Pritja më e mirë në internet për konsulentët

mirë-web-hosting-për-konsulentët


Ndërsa ka shumë fusha të ndryshme për konsulentët profesionistë, pa marrë parasysh se në cilën fushë të biznesit specializoheni, faqja juaj e internetit është thelbësore për promovimin e kualifikimeve dhe aftësive tuaja. Një uebfaqe profesionale dhe efektive mund të jetë një përshtypje e shkëlqyer e parë për ata që kërkojnë ndihmë. Le të hedhim një vështrim se si mund të ndërtoni një faqe në internet të suksesshme për biznesin tuaj të këshillimit, çfarë duhet të merrni parasysh kur zgjidhni zgjedhjen tuaj të internetit, dhe cilat hostë të internetit rekomandojmë për konsulentët.

Ndërtimi i një Uebfaqe Këshillimi

  • profesionalizëm
  • seriozitet

Për konsulentët, faqja juaj në internet duhet të transmetojë me të vërtetë një sens profesionalizmi dhe besimi te klientët tuaj të mundshëm. Ju duhet të shqetësoheni si për fillimin ashtu edhe për sfondin e faqes tuaj. Kjo do të thotë nga një këndvështrim i projektimit, ju doni një faqe të pastër, të lehtë për të lundruar, në kërkim të biznesit në faqen e internetit. Dhe, ju gjithashtu dëshironi të siguroheni që platforma dhe pritja që ju zgjidhni është e shpejtuar.

Edhe pse me siguri doni të keni informacionin e kontaktit tuaj të shfaqur dhe të disponueshme në faqen tuaj të internetit, mos harroni për marketing me email. Emaili është akoma mjeti më efektiv i marketingut për shumë njerëz, prandaj sigurohuni që cilindo platformë në faqen e internetit të zgjidhni, ju keni mundësinë të integroni një mjet të marketingut të listave të postës elektronike me faqen tuaj.

Konsideratat e mbajtjes në internet

Këshillimi është një fushë ku me të vërtetë nuk dëshironi të skrembejni në web hosting. Ju me të vërtetë keni nevojë për një sit të performancës që ngarkon shpejt dhe është shumë i disponueshëm. Nga një këndvështrim i projektimit, ka disa shabllone të shkëlqyeshëm në kërkim profesional nga krijuesit e faqeve të internetit si Wix dhe SquareSpace. Sidoqoftë, nëse vendosni të shkoni në atë rrugë, sigurohuni që keni blerë një nga planet premium që ofrojnë më shumë burime për një performancë më të mirë.

Nëse preferoni të keni më shumë kontroll dhe fleksibilitet, mund të zgjidhni një kompani pritëse WordPress. Për konsulentët, unë do të rekomandoja një plan të menaxhimit të menaxhuar. Me një pritës të menaxhuar premium të WordPress, do të keni burime më të mira që janë konfiguruar posaçërisht për WordPress, duke rezultuar në një performancë më të madhe. Dhe me një plan të menaxhuar të hostimit, detyra të mirëmbajtjes, të tilla si përmirësimet, kopjimi i të dhënave, dhe monitorimi i sigurisë janë të përfshira, kështu që ju mund të përqendroheni më shumë nga koha juaj në biznesin tuaj të këshillimit..

Nëse keni nevojë për shumë faqe në internet për biznesin tuaj të këshillimit, shikoni rekomandimet e mia për hostimin e shumëfishtë të domain.

Rekomandime për mbajtjen në internet

Kjo është padyshim një nga fushat / bizneset ku një broshurë në internet e një faqe interneti mund të jetë shumë e efektshme. Prandaj, opsionet për krijimin e faqeve të internetit si Wix dhe BoldGrid janë opsionet më të mira për shumë konsulentë.

Wix

Wix ka disa modele mjaft mbresëlënëse në internet për konsulentët. Ato janë krijuar për të treguar shërbimet tuaja dhe klientët tuaj. Ju gjithashtu mund të përfshini formularët e kontaktit dhe informacionin tuaj për vendndodhjen. Përsëri, ne do t’ju sugjerojmë të shkoni me një nga planet e tyre premium për burime më të mira dhe të hiqni reklamat Wix.

Këtu janë disa uebfaqe këshillimi në Wix.
Wix-konsultimit-faqet

Klikoni këtu për të parë më shumë modele këshillimi të Wix

BoldGrid – WordPress

BoldGrid siguron lehtësinë e krijimit të një uebsajti si Wix, megjithatë është i ndërtuar në WordPress, kështu që ju merrni funksionalitetin e platformës më të popullarizuar të internetit në internet. Nëse mendoni se keni nevojë për më shumë fleksibilitet dhe kontroll me faqen tuaj të internetit të këshillimit, atëherë WordPress është një zgjidhje e shkëlqyeshme. Dhe me BoldGrid, ju mund të shpejtoni procesin e krijimit të faqes në internet dhe prapë të merrni një faqe profesionale në kërkim të WordPress.

Këtu janë disa shembuj të faqeve të internetit BoldGrid për konsulentët.
boldgrid-konsultimit-faqet

BoldGrid është në dispozicion nga një numër i hosteve zyrtarë të BoldGrid. Ne preferojmë Hosting InMotion pasi ato ishin të përfshirë ngushtë gjatë krijimit dhe fillimit të fazave të BoldGrid. Ata janë gjithashtu një nga kompanitë më të mira të mbajtjes në internet që përdorim.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në BoldGrid dhe InMotion Hosting

Motori WP – WordPress i Menaxhuar

Motori WP
Për pritjen më të mirë të menaxhuar me WordPress, ju rekomandojmë WP Engine. Ndërsa WP Engine kushton më shumë sesa hostet e tjerë të internetit, ata përqendrohen ekskluzivisht në WordPress. Teknologjia e tyre e pronarit dhe mbështetja e ekspertëve WordPress janë më të mirat që kemi përjetuar nga një pritës i menaxhuar në internet me premium. Për konsulentët, WP Engine vërtet mund të ndihmojë në rritjen e produktivitetit tuaj duke u kujdesur për detyrat tuaja të mirëmbajtjes së WordPress.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në WP Engine

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map