Hosting më i mirë në internet për autorët

Hosting më i mirë në internet për autorët


Nëse jeni një autor libri (në krahasim me autorët e llojeve të tjera të botimeve) dhe kërkoni për një pritje në internet, ka disa faktorë shtesë që duhet të merren parasysh. Ndërsa mbajtja në internet për llojet e tjera të artistëve mund të jetë gjithashtu e përshtatshme për ju, unë do t’ju inkurajoj të merrni parasysh artikujt e mëposhtëm. Unë kam një numër miqsh që janë autorë, dhe në përputhje me ta, unë kam qenë në gjendje të përcaktoj disa nga tiparet kryesore që ata po kërkojnë. Zgjedhja e një hosti në internet që kursen kohë dhe u lejon atyre të përqëndrohen më shumë në shkrimin, redaktimin dhe korrigjimin e tyre në vend që të marrin faqen e tyre në internet do të ishte qëllimi kryesor i përgjithshëm.

Web HostPriceFeaturat
A2 Hosting2,99 $ mo. – 14,99 $ mo.Shpejtësitë e faqeve të optimizuara
Bluehost2,95 $ mo. – 5,95 $ mo.WordPress Hosting për fillestarët
GoDaddy GoCentral$ 5,99 mo. – 19,99 $ mo.Ndërtues i faqes në internet
Në lëvizje3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
SiteGround3,95 $ mo. – 14,95 $ mo.Menaxhuar WordPress Hosting
Kontakt i vazhdueshëmProve falasFaqja e internetit & marketing
GetResponseProve falasFaqja e internetit & marketing

Këtu janë disa nga kërkesat specifike të internetit për autorët:

 • Zgjidhje e lirë
 • Lehtë për tu vendosur së bashku dhe për të mbajtur
 • Blogging Automjeteve për Drejtimin e Trafikut në Uebfaqe
 • Agjensitë e promovimit dhe marketingut
 • Kanalet e komunikimit me autorë të tjerë
 • Regjistrimi i Buletinit me Email

Për shembull, nëse jeni një autor që nuk ka aktualisht blog, por dëshironi që faqja juaj e internetit të promovojë librat tuaj, me siguri do të jeni më të mirë me një nga opsionet e hapjes së shpejtë të faqeve të internetit që mund të krijojnë faqen tuaj me minimale perpjekje nga ju. Ose, thoni që aktualisht keni një blog në WordPress.com por tani dëshironi të keni një blog me emrin tuaj të domain me një faqe të pavarur WordPress.org, atëherë basti juaj më i mirë do të ishte të kërkoni një plan cilësor të WordPress hosting që lejon më lehtë konvertimi nga WordPress.com në WordPress.org.

Me kaq shumë mundësi opsionesh të mbajtjes në internet, unë i kam ndarë rekomandimet tona në kategori të ndara që përputhen më mirë me kërkesat e mësipërme. Mbani në mend se ka disa mbivendosje kur bëhet fjalë për planet e pritjes që përfshijnë tiparet e mësipërme. Dhe, ka mundësi të shumta për secilën kategori.

Uebfaqe të Shpejta dhe të Lehta me Ndërtuesit e Uebfaqeve:

GoDaddy

Nëse jeni duke kërkuar mënyrën më të shpejtë dhe të lehtë për të ngritur një faqe në internet dhe duke kandiduar për promovimin e librave tuaj, lajmi i mirë është që këto ditë ju mund të zgjidhni një ndërtues të faqes në vend që të shkoni me një plan tradicional të plotë të mbajtjes në internet. Tani, ka disa ndërprerje tregtare, kështu që ju mund të dëshironi të merrni një plan pritjeje në fund të fundit. Por nëse një faqe në internet e shpejtë dhe e lehtë është qëllimi juaj, këtu janë dy nga krijuesit e mi të faqeve të preferuara.

Ndërtuesi i faqes GoCentral të GoDaddy është një alternative për Wix që është e shkëlqyeshme për krijimin themelor të faqes së internetit. Unë në fakt e gjej punën me GoCentral pak më lehtë sesa Wix.

Ndërsa krijuesit e faqeve të internetit si ata në GoDaddy mund të shpejtojnë dhe thjeshtojnë procesin e krijimit të faqes tuaj të internetit, ju gjithashtu mund të kërkoni një platformë të plotë të marketingut për të promovuar dhe shitur librat tuaj. Në atë rast, shikoni seksionin më poshtë për zgjidhjet e plota të marketingut.

Për hostimin e një faqe WordPress.org:

SiteGround Bluehost

WordPress është deri më tani platforma më e mirë e blogjeve në dispozicion. Pavarësisht nëse po kërkoni të filloni një blog të ri ose të konvertoni duke thënë një blog WordPress.com, ekzistojnë disa zgjedhje të shkëlqyera për pritjen. Shumë autorë tashmë kanë një blog me Blogger ose një faqe tjetër falas për bloget. Nëse jeni duke përdorur WordPress.com, azhurnimi logjik është që të merrni domenin tuaj dhe të përdorni softuerin WordPress.org për të krijuar një faqe interneti të veçantë vetëm për ju. Në këto raste, ju jeni më së miri me një host në internet që specializohet në hostimin e WordPress. Ka shumë zgjedhje këtu, duke filluar nga ndërmarrjet e pritjes së faqeve në internet që thjesht ofrojnë qasje në programin WordPress së bashku me mbështetje të shkëlqyeshme të klientit, deri në planet e menaxhimit të WordPress-it të menaxhuar që do të bëjnë pjesën më të madhe të detyrave tuaja të mirëmbajtjes ndërsa siguroni staf mbështetës të WordPress-it..

