Shqyrtimi i lëngshëm i uebit

lëngshme-web-shqyrtim


Web Hosting më i mirë 2018Hosting Dedikuar më i mirë, WordPress i menaxhuar më i miri që pret Hostingën tonë Shqyrtimi i lëngshëm i uebit këtu bazohet në Hosting-in e tyre të Menaxhuar të WordPress-it. Likuid Web është i përkushtuar për të siguruar zgjidhje primi të menaxhuara për klientët e saj. Pavarësisht nëse keni nevojë për Serverë të Dedikuar, Shërbime Hosting në Cloud, WordPress të Menaxhuar ose host të eCommerce, Liquid Web përqendrohet në ndihmën e pronarëve të faqeve të internetit kritike. Me ekipin e tyre shumë mbresëlënës që përfshin njerëz si WordPress Evangelist Chris Lema dhe Eksperti i Zhvillimit Jason Cosper, ata kanë marrë besueshmëri të menjëhershme në hapësirën primitive premium.

Shërbime Web të Lëngshme

Këtu janë produktet dhe shërbimet që Liquid Web ofron aktualisht:

 • Serverë të përkushtuar
 • VPS cloud
 • Cloud i përkushtuar
 • Retë private
 • Sitet e cloud
 • Menaxhuar WordPress
 • Menaxhuar WooCommerce
 • Hosting me Email
 • Zgjidhje me porosi

Planet e hostimit të WordPress-it të Menaxhuar me Lëng të Ujit

Për vitin 2019, Liquid Web ka azhurnuar linjën e tyre të menaxhuar të WordPress Hosting, për të përfshirë edhe më shumë vlera dhe ta bëjë atë më të arritshëm për përdoruesit e rinj të WordPress. Liquid Web ka katër plane të ndryshme të menaxhuara të WordPress përfshirë një muaj prej 29 dollarësh. Plani Personal. Këtu janë planet e reja të WordPress Hosting:

WordPress i Menaxhuar i Ujit të Lëngshëm është i disponueshëm në planet e mëposhtme:

personal:
29 dollarë hënë.
1 Uebfaqe
Magazinim 20 GB

profesionale:
99 $ mo.
10 Uebfaqe
Ruajtje 100 GB Freelance:
69 $ mo.
4 Uebfaqe
40 GB Ruajtje

Biznes:
149 dollarë hënë.
25 Uebfaqe
Ruajtje 150 GB

* Të gjitha planet e menaxhuara të WordPress vijnë me Bandwidth 5TB.
** Ekzistojnë gjithashtu plane të Ndërmarrjeve në dispozicion për 100 site ose më shumë.

Karakteristikat e hostimit të lëngshëm të menaxhuar nga Ueb

 • Përditësime automatike të prizave
 • Kompresimi i imazheve për shpejtësi më të mirë
 • Stencil për zhvillim më të shpejtë të vendeve të ardhshme
 • iThemes Sync për Menaxhimin e Uebfaqeve të Shumëfishta
 • Asnjë Kufizim Faqe ose Kufijtë e Trafikut
 • Rezervime automatike ditore të ruajtura në Offsite
 • SSL automatike në të gjitha faqet e internetit
 • Qasje e plotë e serverit
 • Vende skenike
 • 24/7/365 Mbështetje përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës live

Regjistrohuni në Web të Lëngshëm

Unë jam i kënaqur të them që Liquid Web ka përmirësuar shumë kohën e ofrimit të tyre në internet. Procesi i regjistrimit në Liquid Web është shumë i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë. Thjesht duhet të futni informacionin e llogarisë tuaj dhe faturimin, plus metodën tuaj të pagesës.

Shumë shpejt pas kësaj, ju do të merrni konfirmimin e porosisë suaj, me emailin tuaj të mirëseardhjes që ka të gjitha udhëzimet për të filluar me faqen tuaj në WordPress. Ju gjithashtu merrni email të veçantë të mirëseardhjes në lidhje me disa karakteristika të shkëlqyera që përfshihen falas me llogarinë tuaj të Liquid Web: WPMerge.io dhe iThemes Security. Kam marrë më shumë detaje mbi këto karakteristika më poshtë.

Paneli i Kontrollit dhe Ndërfaqes së Përdoruesit të Lëngshëm të Webit

lëngshme-web-wordpress-control-panel
Të dyja panelet e llogarisë dhe WordPress kontrolli në Liquid Web janë të shkëlqyera. Në fakt, paneli i tyre i kontrollit WordPress është ndoshta më i miri që kam parë ndonjëherë nga një plan i menaxhuar i WordPress.

Paraqitja i bën gjërat shumë intuitive dhe të lehta për tu gjetur. Mund të qaseni shpejt në të gjitha karakteristikat e rëndësishme për faqen tuaj të WordPress, përfshirë zonat tuaja të administratorit të WordPress, PHPMyAdmin, versionin PHP, çelsat e azhurnimit bazë dhe plugin, mbrojtjen e fjalëkalimit, kopjimin e të dhënave, skenë dhe më shumë.

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet

Sa i përket shpejtësisë dhe performancës së faqes së internetit, Liquid Web është thjesht i jashtëzakonshëm. Në testimin dhe përvojën tonë duke përdorur Liquid Web, ne patëm disa nga rezultatet më të mira për faqen tonë të internetit në të gjitha rajonet. Kombinimi i platformës së pritjes WordPress të Liquid Web, së bashku me veçorinë e tyre të kompresimit të imazhit, i vendos ato në krye të listës nëse po kërkoni një shpejtësi më të mirë të faqes së internetit nga një plan pritës i menaxhuar. Unë jam impresionuar padyshim nga shpejtësia e faqes në internet që kam përjetuar si në pjesën e përparme ashtu edhe në atë të pasme të faqes sime të WordPress.

