Pritja më e mirë në internet për shëndet dhe shëndet

mirë-web-hosting-për-shëndet-dhe-Wellness


Unë mendoj se të gjithë ne dëshirojmë të jemi të shëndetshëm dhe të lumtur në jetën tonë të përditshme. Pra, nuk është për t’u habitur që shëndeti dhe mirëqenia janë në qendër të një numri në rritje të faqeve të internetit. Pavarësisht nëse faqja juaj përfshin stërvitje dhe yoga, dietë, kujdes mjekësor, ose thjesht duke shijuar jetën, këtu janë disa këshilla për krijimin e faqes tuaj të internetit. Ne gjithashtu do të mbulojmë atë që duhet të dini kur kërkoni për web hosting. Dhe, ne do t’ju japim rekomandimet tona për mbajtjen në internet të shëndetit dhe shëndetit.

Ndërtimi i një uebsajti shëndetësor dhe Wellness

 • Blogging
 • Forumi i Komunitetit
 • Marketingu me email
 • Ad Friendly
 • Aftësia e e-Tregtisë për të Shitur Produkte Online

Edhe pse kategoria e shëndetit dhe e mirëqenies mund të përfshijë një larmi interesash, gjithmonë dëshironi të krijoni një sens të komunitetit, si dhe të ndani sa më shumë informacion me audiencën tuaj sa të keni mundësi. Përfshirja e një blogu me sitin tuaj të shëndetit dhe shëndetit është një mënyrë e shkëlqyeshme për të siguruar përmbajtje të dobishme për lexuesit tuaj pasi ata njohin gjithçka mbi ju dhe biznesin tuaj. Një veçori tjetër e dobishme është të përfshini një forum ku përdoruesit tuaj mund të bëjnë pyetje dhe të shkëmbejnë ide dhe informacion. Dhe, nëse doni të shesni produktet ose shërbimet tuaja në internet, do të dëshironi të siguroheni që platforma juaj e internetit është miqësore për reklamat, si dhe të keni aftësinë për të ndërtuar një dyqan online.

Konsideratat e mbajtjes në internet

Nëse qëllimi juaj kryesor është të jesh një bloger i shëndetit dhe i shëndetit, atëherë unë patjetër do t’ju rekomandoja të kërkoni një host të WordPress në internet. Përveç që është platforma më e mirë e blogjeve, WordPress gjithashtu ju jep mundësinë të përfshini forume dhe marketing me email. Nëse faqja juaj e internetit ka më shumë lidhje me vetëdijen e markës ose shitjen e produkteve, atëherë ndoshta ka më shumë kuptim të shikoni në një zgjidhje të krijuesit të faqes në internet, e cila mund të shpejtojë shumë procesin e krijimit të faqes. Do të keni mundësi të merrni shpejt faqen tuaj të internetit në internet, dhe vendosja e dyqanit tuaj online do të jetë më e lehtë. Nëse keni biznese të shumta ose zona të ndara të biznesit tuaj që kërkojnë më shumë se një faqe në internet, ju patjetër që duhet të merrni parasysh një nga rekomandimet tona për pritjen e shumëfishtë të faqeve në internet.

Rekomandime për Web Hosting: Ndërtues i Uebfaqeve

GoDaddy GoCentral

Wellness GoCentral
GoCentral, krijuesi i faqes në internet nga GoDaddy, është një alternativë e zbatueshme për Wix. Në anën plus, e gjeta ndërtuesin e faqes GoCadral të GoDaddy më të lehtë për ta përdorur atë Wix. Dhe, është gjithashtu shumë e lehtë të shtoni më shumë funksionalitete në faqen tuaj me seksionet e GoCentral. Nga ana minus, shabllonet në uebfaqe me GoCentral nuk janë aq të bukur sa të shikoni me atë Wix — dhe zgjedhja është më e kufizuar.

Klikoni këtu për më shumë informacion mbi GoCentral nga GoDaddy

Rekomandime për mbajtjen në internet: WordPress

SiteGround

SiteGround
Për Blogging në WordPress, SiteGround është i jashtëzakonshëm. Ata ofrojnë karakteristika të menaxhuara të WordPress të menaxhuara me një kosto shumë më të ulët se hostet e tjerë të menaxhuar të uebit. Ju mund ta filloni me lehtësi faqen tuaj të WordPress me vetëm disa klikime. Me planin tuaj të hostimit të SiteGround, mund të merrni azhurnime automatike, kopje rezervë të të dhënave ditore dhe disa nga ndihmat më të mira të klientit që do të gjeni nga një kompani pritjeje në internet. Gjithashtu, teknologjia SuperCacher e SiteGround ndihmon për të shpejtuar faqet e internetit tuaj për një përvojë më të mirë të përdoruesit.

Klikoni këtu për më shumë informacion mbi SiteGround

Bluehost

Bluehost
Bluehost, si SiteGround, rekomandohet nga WordPress.org. Edhe ata janë specializuar në WordPress për shumë vite. Dhe ndërsa SiteGround dhe Bluehost janë zgjedhje të shkëlqyera për të gjitha nivelet e përdoruesve të WordPress, nëse jeni një i ri, unë do t’i jepja avantazhin Bluehost. Pulti i personalizuar i WordPress që ofron Bluehost është pak më intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur. Gjithashtu, ata ofrojnë ndihmë të drejtuar në internet kur krijoni faqen tuaj të parë në WordPress.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në Bluehost

Marketingu me email

Nëse vendosni të zgjidhni një ndërtues të faqes në internet ose një web hosting, është shumë e rëndësishme që të filloni të ndërtoni listën tuaj të marketingut me email sa më shpejt që të jetë e mundur. Email-i mbetet një nga mënyrat më të mira për konvertimin e shitjeve. Dhe me fushatën e duhur me email, ju mund të ndërtoni më shumë besim tek audienca juaj dhe të rrisni shanset që ata të blejnë produkte dhe shërbime shëndetësore dhe shëndetësore..

Ekzistojnë një numër i shërbimeve të shkëlqyera autoresponder të postës elektronike në treg. Personalisht, unë përdor AWeber. Ju lehtë mund të integroni listat tuaja AWeber me faqen tuaj në WordPress ose me një faqe në internet që keni krijuar me Wix ose GoCentral. Më e mira nga të gjitha, ju mund të provoni AWeber falas për një muaj për të parë se sa mirë funksionon për ju.

Këtu është një lidhje për një udhëzues falas nga AWeber me shabllone të postës elektronike që mund të ndiqni:
Udhëzues falas për email-in AWeber

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map