Pritja më e mirë në internet për shumë fusha (maj 2020)

Pritja më e mirë në internet për domene të shumëfishta


Azhurnuar: Këtu është lista e azhurnuar e rekomandimeve për Web Hosting më të Mirë për Domene të Shumëfishta. Këtë vit, ne kemi përfshirë pesë zgjedhje: InMotion Hosting, SiteGround, GreenGeeks, A2 Hosting dhe InterServer.

Garantues i uebit
Pritja për lëvizje Pritja për lëvizje 3,99 $ mo. – 13,99 $ mo. 90 ditë
GreenGeeks GreenGeeks 2,95 $ mo. – 11,95 $ mo. 30 dite
SiteGround SiteGround 3,95 $ mo. – 11,95 $ mo. 30 dite
InterServer InterServer $ 5,00 mo. 30 dite
A2 Hosting A2 Hosting 3.92 dollarë hënë. – 9,31 $ mo. Në çdo kohë

Për shumë njerëz, të kesh një uebfaqe të vetme është gjithçka që nevojitet, së bashku me mbajtjen në internet për atë sit. Sidoqoftë, ka shumë krijues të faqeve që kanë nevojë për më shumë (nganjëherë shumë më tepër) sesa thjesht një sit i vetëm. Për shembull, tregtarët e internetit, sipërmarrësit dhe bizneset e tjera mund të kenë nevojë për faqe të shumta për të arritur qëllimet e tyre. Në ato raste, është e rëndësishme të gjesh një plan pritës cilësor që të lejon të presësh sa më shumë domene sa të jetë e nevojshme.

Për fillestarët, le të jemi të qartë në lidhje me llojin e hostimit që po diskutojmë këtu. Sigurisht, ju mund të merrni një plan të dedikuar ose VPS ku mund të strehoni sa më shumë domene sa të doni. Por kjo do t’ju kushtonte mjaft më shumë para. Po kështu, shumica e planeve të pritjes së programeve të përbashkëta të linjës gjithashtu ofrojnë një pritje të pakufizuar në domen. Sidoqoftë, ajo që ne po kërkojmë këtu është një plan më i ulët për ndarje me kosto më të ulët që do t’ju japë më së shumti vlerë.

Video: Si të presim shumë faqe në internet në cPanel

Këtu është videoja që kemi postuar kohët e fundit në atë se si ju mund të strehoni shumë domene dhe faqe interneti me planin tuaj të mbajtjes së cPanel.

Rekomandime të shumëfishta për mbajtjen e faqeve në internet

Unë do të vendosja planet e mëposhtme të hostimit në listën e pritjes më të mirë për domene të shumëfishta —, dhe unë personalisht i përdor secilin:

1. Pritja për lëvizje

InMotion-hosting-rishikim-score

Doesfarë ofron oferta për mbajtjen e lëvizjes? SSD përfshirë pa pagesë
Hapësira e pakufizuar e diskut
Transferimi i pakufizuar i të dhënave
Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
Ruajtja e pakufizuar e postës elektronike
Uebfaqet e pakufizuara (PRO)
Regjistrim ose transferim falas i domenit
Transferime Falas në Uebfaqe
Rikthim falas i të dhënave
24x7x365 Mbështetje e bazuar në Sh.B.A.
Garancia e kthimit të parave 90 ditë
Kredi për reklama falas 250 $
Ndërtues falas i faqes në internet
Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
Mbështetje Pro Nivelit (PRO)
Tregtia elektronike e gatshme
SSL falas
PHP, Perl, Ruby, Python
PHP 7 Mbështetur
Qasja në SSH
Aktivizohet WP-CLI
Integrim i thjeshtë i Google Apps
Pajisjet e klasës së biznesit
Paneli i Kontrollit cPanel
Mbi 400 Aplikime Falas
Para-instaluar WordPress, Joomla, ose PrestaShop
Rikthim i sigurt i aplikacionit
Fushat e pakufizuara të parkuara (PRO)
Nënfushat e pakufizuara (PRO)
Email i pa kufizuar i Spam i Kufizuar me IMAP
Mbrojtje nga malware

 • Zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave
 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • SSL falas private
 • Ndërtuesi i faqes BoldGrid WordPress
 • Para-instalimi i WordPress, Joomla, ose PrestaShop
 • Mbrojtja e sigurt e aplikacionit
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë

2020-best-web-hosting-çmim-fituesFituesi i wardmimit më të Mirë të Web Hosting Që nga 2009, unë kam përdorur InMotion Hosting për shumë nga faqet e internetit të mia. Ndërsa ishin në atë kohë, InMotion është akoma duke ofruar shërbime të jashtëzakonshme të pritjes në internet. Në fakt, me përmirësimet në qendrat e tyre të të dhënave dhe aksesin e mbështetjes së klientit, ata janë edhe sot më të mirë. Pavarësisht nëse po kërkoni për një vend biznesi ose ndonjë lloj tjetër uebsajti, InMotion Hosting ofron veçori dhe mbështetje të shkëlqyera. Me Planin e tyre të Pritjes së Biznesit të Fuqisë ju mund të pritni fusha të shumta, dhe me Planin e tyre Pro të Biznesit ju mund të organizoni një numër të pakufizuar faqesh.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në Hosting InMotion

2. GreenGeeks

greengeeks-rishikim-score

Doesfarë ofron GreenGeeks? Hapësirë ​​e Pafund SSD e SSD
Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave
Domain Host Pafund
Pa pagesë Drag N ‘Ndërtues i Drop
Transferim Falas në Uebfaqe *
Llogaritë falas të postës elektronike
Baza e të dhënave të pakufizuara të MySQL
Nënfushë e Pafund & Domainet e parkuar
cPanel & Softaculous
Garancia e kthimit të parave 30-ditore
300% e kompensuar me energji të rinovueshme *

Performance:
Burimet e llogaritshme të llogaritjes të reja
Qendrat e shumta të të dhënave
SRID-et e ruajtjes RAID-10 me bazë SSD
Optimizuar LiteSpeed ​​dhe MariaDB New
Integrimi falas i CDN-së
HTTP / 2 & PHP 7
PowerCacher *

siguri & besueshmëria:
Hardware & Zhdëmtimi i energjisë
Teknologji e bazuar në kontejnerë
Izolimi i llogarisë së hostimit
Monitorimi pro-aktiv i serverit
Skanimi i Sigurisë në kohë reale
Azhurnime automatike të aplikacionit
Mbrojtja e zgjeruar e SPAM-it
Rikthimi i të dhënave të natës

Aftësitë e E-Tregtisë:
Instalim falas i shportave të blerjeve
Sigurt Socket Layer (SSL) i pajtueshëm
Pajtueshmëria e PCI Re

Miqësi për zhvilluesit:
Versione të shumta të PHP (7.1, 7.0, 5.6 dhe më shumë)
Qasje e SSH dhe FTP e Sigurt
Mbështetja e Perl dhe Python
Baza e të dhënave MySQL
Llogaritë FTP
Git, WP-Cli, Drush & Ton më shumë…

Mbeshtetje teknike:
24/7 Mbështetje teknike
sipër & Përtej Mbështetjes Teknike
Mbështetje përmes Bisedës Live, Telefonike & Biletat e postës elektronike

* GreenGeeks Ekskluzive

 • Platforma e Rinovuar e Pritjes
 • Zgjedhja e 5 vendndodhjeve të qendrave të të dhënave
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme ndaj klientit
 • Burimet e llogaritshme të llogaritshme
 • Teknologjia e ruajtjes së energjisë
 • Serverët e optimizuar të LiteSpeed ​​dhe MariaDB
 • Le të Encrypt Wildcard SSL
 • Cloudflare CDN
 • Monitorimi proaktiv i serverit
 • Mundësuar nga 300% Energji e Rinovueshme

2020-best-web-hosting-çmim-fituesFituesi më i mirë i Webmimit të Web Hosting GreenGeeks është zgjidhja përfundimtare për ata prej jush që kërkojnë një plan gjithëpërfshirës të mbajtjes në internet që ju lejon të presni domene të pakufizuara. Ata janë një zgjedhje e shkëlqyer për shumë lloje të ndryshme të faqeve të internetit. Me GreenGeeks, ju merrni cPanel hosting dhe mbështetje të shkëlqyeshme të klientit. Dhe, nëse ndihmoni për të kursyer mjedisin është në listën tuaj të përparësive, jini të vetëdijshëm që GreenGeeks është udhëheqësi i industrisë në teknologjitë e mbajtjes së gjelbër në internet.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në GreenGeeks

3. SiteGround

siteground-rishikim-score

Doesfarë ofron SiteGround? Kanë të gjitha Karakteristikat Thelbësore:
Uebfaqet e Pritura: Pafund
Transferimi i të Dhënave: Unmeter
Drag falas & Ndërtues i pikave
Transferim falas i faqes ose Instalim CMS
Llogaritë falas të postës elektronike
Pakufizuar MySQL DB
Domain të pakufizuar dhe të parkuar
cPanel & Softaculous
30 ditë para mbrapa

Ju jap më shumë veçori të WordPress:
Instalim falas i WordPress
Transferim Falas WordPress
Autupdate e WordPress-it
Siguria e përparuar e WordPress
Mbështetje e lidhur me WordPress
WP-CLI Para-instaluar
Cache Speciale e WordPress: Geeky
Skena me një klikim në WordPress: Geeky
SG-Git për krijimin e repos WordPress

Ngarko faqen tuaj më të shpejtë:
Serverat në tre kontinente
Ruajtja e SSD
Konfigurimi i serverit të personalizuar
CDN falas me çdo llogari
Serverët e aktivizuar HTTP / 2
SuperCacher

Parandalimi i Kohës së Ndarjes, SPAM, Hacks & Humbja e të dhënave:
Zhdëmtimi i energjisë
Zhdëmtim i harduerit
Stabiliteti i bazuar në LXC
Izolimi unik i llogarisë
Monitorimi më i shpejtë i serverit
Sisteme Anti-Hack & Ndihmë
Përditësime dhe arna aktive
Ekspertët e SPAM-it Parandalimi i spamit
Rezervime falas ditore të automjeteve: 30 kopje
Rivendosja e Kopje rezervë falas
Rezervime falas në kërkesë

Siguroni më shumë mbështetje, më shpejt !:
24/7 Mbështetje e shpejtë e mahnitshme
Ndihmojmë më shumë se çdo host tjetër
Ndihmojmë përmes Telefonit, Bisedës & Tickets
Issështjet tuaja zgjidhen me përparësi

Siguroni Zgjidhje E-commerce:
Instaloni shporta falas
Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
Serverët në përputhje me PCI

Siguroni veçori të përparuara për zhvilluesit:
Versione të shumta të PHP (7.2, 7.1, 7.0 dhe 5.6)
Perl dhe Python mbështesin
Qasje falas SSH dhe SFTP
MySQL & Baza e të dhënave PostgreSQL
Llogaritë FTP
Shumë më shumë teknologji të mbështetura
Git të Para-Instaluar
vënie në skenë

 • Karakteristikat e menaxhimit të hostimit
 • Teknologji SuperCacher
 • Le të Encrypt SSL
 • Ruajtja e të dhënave dhe rivendosja e 30 ditëve
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • Rezervime të automatizuara dhe të kërkuara në kërkesë
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes në Cloudflare

