Pritja më e mirë në internet për faqet e internetit të fitnesit

mirë-fitness-blog-web-hosting


Shumica e të gjithëve dëshirojnë të qëndrojnë të aftë ose të marrin formë më të mirë këto ditë. Fitnesi është padyshim një nga temat më të njohura për faqet e internetit. Një kërkim i fundit në Google u kthye pothuajse 600 milion rezultate! Këtu janë disa këshilla për t’ju ndihmuar të dilni nga turma dhe të krijoni blogun ose faqen tuaj të internetit më të efektshme të fitnesit. Ne gjithashtu do të mbulojmë atë që duhet të mbani në mend kur kërkoni për web hosting tuaj. Pastaj, unë do t’ju jap rekomandimet tona kryesore për mbajtjen në internet të fitnesit.

Ndërtimi i një Uebfaqe Fitnesi

 • Blogging
 • Fotografitë dhe Video
 • Marketingu me email
 • Duhet Forum dhe Media Sociale për Komunitetin

Një nga çelësat për krijimin e një uebsajti të suksesshëm të fitnesit është vërtet i lidhur me audiencën tuaj. Përfshirja e një blog së bashku me demonstrimet fotografike dhe video duhet të jetë një nga qëllimet tuaja kryesore. Duke përfshirë më shumë përmbajtje bindëse, do të jeni në gjendje të tërheqni më shumë vizitorë dhe të ndërtoni më shumë besim tek audienca juaj. Nëse planifikoni të marketingut të produkteve ose shërbimeve, ju patjetër do të dëshironi të përfshini marketing me email ku përdoruesit tuaj mund të regjistroheni në një gazetë dhe t’ju lejojnë të tregtoni direkt tek ata. Dhe, për të krijuar një ndjenjë të bashkësisë midis lexuesve tuaj, është një ide e shkëlqyeshme të përfshini një forum ku vizitorët mund të postojnë pyetje dhe të shkëmbejnë përvoja.

Konsideratat e mbajtjes në internet

Për shkak se Blogging mund të jetë një pjesë kaq e madhe e një faqe interneti të suksesshme të fitnesit, unë do t’ju inkurajoj ta konsideroni WordPress si platformën tuaj të internetit. Ndërsa mund të konsideroni një opsion të krijuesit të uebfaqeve siç është Wix, të shkoni me WordPress do t’ju japin shumë më tepër fleksibilitet dhe kontroll me faqen tuaj. Ju gjithashtu keni një numër zgjedhjesh se çfarë lloji të hostimit të WordPress që ju nevojitet. Për ndërtimin më të shpejtë të sitit, mund të zgjidhni një ndërtues të faqes në internet WordPress. Nëse dëshironi të përqendroheni më shumë në anën e blogjeve të faqes suaj të internetit dhe jeni të kënaqur me pultin e WordPress, ekzistojnë një numër i planeve të shkëlqyera të mbajtjes së faqeve në internet që janë optimizuar për WordPress dhe ofrojnë vlerën më të mirë. Dhe, nëse doni pak më shumë ndihmë për mirëmbajtjen e faqes suaj të WordPress, mund të shkoni me një plan të menaxhuar të WordPress të menaxhuar i cili mund t’ju lejojë të përqendroheni më shumë në krijimin e përmbajtjes sesa në administrimin e faqes tuaj.

Rekomandime për mbajtjen në internet

A2 Hosting

a2-hosting
Për mbajtjen në internet të WordPress, ne ju rekomandojmë A2 Hosting për shumë lloje të uebfaqeve, veçanërisht bloget. Me A2 Hosting, mjedisi juaj WordPress është i optimizuar për shpejtësinë dhe sigurinë. Kjo do të thotë se kohët e ngarkimit të faqes tuaj janë ulur dhe siguria e përhershme proaktive mund të monitorojë dhe mbrojë vazhdimisht blogun tuaj të fitnesit nga sulmet. A2 madje do të instalojë para WordPress-it që ju të shpejtoni procesin e krijimit të faqes në internet. Përveç performancës së shkëlqyer të faqes WordPress, ekipi i mbështetjes së klientëve në A2 është shumë i përgjegjshëm dhe mund të ndihmojë në përgjigjen e çdo pyetjeje që mund të keni kur ndërtoni blogun tuaj ose faqen e internetit të fitnesit.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në WordPress me A2 Hosting

