SiteGround vs GoDaddy (maj 2020) – “Fituesi është …”

Vizita e-siteground Vizita e-GoDaddy


SiteGround dhe GoDaddy të dy ofrojnë një larmi të gjerë shërbimesh të mbajtjes në internet. Ata kanë plane pritëse që janë të përshtatshme për webmaster me përvojë dhe më pak përvojë. Ju mund të zgjidhni nga tre nivele të pritjes së përbashkët në të dy SiteGround dhe GoDaddy.

Këto dy hoste të internetit ofrojnë cPanel si ndërfaqen tuaj së bashku me aftësinë për të pritur faqet e internetit të pakufizuara me planet e tyre të nivelit të mesëm dhe të lartë. Ka avantazhe me karakteristika të caktuara në varësi të hostit që ju zgjidhni. Për shembull, GoDaddy ofron hapësirë ​​të pakufizuar në disk ndërsa SiteGround është i mbuluar. Sidoqoftë, SiteGround ofron postë elektronike të pakufizuar dhe GoDaddy ju rezervon ruajtjen e emailit tuaj.

YouTube dritë kutie dritare

Video: SiteGround vs GoDaddy

Shikoni videon tonë për një përmbledhje të shpejtë të SiteGround vs GoDaddy.

SiteGround vs GoDaddy: Ndërtuesit e Uebfaqeve

SiteGround përfshin aplikime cPanel / Softaculous që mund të instaloni dhe përdorni. Aktualisht, ata nuk kanë një ndërtues të veçantë të uebfaqeve si disa hostë të tjerë të uebit. Në të kundërt, GoDaddy tani po promovon shumë ndërtuesin e tyre të internetit në GoCentral. GoCentral përfshin hostin tuaj përveç krijuesit të faqes suaj. GoDaddy promovon produktin pasi ju lejon të ndërtoni një faqe në internet më të mirë brenda nën një ore. Në testimin tim, unë mund të pajtohem që krijimi i një siti me GoCentral është me të vërtetë i lehtë dhe i shpejtë. Pra, kur bëhet fjalë për ndërtuesit e faqeve të internetit, GoDaddy ka avantazhin.

SiteGround vs GoDaddy: WordPress

Ndërsa SiteGround nuk ka aktualisht ndërtuesin e tyre të veçantë të uebfaqes, kur bëhet fjalë për sistemet e menaxhimit të përmbajtjes – veçanërisht WordPress – ato janë një nga më të mirat. SiteGround është në listën e rekomanduar të WordPress.org. Dhe me SiteGround, ju merrni premium tipare të menaxhuara WordPress me një kosto më të ulët se sa hostet e tjerë të mirënjohur të menaxhuar të WordPress.

Karakteristikat e jashtëzakonshme që merrni me hostimin e WordPress të SiteGround përfshijnë teknologjinë e tyre SuperCacher për faqet e internetit më të shpejta, azhurnimet automatike — përfshirë shtojcat, kopjet automatike të përditshme, CDN Cloudflare dhe faqet e internetit me skemën e tyre GoGeek. Përmes testimit tonë të veçantë, dhe nga përvoja ime personale si klient i SiteGround, shpejtësia e faqes në internet WordPress është ndër më të mirat që ka.

Krahasimi i Karakteristikave të WordPress
Përfshirë me Planin e Pritjes

SiteGroundGoDaddy
Preinstallation
Azhurnime automatikeTipar i përfshirë
Rikthim automatik i të dhënaveTipar i përfshirë
Në kërkesë rezervë dhe rivendosjeTipar i përfshirë
Skenimi i faqes në internetTipar i përfshirë
Caching e optimizuarTipar i përfshirë
Siguria e WordPressTipar i përfshirëTipar i përfshirë
Mund të menaxhohet WordPress?Tipar i përfshirëTipar i përfshirë

GoDaddy ofron WordPress hosting në mesin e shumë produkteve dhe shërbimeve që ata ofrojnë. Dhe ndërsa produktet e tyre të WordPress nuk janë të këqija, SiteGround është padyshim fituesi në këtë kategori.

SiteGround vs GoDaddy: Tregëti elektronike

Ju mund të ndërtoni një sit me cilësi të tregtisë me të dy SiteGround dhe GoDaddy. Dhe në fakt, ka mënyra të shumta në të dy vendet që ju mund të ndërtoni sitin tuaj të tregtisë elektronike. Me SiteGround, ju keni qasje në shumë aplikacione në internet (përfshirë eCommerce) përmes cPanel. Dhe, nëse përdorni WordPress, atëherë lehtë mund të keni në sit faqen tuaj WooCommerce.

GoDaddy gjithashtu ofron shumë mënyra për të krijuar dyqanin tuaj online. Mënyra më e lehtë është të përdorni ndërtuesin e tyre të internetit GoCentral dhe të shtoni funksionalitetin e e-commerce përmes seksioneve GoCentral. Sigurisht me kaq shumë pako të tjera pritëse, ju gjithashtu mund të zgjidhni një metodë të ndryshme për të ndërtuar dyqanin tuaj.