2020-best-web-hosting-çmim-fituesSiteGround Fituesi i wardmimit më të Mirë të Web Hosting SiteGround vazhdon të na mahnisë duke ofruar disa nga veçoritë më të mira të mbajtjes në internet, përfshirë disa që zakonisht përfshihen vetëm në plane më të shtrenjta të hostimit. SiteGround është veçanërisht i efektshëm për mbajtjen e WordPress, Drupal dhe Joomla. Ato nuk janë vetëm një zgjedhje e shkëlqyeshme për pritjen e shumëfishtë të domain, por ajo që me të vërtetë më bën përshtypje është inovacioni i tyre i vazhdueshëm dhe përmirësimet që ata bëjnë në infrastrukturën dhe teknologjitë e tyre të pritjes, të cilat rezultojnë në rritjen e shpejtësisë dhe performancës.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në SiteGround

4. InterServer

interserver-rishikim-score

Farë ofron InterServer? Hapësira e pakufizuar e ruajtjes
Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave
Rezervime javore
Llogari të pakufizuara FTP
Aplikacione në re
Serverët e memorjes SSD
Ruajtja e bastisjes-10
Optimizimi i Shpejtësisë
Server ultra i shpejtë
Cloud Linux OS
Rrjeti Cisco 10 GB
CloudFlare falas CDN
Migrim falas
Garancia 30 ditore
Garancia e bllokimit të çmimeve
Garancia 99.9% e Uptime
24/7 Mbështetje

Emrat e Domainit:
Uebsajtet / domenet
Domainet e parkuar
Nënfushat e pakufizuara
Regjistrimi i Zbritur i Domainit
Certifikata SSL

Aplikacionet në re:
Aplikacionet e disponueshme
WordPress
AbanteCart
Prestashop
Drupal
joomla
Magento
phpBB
SMF
WHMCS
delfin
PHP-Fusion
CubeCart
osCommerce

Karakteristikat e postës elektronike:
Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
Dorëzimi i Guranteed me Postë
Forwarders të pakufizuar
Qasje në postë elektronike
iPhone mbështetur
E zezë e përkrahur
Android i mbështetur
Windows Mobile i Mbështetur
Ndryshimet e regjistrimit në MX
Filtrimi i spamit
Kriptimi SSL
SMTP në dalje

Karakteristikat e panelit C:
Paneli i kontrollit
Punë Cron
Menaxher i Dosjeve
Rikthim / Rivendos
phpMyAdmin
Statistikat e vizitorëve

Development:
Pakufizuar MySQL DB
PHP 5.5 & 5.6
PHP 7
CGI e shpejtë
Ruby në shina
piton
PER 5.10
Qasja në SSH

Karakteristikat e WordPress:
Instalues ​​i thjeshtë i WordPress
Rezervime javore
Përditësime automatike
Përdorni Anydo Plugin

gjallërim:
Kredi 100 $ Google Adwords
20% Zbritje përbindësh shablloni

 • Kapaciteti 50% i serverit
 • Serverët e zgjeruar të SSD-së
 • Garancia e bllokimit të çmimeve
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes në Cloudflare
 • Certifikata falas SSL
 • Dorëzimi i garantuar me email

2020-best-web-hosting-çmim-fituesFituesi i Amimit më të Mirë të Web Hosting Kur është fjala për vlerësimin e web hosting, InterServer është vështirë të jetë në krye. Për vetëm 5 dollarë në muaj, ju jo vetëm që merrni një pritje të pakufizuar domain, por edhe ruajtje të pakufizuar, transferim të të dhënave dhe email. Ato gjithashtu përfshijnë CDL falas SSL dhe CloudFlare. Më e mira nga të gjitha, me garancinë e bllokimit të çmimeve të InterServer, nuk ka rritje çmimesh kur rinovoni llogarinë tuaj!

