Pse keni nevojë për mbajtjen e rrjetit të lëngshëm të menaxhuar nga WooCommerce

lëngshme-web-menaxhuar-Woocommerce


WooCommerce është e shkëlqyeshme, por…

Tregtia elektronike është e nxehtë. Dhe kur bëhet fjalë për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e një dyqani në internet, WooCommerce është zgjidhja më e mirë. Ndërsa ka shumë platforma të tjera të tregtisë elektronike këto ditë, WooCommerce ju jep fuqinë dhe avantazhet e WordPress — platforma më e popullarizuar në internet. Me WooCommerce, ju merrni ekuilibrin më të mirë të krijimit të faqes së lehtë të internetit eCommerce, së bashku me të gjitha veçoritë e përparuara që ju nevojiten për të ndërtuar një përvojë të blerjes online të shkallës së parë për klientët tuaj.

Sidoqoftë, megjithëse WooCommerce është një platformë e shkëlqyeshme për tregtinë elektronike, nuk është gjithmonë një zgjidhje ideale. WooCommerce ka disa pengesa të mundshme. Së pari dhe më e rëndësishmja, shpejtësia nuk është aq e madhe – por ka një zgjidhje. Gjithashtu, tiparet e raportimit në WooCommerce lënë shumë për të dëshiruar, por përsëri ka një rregullim. Dhe ka edhe funksione të tjera që mund të përmirësohen siç janë situatat e braktisura të karrocave.

Pra, cila është zgjidhja për çështjet WooCommerce jashtë kutive si shpejtësia, raportimi dhe funksionaliteti tjetër? Epo, përgjigjja është: Web Liquid Menaxhuar WooCommerce Hosting.

Sa e lëngshme Web e bën WooCommerce edhe më mirë

Liquid Web specializohet në zgjidhjet e menaxhuara të pritjes për faqet e internetit kritike për mision. Dhe faqet e e-commerce janë padyshim ndër më të rëndësishmet. Këtu një vështrim se si Menaxhimi i WooCommerce i Menaxhuar i Liquid Web-it përmirëson dyqanin tuaj online dhe rrit shanset që ju të drejtoni një sit të suksesshëm të tregtisë elektronike.

Platformë ultra e shpejtë e WooCommerce

lëngshme-web-Woocommerce-hosting-speed
Shpejtësia është e rëndësishme për të gjitha faqet e internetit. Por kur bëhet fjalë për tregtinë elektronike, mund të jetë ndryshimi midis suksesit të madh dhe dështimit total. Një i dytë ose dy këtu ose mund të nënkuptojë ndryshimin midis dikujt që blen produktet tuaja ose shkon diku tjetër. Dhe, ne e dimë që Google po shikon me shpejtësinë e faqes në internet, kështu që ju patjetër që dëshironi një uebsajt që funksionon më shpejt edhe për punën e motorit të kërkimit. Siç përmenda më lart, WooCommerce jashtë kutisë nuk është domosdoshmërisht platforma më e shpejtë. Sidoqoftë, Liquid Web është kujdesur më shumë për çdo çështje të shpejtësisë.

Pas shumë provave të performancës, Liquid Web ka optimizuar platformën e tyre të pritjes WooCommerce në mënyrë që dyqanet tuaja online të mund të funksionojnë deri në 10 herë më shpejt. Serverët janë optimizuar dhe ngarkesat e pyetjes suaj janë ulur me 95%!

Raportimi i përmirësuar me Glew.io

Glew
WooCommerce nuk ofron shumë të dhëna përmes raportimit të tyre të lindjes. Dhe, nëse arrini të merrni më shumë të dhëna përmes pyetjeve, zakonisht shpejtësia e dyqanit tuaj online do të ndikohet. Pra, Liquid Web ka partnerizuar me Glew.io për të përfshirë funksionalitetin e tyre të raportimit me hostin tuaj WooCommerce. Me ndarjen automatike dhe raportimin e përparuar nga Glew, ju mund të merrni të gjitha të dhënat jetike që ju nevojiten dhe akoma të keni një sit të shpejtë dhe efikas të drejtimit të e-commerce.

Përfshinë Funksionimin e Braktisur të Shportave nga Jilt

braktis
Dhe, Për shkak se situatat e braktisura nga karrocat ju kushtojnë shitje dhe para, Web Liquid gjithashtu përfshin funksionalitetin e karrocave të braktisura të Jilt, në mënyrë që të mund t’i merrni ata klientë përsëri dhe të rrisin të ardhurat tuaja.

WooCommerce i Menaxhuar me Ueb të Lëngshëm nuk është aq i kushtueshëm sa mund të mendoni

Ndërsa pritja e menaxhuar është e preferuar për faqet e internetit kritike të e-commerce, ju mund të mendoni se është shumë e shtrenjtë për buxhetin tuaj. Sigurisht, ju mund të blini një plan të lirë të mbajtjes në internet, të instaloni WordPress dhe WooCommerce, më pas të krijoni dyqanin tuaj online, por siç e kemi diskutuar më lart, rezultatet tuaja do të jenë më pak se ideale. Por e vërteta është, kur të merrni parasysh gjithçka që merrni me planet e menaxhimit të WooCommerce të Menaxhuar nga Liquid Web, në të vërtetë po merrni një ton vlerash. Kostoja nuk është aq e lartë sa mund të mendoni. Le të zhyten më thellë për të parë se çfarë dua të them.

Kështu që ju mund të më mendoni, hej Unë thjesht mund të marr ndonjë plan $ 5 në muaj në internet me WordPress dhe më pas të instaloj WooCommerce. Dhe, kjo do të kushtojë vetëm rreth 60 dollarë në vit. Nëse shkoj me një plan të menaxhuar të WooCommerce, do të më kushtojë shumë më tepër.

