Pritja më e mirë në internet për faqet e internetit të modës dhe bukurisë

mirë-fashion-bukuri-web-hosting


Moda dhe bukuria janë deri tani dy nga temat më të njohura për faqet e internetit dhe bloget. Këtu, ne hedhim një vështrim se si të krijoni faqen tuaj të modës ose bukurisë, cilat karakteristika të përfshini për tërheqjen dhe rritjen e audiencës tuaj, dhe cilat opsione keni për ndërtimin e faqes tuaj. Ne do të përqendrohemi më pas në atë që duhet të marrim parasysh kur zgjidhni hostimin tuaj në internet. Dhe së fundi, ne do të japim rekomandimet tona për mbajtjen në internet të modës dhe bukurisë.

Ndërtimi i një Uebfaqe të Modës ose Bukurisë

 • Blogging
 • Funksionaliteti i Dyqanit Online
 • Shtoni me lehtësi Fotografitë
 • Lidhja e mediave sociale
 • Affiliate Ad Friendly
 • Buletini i marketingut me email

Zakonisht, faqet e internetit të modës dhe bukurisë bien në njërën nga dy kategoritë, ose në një kombinim të dy. Ka shumë blogerë të modës dhe bukurisë në internet. Gjithashtu, ka shumë dyqane në internet që shfaqin produkte të modës dhe bukurisë. Shumë shpesh, blogerët e modës dhe bukurisë gjithashtu shesin ose promovojnë produkte në faqet e tyre. Kështu siç mund ta imagjinoni, ka shumë mundësi që ju t’i konsideroni kur krijoni faqen tuaj të modës ose bukurisë.

Shtë e qartë, nëse po përpiqeni të ndërtoni një blog, atëherë do të doni një platformë Blogging (mendoni WordPress). Ju gjithashtu dëshironi të jeni në gjendje të shtoni fotografi lehtësisht në faqen tuaj të internetit, si dhe lidhje me llogaritë tuaja të mediave sociale. Ju patjetër që dëshironi të ndërtoni një vijim, prandaj sigurohuni që të përfshini marketing në email në faqen tuaj të internetit. Nëse planifikoni të shisni produkte në faqen tuaj, atëherë do t’ju duhet funksionalitet në tregtinë elektronike. Sidoqoftë, nëse planifikoni të gjeneroni shitje të filialeve nga faqja juaj, atëherë duhet të siguroheni që softveri juaj i uebfaqes tuaj është miqësor ndaj ad.

Konsideratat e mbajtjes në internet

Për bloget e modës dhe bukurisë, ne patjetër ju rekomandojmë të përdorni WordPress për të krijuar faqen tuaj të internetit. Për shkak se është jashtëzakonisht i popullarizuar, ka shumë plane të mbajtjes së faqeve në internet që përfshijnë WordPress. Ajo që do të duhet të vendosni është se çfarë niveli ose lloji i hostimit të WordPress që ju nevojitet. Ndërsa ju mund të zgjidhni një plan të menaxhuar WordPress të menaxhuar, ato priren të jenë në anën e shtrenjtë, dhe ju ndoshta nuk do të keni nevojë për të gjitha kambanat dhe bilbilat që ofron një plan i menaxhuar i hosteve. Ndoshta një zgjedhje më e mirë për blogun tuaj të modës ose bukurisë është një host në internet që ofron një mjedis të optimizuar të WordPress së bashku me azhurnime automatike dhe rezervë me një kosto më të ulët.

Nëse planifikoni të keni një dyqan online, mund të zgjidhni një host tradicional në internet ose të shkoni me një faqe në internet të ndërtuar nga Wix ose SquareSpace. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për zgjidhje të thjeshta të e-commerce, ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë një platformë të tillë si Shopify, e cila është e drejtuar posaçërisht drejt shitjes në internet dhe thjeshton shumë procesin e krijimit të faqes në internet të eCommerce..

Rekomandime për mbajtjen në internet

A2 Hosting

a2-hosting
Për disa nga tiparet më të mira të WordPress me vlerën më të mirë, ju rekomandojmë A2 Hosting. A2 Hosting do të instalojë para WordPress për ju, në mënyrë që të filloni menjëherë. Ambienti i tyre i WordPress është i optimizuar për shpejtësinë dhe sigurinë. Në fund të fundit është se ju merrni shumë nga tiparet e një plani të menaxhuar të pritjes me një kosto shumë më të arsyeshme. Ne përdorim A2 Hosting dhe gjithnjë na bën përshtypje me cilësinë e shërbimit dhe mbështetjes së tyre.

Shikoni A2 Hosting Këtu

BoldGrid

Nëse doni të përdorni WordPress për blogun tuaj të modës, por po kërkoni një ndërtues më të butë të faqeve në internet, ju rekomandojmë të zgjidhni një host të BoldGrid. BoldGrid ju lejon të krijoni më shpejt dhe me lehtësi një faqe të shkëlqyeshme të WordPress. Dhe për shkak se është e bazuar në WordPress, ju mbani pronësinë dhe kontrollin e faqes tuaj të internetit – edhe nëse vendosni të transferoheni në një host të ndryshëm në internet. Në thelb, ju merrni përfitimet e një platforme ndërtuese të faqeve në internet si Wix së bashku me fleksibilitetin e WordPress.

Pritësi zyrtar i BoldGrid që ju rekomandojmë është InMotion Hosting. Ata ishin të dobishëm në lançimin e BoldGrid dhe janë gjithashtu një nga kompanitë më të mira të mbajtjes në internet që përdorim. Këtu është një shembull i disa faqeve të internetit të modës dhe bukurisë nga BoldGrid.
boldgrid-fashion-bukuri-faqet

Klikoni Këtu për më shumë detaje mbi InMotion Hosting dhe BoldGrid

Shopify

Nëse qëllimi kryesor i faqes tuaj të modës ose bukurisë është të shesni produkte, atëherë ne rekomandojmë të hidhni një vështrim në Shopify. Ndërsa mund të përdorni platforma të tjera në internet, Shopify ju lejon të krijoni me lehtësi një dyqan në internet. Për dallim nga zgjidhjet e tjera të e-commerce, Shopify kujdeset për përpunimin e pagesave, llogaritjen e shumave të transportit dhe taksave dhe inventarit. Ne e gjejmë Shopify një zgjidhje shumë më të lehtë sesa WordPress për shitjen e produkteve në internet.

Këtu është një shembull i shablloneve në dispozicion në Shopify.
shopify-fashion-bukuri-faqet

Shikoni më shumë shembuj të blerjeve këtu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map