Klikoni këtu për më shumë detaje në InterServer

5. A2 Hosting

a2-hosting-rishikim-score

Farë ofron oferta për strehimin A2? RAID I PAPRANUAR-10 Ruajtja
Transferimi i pakufizuar
Nxitja e shpejtësisë së ngurtë të makinës
Serveri Turbo: Deri në 20X ngarkesa të faqes më të shpejtë

Më shumë burime për përdorues
Më pak përdorues për server
Performanca e Avancuar Mbi Apache

Certifikata SSL Falas (HTTPS përmes Encrypt e Le)
Siguria e përhershme
Garancia e kthimit të parave të lira pa ngut
24/7/365 Ndihma për ekuipazhin e Guru
Biznesi i Akredituar BBB i vlerësuar me +

burimet:
Adresat e pakufizuara të postës elektronike
A2 Softuer i Optimizuar – Paramenduar Për Performancën
Me WordPress, PrestaShop, Drupal & më shumë
Përshpejtuesi i Optimizuar i sitit A2 – Ruajtja e parafiguruar e faqes
Mundësuar nga Turbo Cache
Mundësuar nga APC / OPcache
Mundësuar nga Memcached
Bërthamat 2 x 2.1 Ghz

Karakteristikat me shpejtësi të lartë:
Opsionet e vendndodhjes së serverit:
USA-Michigan
USA-Arizona
Europe-Amsterdam
Asia-Singapor
CloudFlare Falas CDN (rreth 200% më e shpejtë e faqes)
CloudFlare Plus – Shpejtësia e shpejtë e lëvizshme, SSL & më shumë
Optimizer Railgun (Deri në 143% herë më të shpejtë të ngarkesës HTML!) TURBO
anycast
HTTP / 2 turbo
SPDY TURBO
Anën e Buzës Përfshinë (ESI) po TURBO
Rrjeti i tepërt 10 Gb / s
Serveri kryesor 12 minimal
64 GB RAM Server Minimal

Karakteristikat ekskluzive:
Migjeni siti juaj!
Rikthe rezervë serveri
Siguria e përhershme w / HackScan Falas
Mjet i Sigurimit të Sigurimit të Patchman
Angazhimi 99.9% Uptime (Hosting Ultra-Reliable)
Garancia e kthimit të parave të lira pa ngut
FutureServe Green Hosting
24/7/365 Ndihma për ekuipazhin e Guru
Ndihmë me përparësi në dispozicion

Karakteristikat e hostimit të WordPress:
6X Faqja më e shpejtë ngarkesa me A2 të optimizuar
A2 Siguria e Zgjeruar e Zgjatur
WordPress Para-Instaluar me A2 Optimizuar
WP-CLI opsionale (Interface Interface WordPress)
WordPress LiteSpeed ​​Cache TURBO

Karakteristika Ultimate Reliable Hosting:
CloudLinux OS
Monitorimi 24/7 i Rrjetit
Rrjeti katërfish i tepërt
Numri i balancuar i llogarive në secilin server
Fuqia e tepërt (UPS / Gjenerator Diesel)
Serverë të akorduar në mënyrë eksperte

domains & Adresat IP:
Uebfaqet e POPULLSISHME
Nënfushat e pa kufizuar
Fusha e parkuar e PAVARUR
Domonet Addon PENALE
Opsioni për të Pritur në Nën-Domainin Free Host A2
Menaxhimi i DNS

Karakteristikat e zhvilluesit:
PHP 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1 ose 7.2 (Zgjidhni Versionin tuaj)
Baza e të dhënave totale E PAPRANUESHME
MySQL 5.6 Baza e të dhënave
PostgreSQL 9.6
Para-instaluar phpMyAdmin & phpPgAdmin
Qasja në SSH & rsync
Node.js
Apache 2.2
Git, CVS, Subversion & i shpejtë
PER 5.10
FTP / FTPS
Certifikatë e përbashkët SSL

Karakteristikat e postës elektronike:
Adresat e postës elektronike të pakufizuar
Webmail (Horde, Squirrelmail & RoundCube)
POP3 / POP3-SSL
IMAP / IMAP-SSL
SMTP / SMTP-SSL
Mbrojtja ndaj spamit
Filtrimi i Spam-i i Avancuar i Barracuda (Fakultativ)

