GreenGeeks vs GoDaddy (maj 2020) – “Cili është tregimi i vërtetë?”

Vizita-greengeeks-website Vizita e-GoDaddy


A mund të konkurrojë Web GreenGeeks me një qen të madh GoDaddy? Këtu është krahasimi ynë midis këtyre dy pritësve të uebit.

Si një klient i GreenGeeks dhe GoDaddy, mund të them se secila prej këtyre kompanive siguron shërbime të një cilësie në internet dhe shërbime emaili. GoDaddy ofron shumë më tepër shërbime në krahasim me GreenGeeks. Por, kur përqendroheni në planet e Shared Web Sharing të secilit host, GreenGeeks më shumë sesa mban të vetën. Në fakt, GreenGeeks në të vërtetë ka shumë përparësi, duke përfshirë një emër domain falas për jetën e llogarisë tuaj në krahasim me GoDaddy ku domeni juaj është i lirë vetëm për termin fillestar. Ne gjithashtu na pëlqen që GreenGeeks përfshin disqe të ngurta të shtetit (SSD), rezervë falas për natën e llogarisë tuaj të pritjes (me rikthim falas një herë në muaj), dhe SEO dhe mjete të marketingut falas. Në të kundërt, GoDaddy ofron shërbime të ndara për SEO dhe marketing – për të cilat do të duhet të paguani shtesë.

Kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet të gjelbër, GreenGeeks është padyshim lideri i industrisë – i mundësuar nga 300% energji e rinovueshme. Sidoqoftë, ne gjithashtu preferojmë GreenGeeks mbi GoDaddy në fusha të tjera si hostimi i WordPress. Dhe, kur është fjala për kohën e përgjigjes së mbështetjes së klientit, gjejmë GreenGeeks shumë më superiore.

Për fillestarët, është një telefonatë e ngushtë kur zgjidhni midis GreenGeeks dhe GoDaddy. Nëse ju nevojitet vetëm një uebsajt i vetëm, mund të dëshironi të zgjidhni planin e Ekonomisë së GoDaddy. Por për ata që kanë nevojë për pritje të shumë faqeve të internetit ose pronarëve të faqeve të internetit me një përvojë pak më shumë, GreenGeeks është opsioni më i mirë.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

GreenGeeksGoDaddy
Preinstallation
Azhurnime automatikeTipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënaveTipar i përfshirë
Në kërkesë rezervë dhe rivendosje
Skenimi i faqes në internet
Caching e optimizuarTipar i përfshirë
Siguria e WordPressTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress?Tipar i përfshirë

GreenGeeks vs GoDaddy: Security

greengeeksGoDaddy
SSL falasTipar i përfshirë
Mbrojtja e DDoSTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtja brutale e forcësTipar i përfshirë
Skanimi i viruseveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbrojtje nga hack
Monitorimi 24/7 i SigurisëTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Web Hosting FirewallTipar i përfshirë
Mjet sigurie patchman
Autentifikimi me dy faktorë
Izolimi i llogarisë së hostimitTipar i përfshirë
Mbrojtja e SPAM-itTipar i përfshirëTipar i përfshirë

GreenGeeks vs GoDaddy: Mbështetje

greengeeksGoDaddy
Mbështetje e biletaveTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Ndihmë me emailTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mbështetje telefonikeTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Biseda liveTipar i përfshirëOrari i kufizuar
Migrim falas në internetTipar i përfshirë
Ndihmë me përparësi në dispozicion

GreenGeeks vs GoDaddy: Zhvillimi

greengeeksGoDaddy
Mbështetje PHP7.37.2
Baza e të dhënave të pakufizuarTipar i përfshirë
Baza e të dhënave MySQL10.3.20-MariaDB5.6.39
Baza e të dhënave PostgreSQL
Node.js
Qasja në SSHTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Apache2.4.412.4
gitTipar i përfshirë
pitonTipar i përfshirëTipar i përfshirë
FTP / SFTPTipar i përfshirëTipar i përfshirë
WP-CLITipar i përfshirëTipar i përfshirë

GreenGeeks vs GoDaddy: Dallimet

Avantazhet e GreenGeeks mbi GoDaddy:

 • Mundësuar nga 300% Energji e Rinovueshme
 • Zgjedhja e 4 Qendrave të të Dhënave
 • Teknologji PowerCacher për ngarkimin e faqeve më të shpejtë
 • Cloudflare Falas CDN
 • Burimet e llogaritshme të llogaritshme

Avantazhet e GoDaddy mbi GreenGeeks:

 • Menaxhimi Superior i Emrit të Domainit
 • Më shumë Opsione Web Hosting

Detajet GreenGeeks vs GoDaddy

Fitues

CategoryGreenGeeksGreenGeeksGoDaddyGoDaddyComments
Qendrat e të dhënavefituesGreenGeeks ka Qendrat e të Dhënave në agoikago, Phoenix, Kanada dhe Amsterdam NL.
Pajisjet e serveritfituesRuajtja RAID-10 SSD
rrjetfitues
Regjistrim / Provizion i llogarisëfitues
Paneli i kontrollitfituesPaneli i llogarisë i lidhur me cPanel
Shpejtësia dhe performancafituesShihni Rezultatet më poshtë
sigurifituesMonitorimi 24/7 i Sigurisë
Rikthim i të dhënavefituesRezervimi ditor i automatizuar i GreenGeeks ju njofton me email pasi të keni përfunduar.
Mjetet e zhvilluesitfituesAktualisht mbështet PHP 7.3
WordPressfitues1 Klikoni me Instalimin me Siguri të Zgjeruar
Aplikimet në Uebfaqefituesinstalimi i aplikacionit cPanel dhe Softaculous.
Hosting GreenfituesGreenGeeks mundësohet nga 300% e Energjisë së Rinovueshme.
Kredite e reklamimitfituesMarketingu Falas dhe Mjetet SEO
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfituesNormalisht nën 60 sekonda.
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefituesfituesTie. Garancia e kthimit të parave 30 ditë
Çmimi / ValuefituesPritja e GreenGeeks fillon me 2,95 dollarë.

Krahasimi i Shpejtësisë së Uebfaqeve

Si në përvojën time personale ashtu edhe në testimin tonë, GreenGeeks ka qenë shumë më superiore kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe performancën e faqes në internet. Me teknologjinë e tyre PowerCacher së bashku me përmirësimet e tjera që GreenGeeks ka implementuar në platformën e tyre të pritjes, ata tejkaluan GoDaddy në të gjithë rajonin. Më poshtë janë disa të dhëna mostrash.

greengeeks-vs-GoDaddy-website-shpejtësi

GreenGeeks
GreenGeeks

Biznesi i Filluar: 2008
Vlerësimi i BBB: A
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, Phoenix AZ, Toronto Canada, Amsterdam NL

Çmimi: 2,95 $ mo. – 11,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: po
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: po

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Attracta SEO dhe Mjetet e marketingut
Rezervime falas të të dhënave për natën
Shtytës pa pagesë të ngurta të shtetit (SSD)
Le të Encrypt Wildcard SSL

Avantazhet e zgjedhjes së GreenGeeks:

 • Industria kryesore që pret Green Web Hosting.
 • Emri i Lirë Domain për jetën e llogarisë.
 • Le të instalojmë Encrypt SSL Installer.
 • Transferim falas në internet.
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në GreenGeeks

Shko babi
GoDaddy

Biznesi i Filluar: 1997
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: N / A

Çmimi: $ 4,99 mo. – 7,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Po (përveç në planin e ekonomisë)
Email i pakufizuar: Po (Vetëm Plani Ultimate)
Domain Multiple Domains: Po (përveç në planin e ekonomisë)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
DudaMobile automatikisht kthen faqen tuaj në celular (përveç në planin e ekonomisë)
Përshpejtues i faqes në internet (Vetëm Plani i fundit)
Certifikata SSL (Vetëm Plani Ultimate)
Skanues i malware (vetëm Plani i fundit)

Avantazhet e zgjedhjes së babit Go:

 • Shumë i përshtatshëm për të përdorur shërbimet e tyre të regjistrimit të emrit të domainit të kombinuara me pritjen e tyre.
 • Faqja juaj në Go Daddy mund të jetë gati për celular.
 • Zgjidhni midis sistemit operativ Linux ose Windows.
 • Go Babi është një nga hostet më të mëdhenj dhe të njohur të uebit.
 • Mund të hyni në llogarinë tuaj në aplikacionin celular të Go Daddy.
 • Uebfaqja e Go Daddy është rregulluar dhe tani ofron qasje më të lehtë në informacionet e llogarisë.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Go Daddy

Si krahasohet GreenGeeks me hostet e tjerë të uebit?