Bluehost

Bluehost
Bluehost është në listën e rekomandimeve të WordPress.org dhe është një nga zgjedhjet më të mira për përdoruesit e rinj të WordPress. Pas regjistrimit, Bluehost ofron udhëzime në internet kur krijoni uebfaqen tuaj të parë të WordPress. Dhe, është shumë e thjeshtë të punosh në pultin personal të WordPress të personalizuar të Bluehost.

Në përgjithësi, Bluehost ofron një mënyrë të lehtë, të përballueshme për të krijuar një blog ose një faqe interneti për palestër. Dhe, ju keni tiparet dhe burimet për të rritur faqen tuaj të internetit në të ardhmen.

Klikoni këtu për më shumë informacion mbi Bluehost

SiteGround

SiteGround
SiteGround është një tjetër zgjedhje e jashtëzakonshme për hostimin e WordPress. Nëse mendoni se keni nevojë për ndihmë shtesë, SiteGround siguron mbajtjen e menaxhuar të WordPress dhe çmime më të ulëta se hostet e tjerë të menaxhuar në internet. Plani i pritjes i SiteGround përfshin përditësime automatike, kopje rezervë të automatizuar të të dhënave dhe teknologjinë e tyre të pronarit SuperCacher për rritjen e shpejtësisë së faqes. Dhe, kur është fjala për mbështetjen e klientit, SiteGround nuk është i dyti për asnjë bazuar në përvojën tonë. Kohët e reagimit të tyre janë gjithmonë ndër më të mirat, dhe trajnimi i gjerë i stafit të tyre duhet të kalojë vërtet tregon në mënyrën se si ata janë në gjendje të zgjidhin shpejt çdo çështje.

Klikoni Këtu për më shumë informacion mbi WordPress Hosting të SiteGround

Wix

Wix definitivisht ka disa nga modelet më të mira në kërkim për faqet e internetit të fitnesit. Wix është zgjedhja e duhur nëse doni një uebfaqe që është kryesisht një reklamë në internet dhe një mjet promovimi për produktet ose shërbimet tuaja të fitnesit. Pasi të zgjidhni modelin tuaj të internetit, Wix ofron një magjistar në internet për t’ju udhëhequr së bashku. Gjithashtu, redaktori drag and drop lehtëson bërjen e ndryshimeve në faqen tuaj.
Modelet Wix Fitness

Klikoni këtu për më shumë informacion mbi Wix

BoldGrid

Ndërsa WordPress është mjeti i përsosur për të krijuar blogun tuaj ose faqen e internetit të fitnesit, nuk është gjithmonë përdorimi më i shpejtë ose më i lehtë kur bëhet fjalë për hartimin e faqes në internet. Kjo është ajo ku BoldGrid shkëlqen. BoldGrid është një grup i shtojcave të WordPress që përshpejton proceset e krijimit të faqes në internet duke ju udhëhequr përmes zgjedhjes së dizajnit tuaj dhe vendosjes së veçorive të faqes tuaj. Ju ndihmon gjithashtu në procesin e krijimit të përmbajtjes duke siguruar një redaktues zvarritës dhe dizajnues për hartimin e faqeve të faqes tuaj të internetit.

BoldGrid është në dispozicion nga një numër i hosteve zyrtarë të BoldGrid. Ne rekomandojmë InMotion Hosting, i cili ishte i dobishëm për fillimin e projektit BoldGrid. Këtu është një shembull i disa faqeve të internetit të fitnesit në BoldGrid.
boldgrid-Fitness-faqet

Klikoni Këtu për më shumë detaje në BoldGrid dhe InMotion Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map