Pritja më e mirë në internet për Fotografë 2020

mirë-web-hosting-për-fotografët


Po kërkoni të krijoni faqen tuaj të fotografisë? Tani ka më shumë mundësi se kurrë për fotografët profesionistë dhe amatorë që duan të ndajnë vizionin e tyre dhe të promovojnë shërbimet e tyre. Si vetë fotograf, ky është padyshim një temë afër zemrës sime. Pra, le të hedhim një vështrim në Pritja më e mirë në internet për fotografët në vitin 2020.

Fotografi Web Hosting: Whatfarë duhet të konsideroni

Së pari, ne duhet të kalojmë mbi ato sende që duhet të konsideroni përpara se të ndërtoni faqen tuaj të internetit të fotografisë. Këtu janë disa konsiderata për të filluar.

Cili është qëllimi kryesor i faqes tuaj të fotografisë?
A është kjo faqe në internet për një biznes fotografie apo një hobi? Nëse bëhet fjalë për biznesin tuaj të fotografisë, dëshironi të përfshini funksionalitetin për klientët tuaj siç janë korrigjimi dhe rregullimi? Apo, vërtet doni thjesht të promovoni dhe reklamoni biznesin tuaj për blerjen e klientit? Nëse jeni një fotograf amator dhe doni të shfaqni punën tuaj, a keni nevojë për aftësinë e ruajtjes së fotografive?

Sa kohë dëshironi t’i kushtoni krijimit të uebfaqes tuaj?
A ju pëlqen procesi aktual i krijimit të një faqe në internet dhe keni të paktën një përvojë në internet? Apo, a doni vërtet një mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë për të marrë një faqe në internet sa më shpejt të jetë e mundur?

Cili është buxheti i faqes suaj të internetit?
Sa jeni të gatshëm të shpenzoni në faqen tuaj të internetit? Në varësi të përgjigjeve tuaja për disa nga pyetjet e tjera më lart, ju nuk mund të duhet të zgjedhin për planin më të shtrenjtë të pritjes. Ka shumë zgjedhje të mira në të gjitha nivelet e çmimeve.

Web Hosting vs Ruajtja e Uebit

Para se të futemi në specifikat në lidhje me mbajtjen në internet dhe faqet e internetit, le të prekim shkurtimisht ato që ky artikull nuk përfshin. Kam parë një numër artikujsh në internet të fotografisë që përfshijnë opsione të tilla si 500px dhe Flickr. Sidoqoftë, unë i konsideroj këto si më shumë shërbime për ruajtjen e fotografive, në krahasim me mbajtjen në internet për faqen tuaj. Ndërsa 500px dhe Flickr janë mirë për ato që ofrojnë, nuk është ajo që ne po shqyrtojmë këtu.

Web Hosting vs Builder Uebfaqesh

Dallimi tjetër që duhet të bëjmë është ndërmjet mbajtjes së faqeve në internet dhe krijuesve të faqeve të internetit. Këto ditë, ka një numër ndërmarrjesh që ofrojnë plane në uebfaqe që janë një alternative legjitime për mbajtjen në internet tradicionale. Të dyja opsionet kanë avantazhet e tyre. Në përgjithësi, një plan web hosting ju jep më shumë mundësi dhe kontroll mbi një krijues të faqes në internet (të tilla si Wix, SquareSpace, etj.) Por kërkon më shumë kohë dhe përpjekje nga ana juaj. Me ndërtuesit e faqeve në internet, e kundërta është zakonisht e vërtetë, më pak kontroll, por shumë më shpejt krijim i faqes.

