Rishikimi i fluturave

Rishikimi i fluturave


UPDATE Qershor 2019: Flywheel tani është blerë nga WP Engine! Qëndroni të ndiqni për më shumë detaje pasi ato vijnë nën kutinë e motorit WP. Tani për tani, Flywheel vazhdon të ofrojë planet e tyre të pritjes.

Edhe pse ata janë një kompani më e re dhe më pak të njohur se të tjerët, Flywheel është duke u bërë një lojtar më i madh në fushën e pritjes së WordPress. Në fakt, WordPress.org tani po e njeh Flywheel si një nga kompanitë e tyre të rekomanduara për mbajtjen në internet. Flywheel përqendrohet vetëm në mbajtjen e menaxhuar të WordPress. Ato përmbajnë plane pritëse për faqet e internetit personale, si dhe paketa pritjeje profesionale dhe me porosi.

Regjistrohu

Regjistrimi në Flywheel është një proces shumë i drejtpërdrejtë. Ndërsa procesi i regjistrimit është i lehtë, si planet e tjera të menaxhuara të WordPress, të menaxhuar, nuk ka një mundësi për të përdorur një domen ekzistues (për shembull, atë që tashmë e keni në GoDaddy). Ju duhet ta shtoni fushën më vonë dhe pastaj ta bëni atë tuajin kryesor. Në fakt duhej të kontaktoja ndihmën e klientit për të më ndihmuar pasi isha duke marrë një gabim 404 kur e provova këtë. Ata ishin në gjendje të korrigjonin problemin.

Konfigurimi dhe Paneli i Kontrollit

Flywheel Krijoni një sit
Krijimi i faqes tuaj në Flywheel është gjithashtu shumë e lehtë. Thjesht duhet të futni informacionin tuaj të administratorit të WordPress.
Flywheel Krijoni një sit WordPress

Me të vërtetë më pëlqen që ju mund të zgjidhni nga 10 vende të ndryshme të qendrave të të dhënave në të gjithë globin. Padyshim që pati një efekt në shpejtësinë e faqes në internet.
Flywheel Zgjedhja e Qendrës së të Dhënave

U deshën pak më pak se gjysmë ore për krijimin e faqes sonë të internetit dhe të gatshëm për të shkuar. Do të merrni një njoftim me email kur të përfundojë procesi.
Email i gatshëm i faqes së fluturuesve

Paneli i kontrollit i Flywheel është një tjetër plus i madh. Më pëlqen sesi ata thjesht e kanë thjeshtuar paraqitjen dhe e kanë bërë gjithçka të thjeshtë për tu lokalizuar.
Paneli i fluturave

Një tipar që ne dëshirojmë të shohim të shtuar në pult, është një lidhje e spikatur për të kontaktuar mbështetjen e klientit.

Karakteristikat Premium

Flywheel siguron kopje rezervë të automatizuar të përditshëm, të cilin mund ta përdorni lehtësisht nga paneli i kontrollit. Për më tepër, ju gjithashtu mund të krijoni një kopje rezervë manuale në çdo kohë duke klikuar butonin në faqen Backup.
Kopje rezervë të fluturave

Për siguri të shtuar, ne na pëlqen sesi Flywheel ju lejon të shtoni mbrojtjen e fjalëkalimit në faqen tuaj të internetit. Ju mund ta vendosni atë menjëherë nga paneli i kontrollit Flywheel. Pastaj për të hyrë në faqen tuaj, do t’ju duhet të shkruani këtë fjalëkalim. Kjo veçori është e shkëlqyeshme nëse duhet të parandaloni hyrjen në sitin tuaj për mirëmbajtje, etj.
Cilësimet e Mbrojtjes së Fjalëkalimit të Flywheel

Ne e konsiderojmë skenë të jetë një tipar i domosdoshëm i çdo plani të menaxhuar të WordPress-it të menaxhuar. Shtë interesante që Flywheel ju lejon të punësoni një sit skenë për të provuar dhe zbatuar ndryshimet. Sidoqoftë, në kohën e tanishme (të paktën kur bleva një llogari atje), skenimi ende konsiderohet një tipar beta nga Flywheel. Duhet të njoftoni në mënyrë specifike mbështetjen e klientit që do të vendoset për skenë.
Flywheel Skenë Beta

Procesi i vënies në skenë në Flywheel në fakt u zhvillua shumë mirë për mua, dhe shpresoj se së shpejti do ta heqin atë nga beta dhe do ta zbatojnë plotësisht këtë veçori.

Performanca e faqes në internet

Një nga përfitimet më të mira të Flywheel është që ju mund të zgjidhni nga 10 qendrat e të dhënave nga e gjithë bota. Në testimin tonë, kjo vërtet bëri një ndryshim në shpejtësinë e faqes në internet. Flywheel duket të jetë një zgjedhje e mirë për pritjen nëse audienca juaj e synuar ose baza e klientit është e vendosur kryesisht rreth zonës së qendrës tuaj të të dhënave. Kishim numra me shpejtësi të madhe kur testonim më pranë zgjedhjes sonë të qendrës së të dhënave (brigjet perëndimore). Për fat të keq, numrat nuk ishin pothuajse aq të mirë kur provoni nga zona të tjera, kështu që duket se Flywheel duhet të bëjë pak punë këtu. Performanca ishte ende e mirë – jo vetëm aq mbresëlënëse larg qendrës sonë të të dhënave.

Ndihma për klientët

Mbështetja në Flywheel ishte e madhe kur isha në gjendje të lidhesha me një agjent. Fatkeqësisht, mbështetja për bisedën live të Flywheel nuk është e disponueshme 24/7 — dhe nuk nënkuptojmë vetëm natën. Kishte raste edhe gjatë mesditës ku biseda live nuk ishte në dispozicion. Në fakt, orët e mbështetjes në Flywheel janë renditur si 9 e mëngjesit në 7 pasdite. koha qendrore. Sigurisht që do të donim të shihnim mbështetje 24 orësh në dispozicion. Gjithashtu, do të ishte mirë nëse do të kishte një lidhje më të spikatur për mbështetjen e klientëve në panelin e kontrollit të llogarisë së tyre.

rekomandim

Përkundër disa çështjeve që përmenda më lart, ne na pëlqen shumë Flywheel dhe përfundimisht i konsiderojmë ata një lojtar serioz në fushën e menaxhuar të WordPress. Dhe nëse ata mund të gjejnë sipërfaqe ato zona ku mund të ketë ndonjë përmirësim, Flywheel do të gjendej në krye të listës.

volant
Shqyrtuar nga Michael James më
11 korrik.
four_and_half_stars_rating
Vlerësimi: 4.5

Klikoni Këtu për më shumë detaje në Flywheel Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector