Bestmimet më të mira për mbajtjen në internet 2019

mirë-web-hosting-çmime-2019


Mirësevini në tonën Bestmimet më të mira për mbajtjen në internet të vitit 2019 faqe! Këtu janë fituesit në 14 kategori të mbajtjes në internet. Kompanitë e mbajtjes së faqeve në internet më poshtë kanë demonstruar shërbim dhe mbështetje të jashtëzakonshme për pronarët e faqes së parë për herë të parë deri në aplikacionet e pritjes së ndërmarrjeve.

Pritja më e mirë e përbashkët

greengeeks
GreenGeeks
Shared Web Hosting ka bërë një rrugë të gjatë ndër vite. Nuk është më thjesht një linjë pritëse në nivelin e hyrjes për fillestarët. Në fakt, disa plane të përbashkëta të shpërndarjes ofrojnë performancë të jashtëzakonshme. Ky është rasti me GreenGeeks. GreenGeeks ofron karakteristika të jashtëzakonshme pritëse, një mjedis të optimizuar për shpejtësi dhe siguri dhe mbështetje të shkëlqyeshme të klientit. Për këto arsye, GreenGeeks merr çmimin e këtij viti për Hosting Shared Best.

Pritja më e mirë VPS

InMotion VPS Hosting
Pritja për lëvizje
Nëse keni nevojë të kaloni në VPS hosting për më shumë energji dhe burime, InMotion Hosting është përsëri fituesi ynë. Me VPS Hosted të Menaxhuar të InMotion, ju merrni më shumë fuqi të performancës së bashku me tepricën e infrastrukturës së cloud — dhe menaxhimin falas të serverëve.

Pritja më e mirë e përkushtuar

Serverë të përkushtuar të lëngshëm në internet
Rrjeti i lëngshëm
Ndërsa Liquid Web ka bërë tituj me mbajtjen e tyre të menaxhuar WordPress dhe Menaxhuar WooCommerce, ata gjithashtu kanë përbërjen më mbresëlënëse të serverave të dedikuar që kam parë.

Ndihma më e mirë për klientët

SiteGround
SiteGround
SiteGround vazhdon të sigurojë mbështetjen më të qëndrueshme të klientëve dhe zgjidhjen e çështjeve. Trajnimi rigoroz i SiteGround që secili anëtar i ekipit mbështetës kalon përpara se të lejohen të ndihmojnë klientët vazhdon të korrë përfitime për ata pronarë të faqeve që përdorin shërbimet e tyre të pritjes.

Pritja më e mirë e gjelbër

GreenGeeks
GreenGeeks
GreenGeeks vazhdon të udhëheqë rrugën për ofruesit e pritjes së gjelbërimit të gjelbër. Ata kanë qenë një Partner i Energjisë së Gjelbër EPA që nga 2009, dhe punojnë me fondacionin mjedisor Bonneville për të rikthyer tri herë energjinë që përdorin përsëri në rrjet.

Pritja më e mirë e Bloggerit

InMotion-Hosting
Pritja për lëvizje
Për përvojën e fundit të Blogging WordPress, hostimi i menaxhuar i WordPress është zgjidhja për shumë blogerë. Dhe, InMotion Hosting ka kombinimin e përsosur të përballueshmërisë dhe veçorive premium të WordPress. Unë personalisht përdor si Hosting-in e Biznesit të InMotion dhe Hosting WordPress-in e tyre të Menaxhuar. Ndërsa janë të dyja të shkëlqyera, shpejtësia dhe performanca që ju merrni me planin e menaxhuar WordPress është domethënës.

Pritja më e mirë për WordPress fillestar

Bluehost
Bluehost
Ndërsa hostet e tjerë të uebit kanë thjeshtuar gjithashtu procesin e pritjes së WordPress për klientët, Bluehost ka bërë punën më të mirë për fillestarët. Jo vetëm që WordPress është para-instaluar për ju, por gjithashtu jeni të udhëhequr përmes procesit të zgjedhjes së dizajnit tuaj të temës dhe funksionalitetit. Dhe, Bluehost ofron një pult të personalizuar dhe shumë të thjeshtë për t’u përdorur WordPress që ju lejon të keni shpejt hyrje në funksione të rëndësishme.

Pritja më e mirë e menaxhuar me WordPress

WP-Engine
Motori WP
Fusha e Menaxhuar e WordPress Hosting vazhdon të jetë e mbushur me një plan të menaxhuar WordPress që tani ofrohet nga të gjithë. Sidoqoftë, WP Engine mbetet standardi për këtë kategori. Dhe në përgjithësi, ata janë akoma më të mirët. Në fakt, WP Engine ka përditësuar formacionin e tyre të pritjes me karakteristika edhe më mbresëlënëse, siç janë përfshirja e temave falas të StudioPress.

Pritja më e mirë e buxhetit

InterServer
InterServer
Edhe pse çmimet e krijuesit të uebfaqeve janë rritur së bashku me disa plane për mbajtjen në internet, prapë se prapë të gjeni disa mundësi të shkëlqyera nëse jeni me një buxhet të kufizuar. InterServer kryeson listën e pritjes së buxhetit në ueb jo vetëm për shkak të garancisë së tyre të bllokimit të çmimeve (që do të thotë që normat tuaja të rinovimit nuk rriten), por edhe sepse ato ofrojnë një ton karakteristikash të shkëlqyera për të gjitha llojet e faqeve të internetit.

Pritja më e mirë e biznesit

InMotion-Hosting
Pritja për lëvizje
InMotion Hosting vazhdon të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për pritjen në internet të biznesit. Unë kam qenë një klient për më shumë se 10 vjet dhe jam ende i impresionuar nga tiparet e pritjes, performancën dhe mbështetjen që marr prej tyre. Me InMotion Hosting, ju merrni teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone, SSL falas private, kopjim automatik të të dhënave dhe më shumë karakteristika që janë të dobishme për faqet e internetit të biznesit.

Pritja më e mirë e WooCommerce

lëngshme e internetit
Rrjeti i lëngshëm
Liquid Web ka marrë përsipër hostimin e WooCommerce në një nivel të ri. Ndërsa WooCommerce është një platformë e shkëlqyeshme eCommerce, ju mund të dilni në disa çështje. Dhe kjo është aty ku mund të përfitoni me të vërtetë nga planet e menaxhimit të WooCommerce të Menaxhuar nga Liquid Web. Ekipi i Liquid Web ka bërë një punë super në krijimin e një mjedisi të optimizuar që me të vërtetë mund të shpejtojë dyqanin tuaj online. Plus, ju gjithashtu merrni teknologjinë Jilt për të trajtuar situatat e braktisura të karrocave. Dhe me planet e ndërmarrjeve WooCommerce të ndërmarrjeve të Liquid Web, Glew.io është përfshirë për raportime të zgjeruara – pjesa tjetër e WooCommerce që nuk është e shkëlqyeshme.

Liquid Web gjithashtu ofron një linjë fillestare të planeve të pritjes së WooCommerce në mënyrë që pronarët e rinj të dyqaneve online dhe ata me një buxhet të kufizuar gjithashtu të përballojnë pritjen e tyre të shkëlqyer të menaxhuar.

Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet

Wix
Wix
Fusha e krijuesit të uebfaqes vazhdon të zgjerohet me shumë hoste tradicionale të internetit tani duke ofruar edhe ndërtuesit e tyre të faqeve. Ndërsa ekzistojnë disa mundësi të shkëlqyera për niches ose platforma specifike, në përgjithësi për përvojën më të mirë të përgjithshme të krijuesit të faqes në internet, Wix merr çmimin tonë. Wix bën një punë të shkëlqyeshme në ndërthurjen e lehtësisë së krijimit të faqes tuaj me një linjë mbresëlënëse të modeleve të faqeve të internetit.

Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve WordPress

BoldGrid
BoldGrid
Tani që WordPress ka redaktorin e tyre të Gutenberg, mund të pyesni veten nëse një krijues i faqeve WordPress është akoma i nevojshëm. Por BoldGrid është shumë më tepër sesa thjesht një krijues faqesh. BoldGrid ju udhëzon gjatë procesit të krijimit të gjithë uebfaqes tuaj WordPress. Dhe, BoldGrid gjithashtu përfshin funksionalitete të tilla si kopje rezervë automatike, SEO dhe skenë në internet.

Regjistri më i mirë i Domenit

GoDaddy
GoDaddy
Ndërsa GoDaddy ofron një linjë të madhe të produkteve pritëse përfshirë ndërtuesin e tyre të internetit GoCentral, fuqia e tyre është akoma shërbime të menaxhimit të domenit. GoDaddy është regjistruesi më i madh i domenit dhe ofron mundësinë për të blerë, menaxhuar, shitur dhe ankand emrat e domainit. Nëse keni nevojë për të blerë dhe mirëmbajtur emra të shumëfishtë domainesh, GoDaddy mbetet opsioni më i mirë.

2019 Fituesit e mimeve më të Mira të Pritjes së Uebit

AwardWinner
greengeeksPritja më e mirë e përbashkëtGreenGeeks
InMotion-hostingPritja më e mirë VPSPritja për lëvizje
lëngshme e internetitPritja më e mirë e përkushtuarRrjeti i lëngshëm
SiteGroundNdihma më e mirë për klientëtSiteGround
GreenGeeksPritja më e mirë e gjelbër në internetGreenGeeks
InMotion-hostingPritja më e mirë e BloggeritPritja për lëvizje
BluehostPritja më e mirë për WordPress fillestar
fillestar
Bluehost
wp-motorPritja më e mirë e menaxhuar me WordPress
biznes
Motori WP
InterServerPritja më e mirë e buxhetitInterServer
InMotion-hostingPritja më e mirë e biznesit
buxhet
Pritja për lëvizje
lëngshme e internetitPritja më e mirë e WooCommerceRrjeti i lëngshëm
WixNdërtuesi më i mirë i faqes në internetWix
BoldGridNdërtuesi më i mirë i Uebfaqeve WordPressBoldGrid
GoDaddyRegjistri më i mirë i Emrave të DomainitGoDaddy
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map