Fituesi në këtë kategori varet nga zgjedhja juaj e platformës. Nëse jeni përdorues i WordPress / WooCommerce, atëherë shkoni me SiteGround. Nëse jeni duke kërkuar mënyrën e thjeshtë për të krijuar një sit eCommerce, atëherë zgjidhni GoDaddy.

SiteGround vs GoDaddy: Dallimet

Avantazhet e SiteGround mbi GoDaddy:

 • Rekomanduar WordPress.org
 • Përfshinë Karakteristikat e Menaxhimit të Menaxhuar
 • Ndihmë Superiore e Konsumatorëve
 • Teknologji superCacher për shpejtësinë më të shpejtë
 • Përfshin Starter WordPress për krijimin më të shpejtë të sitit
 • Rezervime të automatizuara ditore

Avantazhet e GoDaddy mbi SiteGround:

 • Menaxhimi Superior i Emrit të Domainit
 • Më shumë Opsione Web Hosting

Detajet e SiteGround vs GoDaddy

Fitues

CategorySiteGroundSiteGroundGoDaddyGoDaddyComments
Qendrat e të dhënavefituesSiteGround ka 5 qendra të të dhënave në 3 kontinente të ndryshme.
Pajisjet e serveritfituesTeknologjia e serverëve NGINX me disqet e ngurta të shtetit (SSD)
rrjetfituesRrjet i disponueshëm i lartë me sisteme elektrike të tepërta
Regjistrim / Provizion i llogarisëfitues3 Klikime për të Vendosur një Uebfaqe të Re
Paneli i kontrollitfituesNdërfaqja e llogarisë së SiteGround siguron hyrje në cPanel.
Shpejtësia dhe performancafitues99,99% Uptime
sigurifituesLe të Encrypt SSL
Rikthim i të dhënavefituesSiteGround siguron një kopje rezervë automatike ditore dhe 30 kopje të disponueshme për rivendosje
Mjetet e zhvilluesitfituesSiteGround aktualisht po mbështet PHP 7.3
WordPressfituesSiteGround ofron karakteristika të menaxhimit të hosteve, duke përfshirë azhurnime automatike, rezervim të të dhënave dhe SuperCacher për shpejtësi të shtuar.
Aplikimet në UebfaqefituesSiteGround siguron 400+ aplikime përmes cPanel
Koha e reagimit për mbështetjen e klientitfituesShihni Rezultatet më poshtë
Rezoluta e çështjes së mbështetjes së klientitfitues
Garancia e kthimit të paravefitues30 dite
Çmimi / Valuefitues3,95 $ – 14,95 $ hënë.

Rezultatet e Testit të Mbështetjes së Klientit

Aktualisht, unë jam duke përdorur të dy SiteGround dhe GoDaddy. Performanca ka qenë po aq e mirë në të dy vendet. Sidoqoftë, SiteGround është fituesi i qartë në fushën e mbështetjes së klientit. Mbështetja për chat live të SiteGround është në dispozicion 24/7 dhe agjentët e tyre të ndihmës janë gjithmonë të dobishëm dhe të sjellshëm. Nga ana tjetër, mbështetja e bisedës së GoDaddy është disi e padisponueshme dhe stafi mbështetës disi i paqëndrueshëm sa i përket përgjigjes.

Pritësi në internetMëngjes Pasdite
SiteGround 15.8 sek. 11,9 sek. 15.7 sek.
GoDaddy N / A 1 min. 12 sek. N / A

Nëse planifikoni të keni mjaft faqe në internet dhe do të përdorni GoDaddy si regjistruesin tuaj të domain, sigurisht që do të ishte e përshtatshme që gjithashtu t’i shfrytëzoni ato për mbajtjen në internet – duke pasur një vend për të menaxhuar emrat e domain dhe planin tuaj të hostimit. Nga ana tjetër, SiteGround ofron disa veçori premium që pronarët e avancuar të faqeve të internetit mund të preferojnë përfshirë SuperCacher, CloudFlare CDN dhe Git & vënie në skenë.

SiteGround
SiteGround

Biznesi i Filluar: 2004
Vlerësimi i BBB: B
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: Chicago IL, N Amsterdam NL, Singapor SG, London UK

Çmimi: 3,95 $ mo. – 14,95 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Jo (10 GB – 30 GB)
Email i pakufizuar: po
Domain Multiple Domains: Po (përveç planit të StartUp)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
CloudFlare CDN
Rikthim falas dhe rivendosje (përveç me planin StartUp)
Le të Encrypt SSL

Avantazhet e zgjedhjes së sitit rrethues:

 • Transferim falas në internet.
 • Servers në tre kontinente.
 • Përfshihet rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes.
 • Shërbime të menaxhuara WordPress dhe Joomla të disponueshme.
 • Shërbimi SuperCacher në shtëpi i përfshirë.
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • Rezervime të automatizuara dhe të kërkuara në kërkesë
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Ata ofrojnë mbështetje telefonike, emaili dhe chat.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në SiteGround