Avantazhet e Web Hosting

 • Më shumë opsione të krijimit të faqes në internet
 • Kontroll më i mirë mbi Uebfaqen tuaj
 • Vlera më e mirë
 • Përfshihen të gjitha mjetet në internet (Email, etj.)
 • Më e lehtë për të lëvizur sitin tuaj

Avantazhet e ndërtuesit të faqes në internet

 • Krijimi më i shpejtë i faqes në internet
 • Kërkon më pak nga koha juaj
 • Opsione specifike të fotografit

Karakteristikat e Web Hosting për Fotografët

Pra, nëse doni një plan tradicional të mbajtjes në internet, cilat tipare duhet të shikoni? Këtu janë ato që unë konsideroj artikujt më të rëndësishëm që duhet të përfshijë plani juaj i hostimit.

Magazinimi dhe transferimi i pakufizuar i të dhënave
Me të gjitha imazhet që mund të doni të ngarkoni dhe përfshini në faqen tuaj të internetit, ju patjetër që nuk dëshironi ndonjë kufizim në hapësirën e internetit ose bandën e bandës. Për fat të mirë, nuk është shumë e vështirë të gjesh plane strehimi që të lejojnë ruajtjen dhe transferimin e të dhënave.

Shpejtësia e faqes në internet
Shpejtësia e faqes në internet është e rëndësishme për të gjitha faqet e internetit. Por me faqet e fotografisë bëhet edhe më thelbësore. Përsëri, me të gjitha fotot që faqja juaj mund të përmbajë, ju dëshironi të siguroheni që faqja juaj e internetit të ngarkohet mjaft shpejt për vizitorët e faqes suaj të internetit dhe klientët tuaj të mundshëm.

Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes
Një rrjet i ofrimit të përmbajtjes (ose CDN) mund të ndihmojë për të përmirësuar shpejtësinë e faqes suaj të internetit dhe kohën e ngarkimit të faqeve. Rrjetet e shpërndarjes së përmbajtjes janë veçanërisht efektive kur keni shumë përmbajtje statike (siç janë fotot) në faqen tuaj. Me një CDN, përmbajtja juaj mund të ruhet në serverë të ndryshëm në të gjithë globin, në mënyrë që kur dikush përpiqet të hyjë në faqen tuaj te internetit, përmbajtjes tuaj (fotot në këtë rast) mund të arrihen nga një server më afër vendndodhjes së tyre – duke zvogëluar kohën e ngarkimit të faqes së tyre.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave
Rikthimi i të dhënave tuaja të internetit është thelbësore dhe gjithashtu mbrojtja juaj më e mirë kundër sulmeve në faqen tuaj. Ndërsa gjithmonë duhet të siguroheni të kryeni kopjet rezervë të uebfaqes tuaj sipas nevojës, për një mbrojtje të shtuar ju duhet të zgjidhni një plan për mbajtjen në internet që përfshin rezervë automatik ditor të faqes tuaj. Pasja e kopjeve rezervë të faqes tuaj në dispozicion për rivendosje do t’ju kursejë një ton kohë në vend që të krijoni një faqe të tërë të internetit.

Siguria në internet
Ndërsa rezervimi i faqes tuaj të internetit është masa juaj më e mirë e sigurisë, ju gjithashtu dëshironi të siguroheni që plani juaj i pritjes në internet përfshin veçori të sigurisë siç janë skanimi i malware, zbutja DDoS dhe masat e tjera proaktive të sigurisë. Ndërsa nuk mund të parandaloni kurrë plotësisht site-in tuaj për tu hakuar, ka padyshim veçori të sigurisë që mund t’ju mbrojnë sa më shumë që të jetë e mundur.

Platforma të shumta të faqes në internet
Meqenëse një nga përfitimet e një plani tradicional të mbajtjes në internet është më shumë kontroll mbi përmbajtjen tuaj, duhet të siguroheni që hosti juaj në internet përfshin platforma të shumta në internet që ju të përdorni. Sigurisht, unë do të rekomandoja që plani juaj i pritjes të përfshijë sistemet kryesore të menaxhimit të përmbajtjes si WordPress, Joomla dhe Drupal. Por, unë gjithashtu do të rekomandoja të shkoja me një paketë hosting cPanel e cila përfshin shumë aplikacione të tjera në internet që mund të përdorni. Në këtë mënyrë, nuk jeni i kyçur në një sistem të vetëm.

Rekomandime për Web Hosting për Fotografë

Në rregull, kështu që le të shohim rekomandimet në web hosting që kemi për fotografët. Përderisa ekzistojnë shumë mundësi të mira, unë kam zgjedhur tre host host këtu që unë jo vetëm që i konsideroj shumë më të mirat për faqet e fotografisë, por edhe që unë personalisht i kam përdorur për disa vite tani.

GreenGeeks

greengeeks-web-hosting-për-fotografët

Karakteristikat e GreenGeeks:

 • Teknologji PowerCacher
 • Zgjedhja e 5 Qendrave të të Dhënave
 • Mbështetje e Shpejtë e Përgjegjshme e Konsumatorëve
 • Hapësira e pakufizuar në Disk dhe Bandwidth
 • Le të Encrypt Wildcard SSL
 • Cloudflare Falas CDN
 • Rezervime të të dhënave të natës
 • Mundësuar nga 300% Energji e Rinovueshme
 • Izolimi i llogarisë së hostimit
 • Monitorimi proaktiv i serverit
 • Skanimi i sigurisë në kohë reale
 • Mbrojtja e zgjeruar e SPAM-it
 • Emër i Lirë Domain

Ndërsa GreenGeeks mund të njihet më së miri si kompania më e eko-miqësore për pritjen e faqeve në internet, ato janë gjithashtu rekomandimi im për shumë lloje të faqeve të internetit, përfshirë faqet e fotografisë.

GreenGeeks ka një nga platformat më të mira të mbajtjes në internet që është i optimizuar për shpejtësinë dhe sigurinë pro-aktive. Teknologjia e tyre PowerCacher së bashku me serverët e optimizuar LiteSpeed ​​dhe MariaDB ofrojnë performancë të jashtëzakonshme — veçanërisht për sistemet e menaxhimit të përmbajtjes siç është WordPress. Për dallim nga hostet e tjerë në internet, me GreenGeeks ju merrni falas Wildcard SSL. Dhe me planin e tyre Ecosite Premium, ju merrni falas GobalSign Premium Wildcard SSL për një mbrojtje edhe më shumë. Siguria e GreenGeeks është gjithashtu e shkëlqyeshme me monitorimin proaktiv të serverit dhe skanimin e sigurisë në kohë reale.

Dhe kur është fjala për mbështetjen e klientit, GreenGeeks ofron kohë të shpejtë përgjigjeje dhe ndihmë të dobishme kur është e nevojshme.

Klikoni këtu për më shumë në GreenGeeks

Bluehost

Bluehost

Karakteristikat Bluehost:

 • Instalimi automatik i WordPress
 • Krijimi i faqes WordPress me Udhëzues miqësor me përdoruesin
 • Ndërfaqja e Përshtatur e Panelit të WordPress
 • Rezervimi i performancës
 • Përditësime automatike të plugins dhe WordPress
 • Përfshirja e faqeve në internet
 • Mbështetje e Përgjegjshme e Konsumatorëve përmes Telefonit, Email-it dhe Bisedës live
 • Sigurimi i Shpejtë i Uebfaqeve
 • Le të Encrypt SSL
 • Free SiteLock CDN

Kur bëhet fjalë për hostimin e WordPress, Bluehost nuk rekomandohet vetëm nga WordPress.org, ato janë gjithashtu një nga zgjedhjet e mia kryesore – veçanërisht për pronarët e faqeve të reja të WordPress. Bluehost ofron më shumë udhëzime kur krijoni uebfaqen tuaj të parë të WordPress. Dhe, ata kanë zhvilluar një dashboard të personalizuar, WordPress të personalizuar, të lehtë për t’u përdorur që ju lejon të gjeni shpejt dhe të përdorni të gjitha funksionalitetet e rëndësishme që ju nevojiten kur punoni në faqen tuaj.

