Rekomandime për mbajtjen në internet 2020

web-hosting-rekomandimet-2020


Mirësevini në dekadën e re të viteve 2020! Dhe duke qenë se ka pasur një sërë ndryshimesh në industrinë e web hosting-ve, është koha të hedhim një vështrim në peizazhin e ri të shërbimeve të mbajtjes së faqeve në internet Rekomandime për Web Hosting për vitin 2020.

Ndarja e përbashkët

InMotion-hosting
Ndarja e përbashkët është akoma më e popullarizuara dhe e blera në mesin e pronarëve të faqeve të internetit. Dhe ndryshe nga vite më parë, mbajtja në internet e përbashkët është shumë më efikase dhe e sigurt me izolimin e llogarisë së pritjes. Ju gjithashtu mund të merrni disa shpejtësi mbresëlënëse në internet dhe performancën me ofruesit më të mirë të pritshëm të pritjes. Këtu janë rekomandimet e mia për vitin 2020.

 • A2 Hosting
 • GreenGeeks
 • Pritja për lëvizje

A2 Hosting, GreenGeeks dhe InMotion Hosting do të ishin rekomandimet e mia të përgjithshme të përgjithshme të Ndarjes së Ndaruar. InMotion Hosting është në krye të listave – duke ofruar karakteristika, performancë dhe mbështetje të shkëlqyeshme. GreenGeeks jo vetëm që ndihmon në ruajtjen e mjedisit me industrinë e tyre që udhëheq udhëheqjen në internet të gjelbërt, por planet e tyre të përbashkëta të pritjes janë të përshtatshme për shumë lloje të ndryshme të faqeve të internetit.

WordPress Hosting

Bluehost Web Hosting
WordPress është padyshim fokusi numër një për shumicën e kompanive të mbajtjes së faqeve në internet në vitin 2020. Pritja e WordPress është aq e madhe sa që në fakt ne duhet të zbërthim rekomandimet tona si në planet e menaxhimit ashtu edhe ato jo të menaxhuara të WordPress. Për shumicën e pronarëve të faqeve të internetit (veçanërisht fillestarët), pritja e pa menaxhuar është sigurisht më shumë se e përshtatshme dhe zgjedhja më e mirë.

Një përfitim i WordPress hosting duke qenë kaq i rëndësishëm është se një numër i host-ve të internetit tani ofrojnë plane të përbashkëta të pritjes që në të vërtetë rivalizojnë planet më të shtrenjta të menaxhuara të WordPress.

 • A2 Hosting
 • Bluehost
 • GreenGeeks

A2 Hosting vazhdon të më bëjë përshtypje me mjedisin e tyre të WordPress të optimizuar për shpejtësinë dhe sigurinë. Dhe, Plani i tyre i Turizmit Turbo është edhe më mbresëlënës. Bluehost vazhdon të bëjë edhe më shumë përmirësime në planet e tyre tashmë të dukshme të hostimit të WordPress. Ato ofrojnë një nga opsionet më të mira për përdoruesit më të rinj të WordPress dhe gjithashtu ofrojnë krijimin e faqes në internet dhe ndihmën e SEO.

Menaxhuar WordPress Hosting

Hosting i WordPress me motorë WP
Për faqet më të mëdha apo të misioneve kritike të WordPress, pritja e menaxhuar ende paraqet zgjedhjen më të mirë. Dhe, përzgjedhja e opsioneve të menaxhimit të WordPress të menaxhuar është mjaft mbresëlënëse në vitin 2020. Për rritjen e shpejtësisë së faqes së internetit dhe mbështetjes së ekspertëve të WordPress, merrni parasysh këto ofruesit kryesorë të menaxhuar të WordPress Hosting.

 • Motori WP
 • Rrjeti i lëngshëm
 • Pritja për lëvizje

WP Engine dhe Liquid Web janë zgjedhjet e mia absolute të preferuara për primin e menaxhuar me WordPress të menaxhuar. WP Engine vazhdon të inovojë dhe përmirësojë karakteristikat dhe shërbimet e tyre të mbajtjes në WordPress. Për shembull, ju merrni një shpejtësi më të shpejtë në faqen e internetit me Platformën e Cloud të Google, temat falas të StudioPress, sigurinë në shkallë ndërmarrje dhe sigurisht stafin e tyre të ndihmës eksperte kushtuar WordPress.

Ekipi i Liquid Web përbëhet nga disa prej profesionistëve më të mirë në fushën WordPress. Dhe tani me partneritetin e tyre me Nexcess, ata janë të gatshëm të japin një ecuri edhe më të shpejtë së bashku me më shumë fleksibilitet.

Hosting eCommerce

Web Likuid WooCommerce Hosting
Përveç WordPress, eCommerce është përqendrimi tjetër i madh për kompanitë e pritjes në internet në vitin 2020. Për shkak se dyqanet në internet mund të shkojnë nga shitja e vetëm disa produkteve në faqet e mëdha të tregtisë elektronike që ofrojnë mijëra produkte për shitje, ju duhet të jeni ekstra selektiv në zgjedhjen tuaj të pritjes.

 • Rrjeti i lëngshëm
 • Pritja për lëvizje
 • Shopify

Për ndërtimin e një dyqani në internet, dy opsionet e mia të preferuara janë WooCommerce dhe Shopify — WooCommerce për faqet më të përparuara të e-commerce dhe Shopify për aplikacione më të thjeshta të shitjeve në internet.

Për shkak se WooCommerce është i ndërtuar në WordPress, ka kuptim që për përvojën më të mirë të pritjes së WooCommerce, duhet të merrni parasysh ofruesit më të mirë të pritjes së WordPress. Likuid Web me të vërtetë e merr WooCommerce në nivelin tjetër duke siguruar shpejtësinë në rritje (shumë kritike për faqet e internetit të e-commerce) dhe raportimit më të mirë. Ashtu siç Liquid Web ka ngritur WordPress Hosted të Menaxhuar në një nivel të ri, ata kanë krijuar standardin e artë për Hostoo WooCommerce të Menaxhuar.

