Hosting Blogger më i mirë 2020

mirë-bloger-hosting


Nëse keni nevojë për mbajtjen në internet për blogun tuaj, vazhdoni të lexoni për të zbuluar se cilin host të internetit duhet të zgjidhni. Përkundër asaj që disa mund të mendojnë, blogerimi është akoma një mjet jashtëzakonisht i njohur për shkëmbimin e informacionit dhe ideve. Në këtë artikull, ne hedhim një vështrim në Hosting Blogger më të mirë për vitin 2020.

Ndërsa ekzistojnë shumë platforma blogeresh të disponueshme, WordPress është larg nga më të njohurat. Pra, në këtë artikull në pritjen e blogerëve, do të përqendrohem kryesisht në veçoritë dhe përfitimet e WordPress. Së pari, le të hedhim një vështrim në ato që WordPress.org rekomandon për sa i përket kërkesave dhe pritjes. Pastaj, unë do t’ju jap 3 rekomandimet e mia më të mira për pritjen e blogerëve. Meqenëse kam përvojë personale duke përdorur të gjitha kompanitë e mbajtjes së faqeve në internet që do të shohim këtu, unë mund t’ju them nga dora e parë se çfarë është e mirë dhe jo aq e mirë për secilin host.

Nëse jeni duke kërkuar posaçërisht për një zgjidhje të menaxhuar të WordPress-it të menaxhuar, shikoni udhëzuesin tonë të azhurnuar këtu.

Doesfarë rekomandon WordPress?

WordPress.org rendit tre rekomandime kryesore për pritjen:

Versioni i duhur PHP
Për shembull, në këtë kohë ata rendisin versionin PHP 7.3 ose më të lartë. Versioni i PHP që përdorni mund të sjellë një ndryshim të madh në punën e faqes tuaj. Për shembull, përmirësimi në PHP 7 siguron një ngritje të konsiderueshme të shpejtësisë krahasuar me versionet e mëparshme. Për shkak të rëndësisë së PHP në WordPress, unë gjithmonë kërkoj një host të uebit që ofron versionet më aktuale të PHP me planet e tyre të hostimit.

Versioni i duhur i MySQL ose MariaDB
Për shembull, në këtë kohë ata rendisin MySQL 5.6 ose më të lartë dhe MariaDB 10.0 ose më të mëdha. Ngjashëm me PHP, një host i mirë në internet duhet të përpiqet të sigurojë versionin më të mbështetur aktualisht të softverit tuaj të bazës së të dhënave.

Mbështetje HTTPS
Për shkak se siguria në uebfaqe është një shqetësim i tillë dhe me theks të shtuar për https nga Google dhe shfletuesit e internetit këto ditë, implementimi i SSL është edhe më kritik për të gjithë, përfshirë faqet e WordPress. Ndërsa të gjithë hostet në internet që unë e di se mund të mbështesin https, ajo që vërtet dëshironi të kërkoni është një plan për mbajtjen në internet që përfshin çertifikata SSL falas. Një numër në rritje i host-ve të internetit tani ofrojnë çertifikata falas të Encrypt SSL Le të lejojnë të përdorësh https pa ndonjë kosto shtesë.

Karakteristikat kryesore të strehimit për blogerët

Kombinimi i sugjerimeve të mësipërme nga WordPress.org së bashku me rekomandimet e mia për blogerët, këtu janë veçoritë kryesore që duhet të kërkoni kur zgjidhni zgjedhjen tuaj në internet.

 • Instalimi paraprak ose instalimi me një klikim i WordPress
 • Mbështetja më aktuale e PHP dhe MySQL
 • Shpejtësia dhe siguria e optimizuar e faqes në internet
 • Teknologji e Avancuar e Caching
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes (CDN)
 • Certifikata falas SSL
 • Rikthim automatik i të dhënave
 • Përditësime automatike
 • Mbështetje e Përgjegjshme e Konsumatorëve

Pra, cili është Hosting Blogger më i mirë?

Me kaq shumë mundësi të WordPress hosting, aktualisht të disponueshme, në këtë artikull do të kalojmë në tre kompanitë e mbajtjes së faqes në internet të rekomanduara nga WordPress.org. Pastaj, përveç kësaj, unë do t’i paraqes tre opsionet e mia të preferuara të pritjes së blogerëve.

Ju patjetër që duhet të jeni në gjendje të gjeni zgjidhjen e duhur të pritjes së blogerëve në mesin e këtyre gjashtë kompanive të rekomanduara për mbajtjen në internet.

Rekomandime të WordPress.org

WordPress.org rendit vetëm tre rekomandime për mbajtjen në internet për WordPress. Le të kalojmë mbi tre zgjedhjet e tyre dhe pastaj unë do t’ju jap 3 zgjedhjet e mia të mira për pritjen e blogerëve WordPress.

SiteGround

Redaktorët-marr-bloger-hosting
siteground-bloger-hosting
SiteGround vazhdon të më mahnisë me përfshirjen e tyre të shumë tipareve premium të pritjes për të cilat zakonisht duhet të paguani shumë më tepër. Në fakt, me SiteGround ju në thelb merrni një plan të menaxhuar të pritur me çmime të përbashkëta të pritjes.

SiteGround përfshin kopje rezervë automatike ditore të mbajtur për 30 ditë nga të cilat ju lehtë mund të rivendosni faqen tuaj të internetit. Teknologjia e tyre SuperCacher me të vërtetë ndihmon në zvogëlimin e kohëve të ngarkimit të faqes tuaj në mënyrë që faqet e internetit të funksionojnë më shpejt. Dhe SSL Encrypt e Le të Lehtë është përfshirë.

Ajo që më pëlqen vërtet në lidhje me SiteGround është se ato vazhdimisht po evoluojnë me teknologji të reja inovative dhe pronësore. Për shembull, në kohët e fundit ata kanë azhurnuar të gjithë platformën e tyre të përbashkët të hostimit, kanë përmirësuar procedurat e rivendosjes së serverit të tyre dhe kanë rregulluar sistemin e tyre të automatizuar të azhurnimeve. Në fakt, tani mund të keni azhurnimet shtesë të WordPress automatikisht përveç WordPress-it tuaj thelbësor.

siteground-wordpress-hostingUnë rekomandoj Planin e Pritjes së GrowBig.

Merrni deri në 70% ulje të Hosting SiteGround Këtu

Bluehost

Bluehost
Bluehost është padyshim një nga kompanitë më të njohura të mbajtjes së faqes në internet, dhe ata gjithashtu kanë theksuar tiparet e tyre të mbajtjes në WordPress për shumë vite. Tani ata janë pjesë e Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë (EIG) që përfshin shumë kompani të tjera të mbajtjes së faqeve në internet duke përfshirë HostGator, iPage, Fat Cow, etj.

Bluehost merr votën time për zgjidhjen më të mirë të mbajtjes së WordPress për newbies. Ata kanë bërë shumë përmirësime për fillestarët e WordPress, duke përfshirë ndihmën e krijuar për krijimin e faqeve në internet dhe panelet e personalizuara të WordPress dhe cPanel.

Dreamhost

DreamPress
Si Bluehost, DreamHost është një kompani tjetër pritëse që ka përqendruar shumë përpjekjet e tyre në hostimin e WordPress. Ndërsa janë sigurisht një host i besueshëm i WordPress, ka disa fusha ku unë do të doja të shoh disa përmirësime. Së pari, ndryshe nga Bluehost, me të vërtetë nuk më ka pëlqyer kurrë ndërfaqja e tyre e panelit të kontrollit – është e vështirë të gjesh funksionet dhe jo shumë miqësore për mendimin tim. Së dyti, koha e reagimit të tyre për mbështetjen e klientëve, veçanërisht me bisedën live, janë në anën e ngadaltë. Në të kaluarën, unë kam përjetuar edhe disa çështje të vogla të performancës.

Rekomandime të WebHostingCat.com

Ndërsa të tre rekomandimet e hostimit nga WordPress.org janë sigurisht të besueshme, zgjedhjet e mia kryesore për WordPress Blogger Hosting disi ndryshojnë bazuar në përvojat e mia. Këtu janë tre rekomandimet e mia kryesore.

GreenGeeks

Redaktorët-marr-bloger-hosting
GreenGeeks
GreenGeeks është zgjedhja ime për pritjen më të mirë të blogerëve WordPress. Planet e tyre të pritjes janë vlera të mbushura me karakteristika premium për faqet e internetit tuaj. Dhe mbani mend, kur zgjidhni një mori të gjelbër në internet si GreenGeeks, në të vërtetë po ndihmoni për të ruajtur mjedisin tonë ndërsa krijoni bloget tuaja.

Për shumicën e blogerëve, plani i hostimit të GreenGeeks Ecosite Starter është më se i mjaftueshëm – sigurimi i hapësirës së pakufizuar në disk dhe bandës së tij, së bashku me aftësinë për të pritur shumë faqe në internet – të gjitha me një kosto prej vetëm 2,95 $ mo. Sidoqoftë, rekomandoj veçmas planin GreenGeeks Ecosite Premium. Shtë plani që unë përdor dhe përfshin teknologjinë e tyre PowerCacher së bashku me më shumë burime llogaritëse për t’i bërë faqet tuaja të funksionojnë më shpejt.

Pavarësisht se nga cili plan pritës vendosni nga GreenGeeks, do të merrni një domen falas, Le të Encrypt Wildcard SSL, Cloudflare CDN, monitorimin proaktiv të serverëve dhe kopjet e të dhënave për natën.

Dhe, ndërsa mbështetja e klientit në ndërmarrje të tjera pritëse ka rënë, GreenGeeks akoma ofron mbështetje më të lartë përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live. Për dallim nga hostet e tjerë të uebit, koha e reagimit të mbështetjes së bisedës live është shumë mbresëlënëse.

Planet e Pritjes së GreenGeeksUnë rekomandoj Planin Premium Ecosite.

Kurseni 70% në GreenGeeks Hosting

WordPress i Menaxhuar me Pritjen e InMotion

WordPress i Menaxhuar me Pritjen e InMotion
InMotion Hosting ka qenë gjithmonë një nga zgjedhjet e mia më të mira të mbajtjes në internet për faqet e internetit të biznesit. Unë kam qenë një klient i InMotion për 10 vjet tani dhe vazhdoj të shijoj performancën dhe mbështetjen që marr prej tyre. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për blogeren, unë do të favorizoja patjetër planet e tyre të menaxhuara të WordPress Hosting.

Unë kam të dy një plan të Pritjes së Biznesit InMotion dhe një plan WordPress të Menaxhuar me InMotion. Duhet të them për të dy, shpejtësia dhe performanca e faqes në internet që unë marr me planin e menaxhuar të hostimit është superiore. Dhe me WordPress të Menaxhuar të InMotion, ju gjithashtu merrni azhurnime automatike, kopjime të të dhënave dhe qasje te ndërtuesi i faqes në internet BoldGrid WordPress për krijimin më të lehtë të faqes.

Motori WP

Motori WP
WP Engine ka qenë zgjedhja ime për Premium Menaxhuar WordPress Hosting për vite me radhë. Nëse WordPress është zgjedhja juaj si një platformë Blogging dhe jeni duke kërkuar ndihmën e shtuar të një plani të menaxhuar të pritjes, nuk mund të bëni më mirë për mendimin tim. WP Engine përqendrohet vetëm dhe plotësisht në hostimin e WordPress.

WP Engine është i shkëlqyeshëm për blogerët WordPress që mund të kenë nevojë për ndihmë shtesë në zonën e mirëmbajtjes së faqes së internetit të tyre. Stafi i tyre mbështetës me të vërtetë janë ekspertë të WordPress. Për dallim nga disa hostë të tjerë të menaxhuar në internet, ata do të ndërmarrin hapin shtesë për t’u siguruar që çdo pyetje ose çështje që keni zgjidhur menjëherë.

Karakteristikat më të mira të pritjes së Bloggerit

GreenGeeksSiteGroundInMotionWP EngineBluehostDreamHost
Instalim i thjeshtë i WPYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i Veçorisë
Mbështetja aktuale PHPYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i Veçorisë
Caching e optimizuarYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i Veçorisë
Siguria ProaktiveYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i Veçorisë
SSLYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i Veçorisë
CDNYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i Veçorisë
Azhurnime automatikeYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i Veçorisë
Rezervime automatikeYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i Veçorisë
Mbështetje e përgjegjshmeYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i VeçorisëYlli i Veçorisë
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map