Shihni rezultatet e të dhënave të mostrës sonë të lëngshme më poshtë:
Testet e shpejtësisë së lëngshme të uebit

Përditësime automatike të prizave

Padyshim që një nga karakteristikat më unike që merrni me Liquid Web është azhurnimi automatik i shtojcave tuaja të WordPress. Ndërsa duket se këto ditë që çdo host ofron azhurnime automatike thelbësore të WordPress, të pasurit e shtojcave të vjetëruara mund të jenë po aq të rrezikshme. Pra, është mirë të shohësh që një plan pritës i menaxhuar në të vërtetë po azhurnon shtojcat e tua!

Mund të aktivizoni ose çaktivizoni azhurnimet automatike të shtojcave nga pulti juaj i Liquid Web WordPress.
lëngshme-web-automatike-plugin-updates

Rikthim automatik i të dhënave dhe rivendosja

Riparimi i të dhënave të lëngshme të Web dhe karakteristikat e rivendosjes janë të nivelit të parë. Uebfaqet tuaja rezervohen automatikisht çdo ditë dhe kopjet rezervë ruhen për 30 ditë. Ju gjithashtu mund të krijoni një kopje rezervë në çdo kohë që dëshironi. Kopjet tuaja rezervë janë në dispozicion nga pulti i menaxhuar i WordPress, ku mund të kryeni me lehtësi një rivendosje të të dhënave ose të shkarkoni një kopje rezervë.
lëngshme-web-dhëna-backups

Skenimi i faqes në internet

Siç e përmenda edhe më parë, llogaria juaj e Liquid Web përfshin WPMerge.io që ofron funksionalitetin e skenimit të faqes në internet. Ndërsa plugin WPMerge.io është instaluar tashmë, duhet të vendosni fjalëkalimin tuaj, dhe ju duhet të vendosni lidhjen si në prodhimin ashtu edhe në skenimin e kopjeve të faqes tuaj WordPress.

Edhe pse përdorimi i WPMerge kërkon hapa shtesë të konfigurimit, pasi të keni marrë gjithçka për të rregulluar, është shumë e lehtë të transferoni ndryshimet nga faqja juaj e skenimit në faqen tuaj të internetit të prodhimit të drejtpërdrejtë.
Stacionimi në Uebfaqe WPMerge me Likuid

Ndihma për klientët e lëngshëm

Kohët e përgjigjes së mbështetjes së klientit të Likuid të Ujit janë të shkëlqyera. Mund të hyni shpejt tek një agjent mbështetës përmes bisedës live. Dhe ndërsa e kam gjetur ekipin mbështetës të jetë shumë i dobishëm, Liquid Web është më i përshtatshmi për përdoruesit me përvojë të WordPress. Në disa raste, mbështetja mund të sigurojë një lidhje me një dokument të njohurive në përgjigje të pyetjes tuaj. Ndërsa kjo është zakonisht e dobishme, ju mund të prisni më shumë përvojë të mbajtjes së duarve me një plan të menaxhuar të WordPress të menaxhuar.

Përsëri, për përdoruesit me përvojë të WordPress ndihma që merrni nga departamenti i mbështetjes është në rregull. Por nëse jeni i ri në WordPress ose mendoni se mund të keni nevojë për më shumë ndihmë për të bërë faqen tuaj të internetit, ka host-e të tjerë të menaxhuar të WordPress që mund të jenë më i përshtatshëm (p.sh. motori WP, shtypja, etj.).

përfundim

Liquid Web ka me të vërtetë disa veçori shumë mbresëlënëse për një plan të menaxhuar WordPress të menaxhuar. Me të vërtetë më pëlqen që Liquid Web ka shtuar një plan më të ulët të nivelit të fillimit të kostos për përdoruesit e faqeve të vetme që kanë nevojë për një host të menaxhuar të WordPress. Unë gjithashtu vlerësoj vlerën që Liquid Web përfshin me planet e tyre të tjera të hostimit të WordPress-duke ju lejuar të pritni më shumë site dhe duke përfshirë Sync iThemes për menaxhimin e faqeve të shumta të WordPress.

Liquid Web është padyshim në listën time të rekomandimeve për përdoruesit e WordPress që kanë nevojë për mision kritik host për faqet e tyre të internetit. Dhe, Liquid Web është një nga zgjedhjet e mia kryesore për agjencitë që kërkojnë Hosted WordPress të Menaxhuar. Vlera që përmenda më lart së bashku me të gjitha premiumet unike të hostimit WordPress që ju merrni, plus shpejtësinë e jashtëzakonshme dhe performancën e faqes në internet, e bëjnë Liquid Web një zgjedhje të shkëlqyeshme.

Liquid Web është më i përshtatshmi për përdoruesit me përvojë të WordPress që dëshirojnë të azhurnohen në një platformë të menaxhuar WordPress. Gjithashtu, Liquid Web është i përshtatshëm ideal për agjencitë, zhvilluesit dhe konsulentët e WordPress që kanë nevojë për mision kritik për klientët e tyre.

Klikoni këtu për zbritjen tuaj të lëngshme në internet

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map