Nëse jeni duke kërkuar më shumë për një zgjidhje sa më të shpejtë të kutisë për të ngritur një faqe eCommerce dhe duke funksionuar me shpejtësi, atëherë Shopify është përgjigjja. Ata kanë disa tema të shkëlqyera falas dhe premium në internet që janë të përshtatshme për të gjitha kategoritë kryesore të dyqaneve në internet.

VPS Hosting

InMotion VPS Hosting
Nëse faqja juaj e internetit po merr më shumë trafik dhe ka nevojë për më shumë burime, është koha për të konsideruar përmirësimin në një VPS ose një server të dedikuar. VPS hosting ju jep shumë nga përfitimet e hostimit të dedikuar me një kosto shumë më të ulët. Gjithashtu, shumë hostë të uebit ofrojnë tani hostimin VPS të menaxhuar që e bën përvojën më të lehtë për ju pasi nuk ka aq nevojë për mirëmbajtje nga ana juaj.

 • Pritja për lëvizje
 • Rrjeti i lëngshëm

InMotion Hosting dhe Liquid Web ofrojnë planet më mbresëlënëse të VPS Hosting të Menaxhuar. Disponueshmëria e lartë e InMotion, VPS Hosting me performancë të lartë kombinon tepricë të mundësuar nga cloud me konfigurimet e tyre të optimizuara për të prodhuar rezultate të jashtëzakonshme. Ndërkohë, Liquid Web kombinon gjithashtu fuqinë e një serveri të dedikuar dhe mbajtjen e cloud për të prodhuar VPS Hosting që është më e shpejtë se Amazon, Oqean Dixhital dhe Rackspace.

Serverë të përkushtuar

Hosting i përkushtuar i lëngshëm në ueb
Ndërsa pritja e dedikuar është lloji më i shtrenjtë i planit të pritjes, ai është opsioni më i mirë për ndërmarrjet dhe faqet e internetit më të mëdha.

 • Rrjeti i lëngshëm
 • Pritja për lëvizje

Ashtu si me VPS Hosting, Liquid Web dhe InMotion Hosting ofrojnë një formacion të mahnitshëm të serverëve të dedikuar që mund të zgjidhni nga.

Green Web Hosting

GreenGeeks Web Hosting
Ju mund të mos jeni të vetëdijshëm për këtë, por industria e web hosting është një nga ndotësit më të mëdhenj nga të gjithë – madje edhe rivalizon industrinë e linjave ajrore! Sidoqoftë, disa nga ndërmarrjet më të mira të mbajtjes së faqes në internet kanë shënuar dhe tani janë duke promovuar në mënyrë aktive hostimin e gjelbër në të dy shërbimet e tyre të pritjes dhe praktikat e biznesit.

Por, jo të gjithë mbajtja në internet e gjelbër është e njëjtë. Këtu janë opsionet e mia të preferuara të hostimit të gjelbër për vitin 2020.

 • GreenGeeks
 • Pritja për lëvizje
 • HostPapa

GreenGeeks është akoma standardi i industrisë për mbajtjen në internet të gjelbër në vitin 2020. Angazhimi i tyre për 300% të energjisë së rinovueshme – partneritet me Fondacionin e Mjedisit Bonneville dhe shfrytëzimin e energjisë së erës është vetëm një pjesë e tregimit. Ata janë gjithashtu një nga periudhat më të mira të kompanive të mbajtjes në internet.

InMotion Hosting dhe HostPapa janë gjithashtu zgjidhjet më të mira të mbajtjes së gjelbër në internet për vitin 2020.

Ndërtues i faqes në internet

Wix Hosting
Për shkak se këto ditë shumë njerëz duan një mënyrë më të shpejtë dhe më të lehtë për të marrë një sit, krijuesit e faqeve të internetit vazhdojnë të jenë një opsion popullor në vitin 2020. Ndërsa ka të mirat dhe të këqijat për të përdorur një ndërtues faqesh në krahasim me mbajtjen në internet tradicionale, nëse gjithçka që ju nevojitet vërtet është një sit themelor me vetëm disa faqe, atëherë ia vlen të merren parasysh këto opsione të krijuesit të faqes në internet.

 • Wix
 • GoDaddy

Pritja e Buxhetit

InterServer Web Hosting
Edhe pse disa ofrues të mbajtjes së ueb kanë rritur çmimet e tyre, do të jeni të lumtur të dini se në vitin 2020 prapë mund të merrni një pritje cilësore në internet me çmime të volitshme. Nëse buxheti juaj është i ngushtë, çelësi për të mbajtur mend kur bëni pazar për pritjen është që ju duhet të merrni parasysh jo vetëm koston e afatit fillestar të regjistrimit, por edhe koston e normave tuaja të rinovimit.

Këtu janë dy nga opsionet më të mira të pritjes së volitshëm për vitin 2020.

 • InterServer
 • Hostinger

Me Garancinë e Bllokut të mimeve të InterServer, normat e rinovimit tuaj janë të njëjta me çmimin që ju paguani fillimisht – duke i bërë ato një nga opsionet më të mira të pritjes së buxhetit. Me InterServer, ju merrni karakteristika të shkëlqyera, shërbim dhe mbështetje me çmime të ulëta.

Hostinger jo vetëm që përmban tarifa ultra të ulëta të regjistrimit — po aq të lira sa .80 në muaj, por normat e rinovimit të tyre janë më të ulëta se çmimet hyrëse të shumicës së kompanive të tjera të mbajtjes në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map