Bestmimet më të mira për mbajtjen në internet 2017

mirë-web-hosting-çmime-2017


’Shtë koha edhe një herë të njoftojmë fituesit e Awardsmimeve tona më të Mirë të Hosting në Ueb 2017. Këtë vit, ne njohim dymbëdhjetë kategori të përsosmërisë në shërbimet e mbajtjes së faqes në internet. Ka një numër fituesish të përsëritur këtë vit pasi performanca e tyre e vazhdueshme e jashtëzakonshme e merituar të shpërblehet përsëri në 2017. Për shkak të popullaritetit në rritje të krijuesve të faqeve të internetit, ne kemi vendosur të kemi çmime si për WordPress ashtu edhe për ndërtuesit e faqeve të internetit jo-WordPress.

Pritja më e mirë VPS

Pritja për lëvizje
Për shumë vite, unë kam gëzuar një pritje të jashtëzakonshme në internet nga InMotion. Këtë vit, unë vendosa të rifreskoj në Planin e tyre të Menaxhuar të Mparsueshmërisë së Lartë të VPS-së. Rezultatet kanë qenë po aq mbresëlënëse. Në fakt, në testimin tonë të kohëve të fundit të hostimit të VPS, InMotion Hosting u rendit në krye të listës.

Pritja më e mirë e përbashkët

SiteGround
SiteGround kombinon një pritje të përbashkët dhe mbështetje të shkëlqyeshme të klientëve së bashku me karakteristika të menaxhuara të hosteve që gjenden shpesh në planet më të shtrenjta të pritjes. Vitin e kaluar, ata përmirësuan të gjithë platformën e tyre të përbashkët të pritjes. Dhe ata kanë vazhduar të përtërijnë me shërbimet e tyre që nga ajo kohë.

Pritja më e mirë e menaxhuar me WordPress

Motori WP
Ka shumë plane të ashtuquajtura të menaxhuara të WordPress-it të menaxhuara në treg. Por kur bëhet fjalë për pritjen e menaxhuar me premium të WordPress, WP Engine mbetet standardi i industrisë. Sidoqoftë, ata nuk janë mbështetur në dafinat e tyre dhe vazhdojnë të paraqesin karakteristika inovative dhe unike që lejojnë pronarët e faqeve të WordPress të qëndrojnë në pararojë të performancës dhe sigurisë.

Pritja më e mirë e Bloggerit

A2 Hosting
Ka një numër kandidatësh të denjë për këtë kategori. Sidoqoftë, A2 Hosting merr nderimet këtë vit pasi kombinimi i tyre i programeve të optimizuara të WordPress hosting dhe Turbo të shpejtë, së bashku me planet e pritura të hostuara, ofrojnë blogerëve gjithçka që u nevojitet për të pasur sukses.

Pritja më e mirë e biznesit

Pritja për lëvizje
Ende kampioni kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet të biznesit, InMotion Hosting është përsëri fituesi ynë në këtë kategori. Uebfaqet e biznesit kërkojnë përzierjen e duhur të performancës, sigurisë, aplikacioneve të softuerit, shpejtësisë së rrjetit dhe serverit dhe mbështetjes së dobishme të klientit. Për vitin 2017, InMotion Hosting mbetet standardi për pritjen e biznesit sipas mendimit tonë.

Pritja më e mirë e buxhetit

InterServer
Këtu është një tjetër fitues i përsëritur për 2017. InterServer ofron formacionin më mbresëlënës të veçorive për çmimin e tyre të ulët. Por ajo që i ndan me të vërtetë është garancia e tyre e bllokimit të çmimeve – që do të thotë se nuk do të duhet të shqetësoheni për nivelet e rinovimit të lartpërmendur. Ju paguani të njëjtin çmim për jetën e llogarisë tuaj!

Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet

GoCentral
Ndërtuesit e faqeve në internet janë padyshim gjithë bujë këto ditë. Dhe ndërsa Wix dhe SquareSpace marrin pjesën më të madhe të njohjes për ndërtimin e faqeve të shpejta, GoDaddy ofron një zgjidhje alternative me produktin e tyre GoCentral. Për krijimin e llojeve të thjeshtë të broshurave në internet të faqeve, ne na pëlqen më së miri GoCentral.

Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve WordPress

BoldGrid
Në të kaluarën, ju është dashur të zgjidhni midis WordPress dhe të përdorni një ndërtues të faqes në internet miqësore për përdoruesit. Sidoqoftë, gjërat tani kanë ndryshuar. Tani ka një numër në rritje të krijuesve të faqeve të WordPress dhe produkteve të dizajnuara për të thjeshtuar procesin e krijimit të faqes në internet. BoldGrid është akoma ndërtuesi ynë i preferuar i faqes WordPress. Krijuar nga InMotion Hosting, me BoldGrid ju mund të krijoni shpejt dhe me lehtësi site të WordPress në kërkim të shkëlqyeshëm. Plus, ju merrni të gjitha përfitimet e planit të shkëlqyer të mbajtjes në internet të InMotion. Dhe, ju keni 100% pronësi të faqes tuaj të internetit!

Pritja më e mirë e përkushtuar

Pritja për lëvizje
Ne kemi parë të dorës së parë koleksionin mbresëlënës të serverëve të dedikuar në qendrën e të dhënave të InMotion Hosting. Kombinimi i teknologjisë së përparme të harduerit me karakteristikat dhe përkrahjen e tyre të tjera të mbajtjes në internet, InMotion është përsëri fituesi në kategorinë e Dedikuar Hosting.

Pritja më e mirë e gjelbër në internet

GreenGeeks
Ne nuk kemi gjetur një zgjidhje më të mirë kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet të gjelbër sesa GreenGeeks. Ata kanë dëshmuar me kalimin e viteve se nuk keni pse të sakrifikoni cilësitë dhe veçoritë kryesore të mbajtjes kur dëshironi gjithashtu një plan miqësor të mjedisit në internet.

Pritja më e mirë e Podcast-it

Blubrry
Ne vazhdojmë të përdorim Blubrry Podcast Hosting për vetë Web Hosting Cat Podcast. Ne kurrë nuk kemi pasur ndonjë problem dhe ende i konsiderojmë ato si zgjidhja më e përshtatshme dhe efektive për mbajtjen në podcast.

Regjistri më i mirë i Emrave të Domainit

GoDaddy
GoDaddy është regjistruesi më i madh i emrave të domain dhe prapë zgjedhja jonë për menaxhimin e emrit të domain. Mjetet e tyre për emrin e domain lejojnë mirëmbajtje të lehtë. Ata kanë një përzgjedhje të gjerë të shtesave të reja që janë në dispozicion. Dhe, GoDaddy gjithashtu ofron shërbime ndërmjetësuesi dhe ankandi.

2017 Fituesit e wardmimeve më të Mira të Web Hosting

AwardWinner
InMotion-hosting-vpsPritja më e mirë VPSPritja për lëvizje
SiteGroundPritja më e mirë e përbashkëtSiteGround
Motori WPPritja më e mirë e menaxhuar me WordPressMotori WP
a2-hostingPritja më e mirë e BloggeritA2 Hosting
InMotion-hostingPritja më e mirë e biznesitPritja për lëvizje
InterServerPritja më e mirë e buxhetitInterServer
GoDaddyNdërtuesi më i mirë i faqes në internetGoCentral
boldgridNdërtuesi më i mirë i Uebfaqeve WordPressBoldGrid
InMotion-hosting-dedikuarPritja më e mirë e përkushtuarPritja për lëvizje
greengeeksPritja më e mirë e gjelbër në internetGreenGeeks
BlubrryPritja më e mirë e Podcast-itBlubrry
GoDaddyRegjistri më i mirë i Emrave të DomainitGoDaddy
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map