Epo, Liquid Web në të vërtetë ka një larmi të planeve të pritjes WooCommerce në të gjitha nivelet e çmimeve. Por për shembullin tonë, le të marrim Planin e Pritjes Standarde të Menaxhuar WooCommerce të Liquid Web me një çmim prej 207,50 $ muaj. mbi baza vjetore. Liquid Web ka plane më të shtrenjta dhe më të shtrenjta të pritjes së WooCommerce, pasi do të diskutojmë më poshtë, por përsëri për këtë shembull do të përqendrohemi në Planin Standard.

Sigurisht që së pari, ju po merrni në krye të pritjes së menaxhuar të linjës. Për shembullin tonë, ne do të marrim një plan të ekuivalentit të menaxhuar të WordPress, i cili do të kushtonte rreth 99 dollarë. Tani, le të shtojmë në raportimin e Glew.io. Nëse do të blini Glew veç e veç, ju do të paguani një minimum prej 199 $ mo. Ju gjithashtu merrni Jilt Braktisur Shporta e cila do t’ju kushtojë $ 79 mo. për deri në 5000 kontakte. Dhe, ju gjithashtu merrni planin standard të krijuesit të shkëlqyeshëm të faqes Beaver Builder që kushton 99 dollarë. Ju mund të shihni se ku po shkoj këtu. Me vetëm artikujt e mësipërm, kostoja juaj do të ishte afër $ 400 muaj. Dhe mbani në mend se në të vërtetë po merrni edhe më shumë veçori të tilla si SSL falas, migrime falas, tema falas, etj.

Produkti / KarakteristikaKostoja e vlerësuar
Pritja e krahasueshme e Programeve të Menaxhuar99 $ mo.
Raportimi Glew.io199 $ mo.
Shporta e braktisur Jilt79 $ mo.
Ndërtuesi i faqeve të kastorit99 dollarë.
SSL falas???
Migrime falas???
Temat Falas WooCommerce???
Kostoja totale e parashikuar mujore:400 dollarë hënë.

Plani i Hosting WooCommerce i Standardit të Lëngshëm Ju kushton vetëm 207.50 $. në një plan vjetor të faturimit!

Siç mund ta shihni, me Hosting Liquid Web WooCommerce Hosting, ju në të vërtetë po kurseni shumë para dhe në të njëjtën kohë po merrni në dispozicionin më të mirë WooCommerce hosting për mendimin tim. Dhe, sa më e rëndësishme dhe kritike për misionin, dyqani juaj online është për ju dhe biznesin tuaj, aq më shumë duhet të merrni parasysh investimin e parave në një përvojë të misionit kritik të hostimit.

Planet e Hosting të WooCommerce të Menaxhuar me Ueb të Lëngshëm

Liquid Web gjithashtu ka një përzgjedhje të jashtëzakonshme të planeve të pritjes WooCommerce pa marrë parasysh se çfarë niveli të shitjeve dyqani juaj online po arrin aktualisht. Me zbulimin e tyre të fundit të disa planeve të reja të menaxhuara të WooCommerce të menaxhuara, ju mund të merrni në të vërtetë pritjen e WooCommerce për vetëm 39 $ mo.

Në thelb ekzistojnë dy nivele të planeve të hostimit të WooCommerce:

Një nivel më i ulët për dyqanet online me 150 deri 300 transaksione mujore *:
lëngshme-web-menaxhuara-Woocommerce-hyrje-planet

Dhe një nivel i nivelit të lartë për dyqanet në internet me 3,000 deri 75,000 transaksione mujore:
lëngshme-web-menaxhuar-Woocommerce-të avancuara-planet

* Mbani në mend se me planet e nivelit më të ulët, ju nuk merrni të gjitha tiparet premium që bëni me planet standarde dhe më lart të pritjes së WooCommerce.

Ekipi Pritës i WooCommerce i Liquid Web është i jashtëzakonshëm

Kur është fjala për profesionistë të njohur të mbajtjes në internet, Liquid Web ka bërë një punë të jashtëzakonshme duke montuar ekipet e tyre të pritjes WooCommerce dhe WordPress. Përgjatë viteve, unë jam mësuar të njoh disa nga njerëzit në Liquid Web, dhe ata me të vërtetë janë talenti më i mirë që do të dëshironit si pjesë e ekipit tuaj të mbajtjes në internet.

Këtu është një klip audio nga një intervistë që bëra me VP të produkteve të Liquid Web, Chris Lema. Chris flet për atë se si Liquid Web përmirëson në masë të madhe përvojën tuaj të hostimit të WooCommerce.
https://webhostingcat.com/wp-content/uploads/2019/09/Chris-Lema-on-Liquid-Web-Managed-WooCommerce-Hosting.mp3

Përvoja ime me mbajtjen e menaxhuar me internet të lëngshëm

2019 Pritja më e mirë në internetFituesi më i mirë i Bestmimit të Hosting WooCommerce Përvoja ime personale duke përdorur shërbimet e menaxhimit të menaxhuar të Liquid Web, si dhe testimin tim të veçantë, ka qenë e shkëlqyeshme. Unë do të rekomandoja Liquid Web për këdo që kërkon një zgjidhje pritëse për faqet e tyre kritike për misionin. Dhe, kur është fjala për eCommerce, WooCommerce i Menaxhuar i Liquid Web’s Hosting është zgjidhja më e mirë që kam parë në industri.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në Hosting WooCommerce të Menaxhuar me Ujër të Lëngshëm

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map