Bluehost gjithashtu ka bërë disa përmirësime domethënëse në tiparet, performancën dhe mbështetjen që ju merrni me mbajtjen në internet të tyre. Në testimin tim, shpejtësia dhe performanca e faqes në internet është dukshëm më e mirë sesa vitet e kaluara. Gjithashtu, koha e përgjigjes së mbështetjes së klientit është përmirësuar shumë. Përgjigja për mbështetjen e bisedës live ka qenë pothuajse gjithmonë e menjëhershme për mua.

Nëse preferoni të përdorni një aplikacion të ndryshëm në internet përveç WordPress, Bluehost gjithashtu siguron një nga ndërfaqet më të mira të personalizuara të cPanel që kam parë.

Klikoni Këtu për më shumë në Bluehost

WordPress i Menaxhuar me Pritjen e InMotion

HostM WordPress i Menaxhuar me InMotion

 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Para-instalimi i WordPress ose Joomla
 • Përfshin BoldGrid Site Builder
 • Mbështetje e përgjegjshme e klientit
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Unë kam qenë një klient i InMotion Hosting për mbi 10 vjet tani. Planet e tyre të Fuqisë së Biznesit dhe Pro përfshijnë ruajtjen e pakufizuar dhe gjerësinë e brezit, së bashku me më shumë burime serveri. Me InMotion, ju merrni teknologjinë e tyre të zonës me shpejtësi maksimale e cila mund t’ju ofrojë shpejtësi të madhe në rritje të faqes në internet kur vendndodhja juaj është brenda zonës së zonës së shpejtësisë.

Sidoqoftë, për një përvojë më të mirë për strehimin e WordPress për fotografët, unë rekomandoj planet e mbajtjes së WordPress të Menaxhuar të InMotion. Ju merrni shpejtësi më të mirë me caching-in e tyre të avancuar dhe azhurnimet e menaxhuara dhe sigurinë.

InMotion është veçanërisht i përshtatshëm për faqet e internetit të WordPress, dhe madje mund t’i keni para-instaluar WordPress për ju kur vendosni porosinë tuaj. Dhe për përdoruesit e WordPress, me planin tuaj të hostimit të InMotion ju merrni gjithashtu ndërtuesin e faqes BoldGrid. BoldGrid thjeshton dhe shpejton procesin e krijimit të faqes në internet, ndërkohë që ende ju jep funksionalitetin popullor të WordPress. Dhe për shkak se InMotion Hosting është një host zyrtar i BoldGrid (në të vërtetë ata ishin të dobishëm në zhvillimin e produktit), do të merrni mbështetjen më të mirë për këtë krijues të faqes në internet. Shikoni seksionin tjetër në ndërtuesit e faqeve në internet për më shumë informacion mbi BoldGrid.

Klikoni Këtu për më shumë në InMotion Hosting

Rekomandime për ndërtuesit e faqes në internet për fotografët

Nëse keni vendosur që më mirë të përdorni një ndërtues të faqes së internetit për faqen tuaj të internetit të fotografisë, këtu janë opsionet më të mira që ju rekomandojmë.

BoldGrid

boldgrid-for-fotografë

BoldGrid përmban Ndërfaqe Drag-and-Drop
Faqet e pakufizuara
WooCommerce I pajtueshëm
Funksionaliteti i Formave të Integruara
Blogim i Avancuar dhe Ndërtimi i Postës
Vende të integruara në skenë / sandboxed
Plugin Premium SEO
Plugin rezervë Premium
Redaktimi i Avancuar i Imazhit

 • Krijimi i lehtë dhe i shpejtë i faqeve në internet të WordPress
 • Temat e bazuara në fotografi
 • Kontroll më i mirë dhe pronësi sesa me ndërtuesit e faqeve të tjera
 • Funksionaliteti i WordPress
 • Mund të përdoret me çdo host Web WordPress