GreenGeeks vs A2 Hosting
A2 Hosting dhe GreenGeeks janë me të vërtetë dy nga zgjidhjet më të mira për një web hosting të shumëfishtë. Por pavarësisht nëse duhet të krijoni shumë faqe në internet ose vetëm një, është padyshim një thirrje e ngushtë se cila është më mirë …

GreenGeeks vs Bluehost
GreenGeeks dhe Bluehost të dy ofrojnë një pritje të efektshme të cPanel në internet me planet e tyre të Ndarjes së Hosting. Të dy Bluehost dhe GreenGeeks ofrojnë tre nivele të ndryshme të Ndarjes së Ndarë…

GreenGeeks vs DreamHost
Nëse po përpiqeni të vendosni midis GreenGeeks dhe Dreamhost si ndërmarrja juaj e mbajtjes së faqes në internet, këtu janë disa konsiderata për t’i mbajtur në mend …

GreenGeeks vs HostGator
GreenGeeks dhe HostGator të dy ofrojnë zgjidhje të përbashkëta të programeve të përbashkëta, VPS dhe Dedikuara. Kjo krahasim përqendrohet kryesisht në planet e tyre të Ndara Hosting …

GreenGeeks vs InMotion Hosting
GreenGeeks dhe InMotion Hosting janë dy kompani të shkëlqyera të mbajtjes në internet me bazë në Kaliforninë Jugore. Të dy këta hostë në internet janë zgjedhje të shkëlqyera për ata pronarë të uebsajtit që kërkojnë pritje të gjelbërimit të uebit …

GreenGeeks vs iPage
GreenGeeks dhe iPage i mbajnë gjërat e thjeshta duke ofruar një plan gjithëpërfshirës të hostimit të përbashkët. Të dyja janë po aq të përshtatshme për newbies, si dhe për pronarët e faqeve të internetit më me përvojë …

GreenGeeks vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si GreenGeeks krahason me Jaguar PC. Këto janë dy hoste në internet që përsëri janë pozicionuar në të njëjtin audiencë të synuar…

GreenGeeks vs SiteGround
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

GreenGeeks vs Wix
Si krahasohet GreenGeeks me Wix? Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të uebfaqeve hedh një vështrim në planin e gjithëpërfshirjes së hostimit të GreenGeek kundrejt planit të tregtisë së Wix të Wix …

Si e krahason GoDaddy me hostet e tjerë të uebit?

GoDaddy vs A2 Hosting
Ndërsa GoDaddy ofron shumë produkte dhe shërbime (përfshirë menaxhimin e emrit të domain), kjo krahasim përqendrohet plotësisht në planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga A2 Hosting dhe GoDaddy…

GoDaddy vs InMotion
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

GoDaddy vs InterServer
GoDaddy është sigurisht shumë më i njohur se InterServer. Por si i krahasojnë planet e tyre të mbajtjes në internet me të vërtetë …

GoDaddy vs iPage
Këto nuk janë ndoshta dy hostet më të lehtë për t’u krahasuar. Ndërsa iPage ofron një lloj të vetëm të planit të pritjes, GoDaddy ofron shumë mundësi të ndryshme…

GoDaddy vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me GoDaddy. Si përputhet Jaguar PC kundër lojtarit të madh GoDaddy…

GoDaddy vs SiteGround
SiteGround dhe GoDaddy të dy ofrojnë një larmi të gjerë shërbimesh të mbajtjes në internet. Ata kanë plane pritëse që janë të përshtatshme për webmaster me përvojë dhe më pak përvojë…

GoDaddy vs Web Hosting Hub
Kjo krahasim midis Web Hosting Hub dhe GoDaddy do të jetë veçanërisht interesant për blogerët…

GoDaddy vs WP Engine
WP Engine ka qenë zgjedhja pritëse për shumë anëtarë të komunitetit WordPress tani për ca kohë. Le të shohim se si këto plane të reja pritëse janë ngritur kundër planit të menaxhuar plotësisht WP Engine …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim do të rekomandonim GreenGeeks. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të GreenGeeks më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map