shihni nga të dhënat më poshtë:
Testet e Shpejtësisë PC Jaguar

Ndihma për klientët

Jaguar PC ofron mbështetje të klientit përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live. Ne gjetëm kohët e përgjigjes së bisedave të drejtpërdrejta për pjesën më të madhe të mirë. Ndonjëherë ka raste kur ka një vonesë më të gjatë në pritje të një agjenti në dispozicion, por normalisht nuk është kështu. Unë do të them që gjithmonë i kam gjetur anëtarët e ekipit mbështetës të jenë shumë të sjellshëm dhe të gatshëm të bëjnë çmos për të zgjidhur çdo çështje. Ka pasur raste kur agjenti i ndihmës që më ndihmonte në chat live nuk kishte një përgjigje dhe më duhej të hapja një biletë për ndihmë të mëtejshme.

përfundim

Edhe pse procesi i regjistrimit mund të jetë pak më i butë, dhe ka pasur disa çështje të vogla këtu dhe atje, përgjithësisht Jaguar PC ka qenë një ofrues i mirë i pritjes në internet në përvojën tonë. Ne i pëlqejmë të gjitha tiparet që merrni me planin tuaj të pritjes. Nga ana tjetër, mbështetja e linjës së parë në Jaguar PC nuk ka qenë në gjendje të na ndihmojë në disa raste dhe neve na është dashur të përshkallëzojmë çështjet përmes biletës mbështetëse. Sipas mendimit tonë, në këtë kohë, ne e konsiderojmë Jaguar PC si një opsion solid solid për mbajtjen në internet, megjithëse ka hapësirë ​​për përmirësim.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në Jaguar PC

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map