Paneli i kontrollit:
Paneli i Kontrollit cPanel
CloudFlare Falas CDN (rreth 200% më e shpejtë e faqes)
Softaculous (Drupal me 1 Klikim, WordPress) & Joomla Install)
Vendosja e thjeshtë e aplikacioneve Google
Menaxher i Dosjeve të Lehta me bazë në Web
Mbështetje shumëgjuhëshe

Plugins Cache LiteSpeed ​​për Shpejtësinë e Aplikimit:
WordPress LiteSpeed ​​Cache TURBO
Magento LiteSpeed ​​Cache (LiteMage) TURBO
WooCommerce LiteSpeed ​​Cache TURBO
PrestaShop LiteSpeed ​​Cache TURBO
XenForo LiteSpeed ​​Cache TURBO

Magento e Optimizuar A2 – Pritja juaj më e shpejtë e Magentos:
Magento LiteSpeed ​​Cache (LiteMage) TURBO
A2 Optimizuar Magento TURBO
Optimizimi i Cron TURBO
CSS & Bashkimi JavaScript TURBO
Pamundësimi i Regjistrimit TURBO
Skadon Headers TURBO
Kompresimi Gzip TURBO

Karakteristikat e e-Tregtisë:
Availableertifikatat SSL të disponueshme (HTTPS)
Në dispozicion ID e Llogarisë së Tregut të Shpejtë (vetëm në SHBA)
Llogaritë tregtare të disponueshme të PayPal
Vendosja me një klik të Magentos
Konfigurimi 1-Klikoni me OpenCart
Paraqitja 1-Klikoni PrestaShop
Vendosja 1-Klikoni AbanteCart

Vendosni aplikacione të njohura me një klik:
WordPress
joomla
Drupal
CubeCart
B2evolution
phpBB
SMF

Statistikat e faqes në internet:
Qasja te skedarët e logave të papërpunuara
Statistikat e Vizitorëve në Webalizer
AWStats
Statistikat e faqes në internet
Statistikat analitike të vizitorëve

Promovimi i faqes në internet & freebies:
Kreditë Bing / Yahoo Ad
Faqet e listuara në Google brenda 24 orësh w / Attracta
Gjykimi i marketingut iContact me email

 • Zgjedhja e vendndodhjes së qendrës së të dhënave
 • Siguria e përhershme proaktive
 • Rrjeti katërfish i tepërt
 • A2 Mjedisi i Optimizuar për Shpejtësi dhe Siguri
 • Skena e Uebfaqeve për WordPress dhe Joomla
 • Le të Encrypt SSL
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes në Cloudflare
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

Së bashku me sigurimin e shumë hosteve të domain-it, A2 Hosting specializohet në Turbo të shpejtë dhe të optimizuar të hostimit të WordPress. Ndërsa pritja e tyre në Turbo mund t’ju japë shpejtësi deri në 20x më shpejt, ajo që më pëlqen vërtet është tiparet e tyre ekskluzive të hostimit të WordPress siç janë ngarkesat e faqeve 6x më të shpejtë dhe siguria e përmirësuar. Kohët e fundit kemi ndërruar faqen tonë në A2 Hosting dhe menjëherë kemi përjetuar shpejtësi dhe performancë të përmirësuar.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në A2 Hosting

Krahasime të hostimit të shumëfishtë të domenit

Shikoni se si këta pritës të shumëfishtë të domain -ëve grumbullohen kundër njëri-tjetrit:

A2 Hosting vs InMotion Hosting
A2 Hosting vs SiteGround
A2 Hosting vs GreenGeeks
InMotion vs SiteGround
InMotion vs GreenGeeks
InMotion vs InterServer
SiteGround vs GreenGeeks
SiteGround vs InterServer
InterServer vs A2 Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map