Për mbajtjen në internet të WordPress, SiteGround dhe Bluehost janë dy nga të preferuarat e mia —, dhe, të dyja rekomandohen gjithashtu nga WordPress.org.

Ndërsa SiteGround është ndoshta zgjidhja më e mirë për përdoruesit me përvojë të WordPress, Bluehost është pak më i përshtatshëm për newbies të WordPress. Të dy Bluehost dhe SiteGround ofrojnë karakteristika të drejtuara për krijimin e faqes tuaj WordPress, pulti i personalizuar i WordPress që merrni me Bluehost përfshin mundësinë e përdorimit të më shumë veçorive dhe është pak më intuitiv për t’u përdorur.

Ashtu si SiteGround, Bluehost gjithashtu siguron performancë të shkëlqyeshme të internetit dhe mbështetje shumë të përgjegjshme të klientit. Ndërsa Bluehost nuk përfshin disa nga veçoritë e përparuara që merrni me SiteGround, është më pak e kushtueshme.

Për Shkarkime më të Shpejta:

Pritja për lëvizje A2 Hosting

Shumë autorë aktualisht po shesin librat e tyre përmes amazon – ndonjëherë edhe duke ofruar promovime falas për shkarkim. Me faqen tuaj të internetit, sigurisht që mund të përfshini lidhje me produktet tuaja në Amazon. Nëse dëshironi të siguroni shkarkime të mostrave ose dëshironi të përdorni skedarë të tjerë multimedia, atëherë shpejtësia e shkarkimit bëhet edhe më e rëndësishme.

Shtë shpesh e vështirë për të matur shpejtësinë e web hosting për të gjithë. Por vendndodhja luan një rol të rëndësishëm në shpejtësinë e shkarkimit. Në mënyrë ideale, ju dëshironi që serveri juaj të jetë sa më i afërt me këdo që shkarkon materialin nga faqja juaj e internetit. Rrjetet e ofrimit të përmbajtjes tani po luajnë një rol të madh në zvogëlimin e kohërave të shkarkimit – megjithatë blerja e një plani të mbajtjes në internet që përfshin një CDN zakonisht do të kushtojë shumë më tepër. Si një alternative, mund të kërkoni një host në internet me qendra të shumta të të dhënave.

InMotion Hosting përdor teknologjinë e tyre Max Speed ​​Zone me qendrat e të dhënave në të dy bregdetin Perëndimor dhe Lindor që mund të zvogëlojnë shumë kohët e shkarkimit të skedarëve. Unë kam përdorur InMotion për vite me rradhë dhe kurrë nuk kam pasur probleme me shpejtësinë. A2 Hosting është një tjetër zgjedhje e shkëlqyer pasi specializohen në pritjen e shpejtë të faqes në internet dhe WordPress. Plani i tyre i hostimit përfshin një rrjet të ofrimit të përmbajtjes, dhe mjedisi i tyre i optimizuar i pritjes mund të shpejtojë faqen tuaj të internetit duke zvogëluar kohën e ngarkimit të faqes tuaj.

Të dy InMotion dhe A2 Hosting ofrojnë vende të shumta të qendrave të të dhënave nga të cilat mund të zgjidhni. Dhe me A2 Hosting, në të vërtetë mund të provoni shpejtësinë tuaj të ngarkimit dhe shkarkimit përpara se të regjistroheni. Thjesht shkoni në këtë faqe dhe zgjidhni qendrën e të dhënave që dëshironi të provoni. Mund të provoni të shkarkoni dhe ngarkoni. Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të zbuluar se cilën qendër të dhënash mund të zgjidhni nëse nuk jeni i sigurt.

Për një zgjidhje të plotë të marketingut

Kontakt i vazhdueshëm GetResponse

Sapo të merrni faqen tuaj në internet dhe të funksiononi, mund të vendosni që keni nevojë për mjete shtesë të marketingut për të rritur shitjet e librave tuaj. Epo, do të jeni të lumtur të dini se ka një numër në rritje të platformave të softuerëve që jo vetëm që ju lejojnë të krijoni me shpejtësi dhe lehtësi faqen tuaj të internetit, por gjithashtu të përfshini gjithçka që ju nevojitet për të promovuar dhe shitur në mënyrë efektive më shumë libra tuaj.

Për shembull, me GetResponse dhe Konstant Kontakt, ju jo vetëm që keni mundësinë të krijoni uebfaqe, por gjithashtu merrni një marketing me email dhe forma të zgjedhjes për të ndërtuar listat tuaja të postës elektronike. Dhe me GetResponse, ju gjithashtu mund të krijoni faqe ulëse dhe gypa shitje për promovim edhe më të mirë të shitjeve.

Për shumë faqe në internet:

Nëse ndodh që të shkruani për fusha të larmishme temash, mund të dëshironi të vendosni uebfaqe të ndara. Nëse jeni në kërkim të një web hosting për të trajtuar më shumë se një sit, shikoni artikullin tim në Web Hosting Best për Domain Multiple.

Librat tuaj meritojnë faqen tuaj të internetit

Meqenëse keni bërë shumë punë për të autorizuar librat tuaj, ka kuptim që ata meritojnë të promovohen nga faqja juaj e internetit. Pasja e faqes tuaj mund t’ju japë juve dhe punës suaj ekspozim më të madh dhe më shumë profesionalizëm. Dhe, pa marrë parasysh sa e thjeshtë ose e sofistikuar faqja juaj e internetit duhet të jetë, ka shumë zgjedhje të shkëlqyera atje për të blerë cilësi të një web hosting në të gjitha nivelet e çmimeve.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map