BoldGrid nuk është ndërtuesi juaj mesatar i faqes së internetit. Siç kemi përshkruar më lart, është një ndërtues faqesh me bazë WordPress që ju lejon të krijoni me lehtësi faqe interneti në kërkim profesional. Ndër shumë tema në internet në dispozicion në BoldGrid janë një numër modelesh të bazuara në fotografi. Avantazhi i madh i përdorimit të BoldGrid është se ai siguron përfitimet e një krijuesi të faqeve në internet si Wix ose SquareSpace, megjithatë ju jep fuqinë e WordPress plus kontroll më të mirë dhe pronësi të faqes tuaj..

Për shkak se BoldGrid është në të vërtetë një tërësi e shtojcave të WordPress, ju mund ta përdorni me çdo host të internetit që mbështet WordPress. Sidoqoftë, për përvojën më të butë unë rekomandoj zgjedhjen e një pritësi zyrtar të BoldGrid siç është InMotion Hosting.

Klikoni këtu për më shumë në BoldGrid

SmugMug

smugmug

Karakteristikat SmugMug faqen tuaj të internetit të personalizueshme
Ngarkime të pakufizuara të fotografive dhe video
Dizajni i përgjegjshëm — përshtatet me celularin, tabletët dhe monitorët
Aplikacion falas për celular për të redaktuar, arkivuar dhe shpërndarë në lëvizje
Trafiku i pritur plotësisht, i pakufizuar
Vendosni fotografi dhe video në faqet e internetit të tjera
Shtoni foto dhe sinkronizoni tërë bibliotekën tuaj nga Lightroom
Shikoni statistikat e hollësishme dhe analitikën
Shfrytëzoni mjete të fuqishme SEO, duke përfshirë etiketat meta dhe hartat XML
24/7 mbështetje reale njerëzore
Akordoni dhe mësoni me mësime video
Bëni sa më shumë llogarinë tuaj me qendrën tonë të thelluar të ndihmës
Merrni pjesë live, në internet ngjarje trainimi SmugMug
Krijoni një faqe fillestare plotësisht personale
Përshtatje e thjeshtë e zvarritjes së faqes
Vendoseni logon ose emrin e markës tuaj në faqen tuaj
21+ modele moderne, të modelimit të paradoksit
Krijoni tema me porosi duke përdorur kombinimin tuaj të shkronjave dhe ngjyrave
Përdorni domenin tuaj
Përshtatje opsionale përmes HTML dhe CSS
Organizim i lehtë për fotot dhe faqen tuaj në internet
Imagedo imazh i rezervuar me Shërbimet Ueb në Amazon
Magazinimi në re lejon hyrjen në çdo kohë, nga kudo
E drejta e autorit është gjithmonë e juaja
Shkarkoni fotot tuaja origjinale dhe kopjet rezervë të galerisë në çdo kohë
Fjalëkalimi mbron dosjet, galeritë, faqet ose tërë sitin tuaj
Kufizoni shikueshmërinë e dosjeve, galerive dhe faqeve vetëm për ata me të cilët keni ndarë një lidhje
Bëni çdo dosje, galeri, ose faqe plotësisht private
Shtoni ujëra me porosi për të mbrojtur imazhet
Krijoni Galeria Smart për koleksione të automatizuara
Ndani përmes Facebook, Twitter, Google+, dhe më shumë
Aplikacion falas për celular për të redaktuar, arkivuar dhe shpërndarë në lëvizje
Renditni printime dhe produkte nga një laborator profesional i printimit menjëherë nga faqja juaj
Shporta plotësisht blerëse dhe arka
Përpunimi i kartës së kreditit dhe shërbimi ndaj klientit
Bleni libra fotografish, inkuadrim, etj., Nga shitës të shumtë
Transportoni kudo
Përmbushni urdhërat me laboratorët më të mirë: Bay Photo, WHCC, EZPrints dhe Loxley (UK)
Krijoni çmime me porosi dhe shisni nga një përzgjedhje prej 1,000+ printimesh dhe produkteve me një fitim
Pranoni monedha globale me porosi (USD, CAD, GBP, EUR, AUD, JPY, CHF, NZD, SEK, HKD)
Shes shkarkime dixhitale të imazheve dhe videove
Aktivizoni vonesën e provës dhe shtoni redaktimet përfundimtare para dërgimit
Uebfaqe e optimizuar për SEO
Merrni njohuri mbi sjelljen e shikuesit me statistika të integruara dhe analitikë

 • Platforma specifike në internet e fotografisë
 • Drejtoni biznesin tuaj të fotografisë në internet
 • Lejoni klientët të shikojnë fotot në internet
 • Ruajtja e pakufizuar e fotove
 • Kufizoni ose jepni mundësinë e hyrjes në foto ashtu siç dëshironi
 • Lidhu me Adobe Lightroom për të përmirësuar rrjedhën e punës
 • Renditni Printimet në internet nga Labs Photo

Pa dyshim, mjeti përfundimtar i mbajtjes në internet / uebsajtit për fotografë është nga SmugMug. SmugMug është posaçërisht për fotografët e të gjitha niveleve, dhe ato ofrojnë plane për të gjitha llojet e faqeve të fotografisë. Ekzistojnë zgjidhje për ata prej jush që thjesht duan të tregojnë disa nga punimet tuaja dhe kanë një hapësirë ​​të sigurt për ruajtjen e imazheve tuaja, si dhe faqe në internet për fotografë profesionistë që duan të drejtojnë biznesin e tyre në internet.

SmugMug ka disa nga modelet më të bukura në kërkim të faqes në internet. Fotografitë tuaja mund të mbahen në ruajtjen më të sigurt të cloud në dispozicion. Dhe, ajo që është e mrekullueshme në lidhje me SmugMug është se ju mund të lejoni qasje në fotot tuaja vetëm për ata që vendosni të lejohen t’i shikojnë ato. Ju gjithashtu mund të përdorni ujëra uji dhe mbrojtje fjalëkalimi për siguri të mëtejshme.

Por është ana e biznesit fotografike e gjërave që me të vërtetë e ndajnë SmugMug nga konkursi. SmugMug përfshin të gjitha funksionalitetet që ju nevojiten për të drejtuar një biznes fotografie. Me SmugMug, ju mund të përfshini listat e çmimeve të personalizuara për klientët tuaj. Ju mund t’i lejoni klientët tuaj të zgjedhin dhe të shkarkojnë fotot e tyre në internet. Dhe, ju mund të shesni fotot tuaja dhe shkarkime dixhitale përmes karrocave të blerjes dhe procesit të arkëtimit.

SmugMug ju ndihmon gjithashtu me sistemin tuaj të rrjedhës së punës. Ju mund të lidheni me Adobe Lightroom përmes shtojcës për të ngarkuar dhe organizuar fotot tuaja. Dhe, nëse përdorni laboratorë fotografish si whcc ose BayPhoto.com, ju keni qasje në to përmes SmugMug.

Klikoni Këtu për më shumë mbi SmugMug dhe për të marrë Gjyqin Tuaj Falas 14 Ditor

Rekomandime për Web Hosting për Fotografë

Web HostPriceSolution
a2-hostingA2 Hosting2,99 $ mo. – 14,99 $ mo.Web Hosting
BluehostBluehost2,95 $ mo.Web Hosting
Pritja për lëvizjePritja për lëvizje6,99 $ mo. – 19,99 $ mo.Web Hosting
boldgridBoldGrid3,99 $ mo. – 13,99 $ mo.Ndërtues i faqes WordPress
SmugMugSmugMug12,50 $ mo. – 25,00 dollarë hënë.Platforma specifike e fotografisë
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map