GoDaddy
Shko babi

Biznesi i Filluar: 1997
Vlerësimi i BBB: A+
Vendndodhja e qendrës së të dhënave: N / A

Çmimi: $ 4,99 mo. – 7,99 $ mo.
Bandwidth i pakufizuar: po
Magazinimi i Pafund: Po (përveç në planin e ekonomisë)
Email i pakufizuar: jo
Domain Multiple Domains: Po (përveç në planin e ekonomisë)

Ndërfaqja e hostimit: cPanel
Uptime në server: 99.9%
Periudha e rimbursimit të plotë: 30 dite
Në dispozicion të hostimit të përkushtuar: po

Shtesa falas:
Mjeti Premium i Menaxhimit DNS (Vetëm Plani Ultimate)
Fuqia dhe memorja e dyfishtë e përpunimit (vetëm Plani i fundit)
DudaMobile automatikisht kthen faqen tuaj në celular (përveç në planin e ekonomisë)
Certifikata SSL (Vetëm Plani Ultimate)

Avantazhet e zgjedhjes së babit Go:

 • Shumë i përshtatshëm për të përdorur shërbimet e tyre të regjistrimit të emrit të domainit të kombinuara me pritjen e tyre.
 • Faqja juaj në Go Daddy mund të jetë gati për celular.
 • Zgjidhni midis sistemit operativ Linux ose Windows.
 • Go Babi është një nga hostet më të mëdhenj dhe të njohur të uebit.
 • Mund të hyni në llogarinë tuaj në aplikacionin celular të Go Daddy.
 • Uebfaqja e Go Daddy është rregulluar dhe tani ofron qasje më të lehtë në informacionet e llogarisë.

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Go Daddy

Si Krahasohet SiteGround me hostet e tjerë të uebit?

SiteGround vs A2 Hosting
Krahasimi i A2 Hosting dhe SiteGround është një telefonatë jashtëzakonisht e ngushtë. Ata të dy ofrojnë shumë karakteristika unike që ofrojnë performancë të jashtëzakonshme të mbajtjes në internet…

SiteGround vs Bluehost
SiteGround dhe Bluehost kanë shumë ngjashmëri brenda ofertave të tyre të mbajtjes në internet. Planet e sitit të SiteGround dhe Bluehost janë gjithashtu shumë të përballueshme…

SiteGround vs DreamHost
SiteGround dhe DreamHost të dy ofrojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes në internet. Kjo krahasim i veçantë do të shikojë në secilin nga planet e tyre të Ndara Hosting …

SiteGround vs GreenGeeks
GreenGeeks dhe SiteGround janë dy kompani të shkëlqyera për mbajtjen në internet. Unë i përdor të dy këta hostë në internet dhe kam pasur përvoja të shkëlqyera me secilin…

SiteGround vs HostGator
SiteGround dhe HostGator të dy ofrojnë një formacion të ngjashëm të planeve të mbajtjes në internet. Unë kam qenë një klient i të dy kompanive, kështu që kam marrë përvojë të dorës së parë duke përdorur shërbimet e tyre …

SiteGround vs InMotion Hosting
SiteGround dhe InMotion Hosting janë dy nga hostet më të mirë të internetit që mund të gjeni. Si klient i të dy këtyre kompanive në internet, unë kam provuar një shërbim të shkëlqyer të dorës së parë dhe mbështetje të jashtëzakonshme …

SiteGround vs InterServer
Këtu është krahasimi ynë i dy hosteve mbresëlënës të uebit që janë edhe të shkëlqyeshëm për pritjen me shumë faqe në internet. Unë personalisht përdor si SiteGround ashtu edhe InterServer, kështu që mund t’ju jap një llogari të dorës së parë të avantazheve që duhet të ofrojnë të dy…

SiteGround vs iPage
SiteGround dhe iPage ofrojnë shumë plane dhe shërbime të ndryshme të mbajtjes në internet. Në këtë krahasim, hedhim një vështrim se si Planet e tyre të Ndara të Hosting ngrihen kundër njëri-tjetrit…

SiteGround vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si SiteGround krahason me Jaguar PC. Këto dy hoste të pozicionuar në mënyrë të barabartë për të njëjtin audiencë…

SiteGround vs Liquid Web
Si e krahason SiteGround me Liquid Web? Në këtë krahasim të SiteGround vs Liquid Web, ne shohim se sa mirë opsioni i hostimit të WordPress me më shumë çmime buxheti përputhet me një nga zgjidhjet më të mira të pritura të menaxhuara me WordPress të menaxhuara …

SiteGround vs Namecheap
Ndërsa SiteGround dhe Namecheap të dy ofrojnë plane të shkëlqyera të mbajtjes në internet (unë i përdor të dyja), ato janë përfundimisht të përshtatshme për lloje të ndryshme të pronarëve të faqeve të internetit …

SiteGround vs Wix
Kjo krahasim midis një plani tradicional të mbajtjes së faqes në internet dhe një pakete krijuese të faqes së internetit hedh një vështrim në planet e menaxhimit të menaxhuar të SiteGround-it përkundrejt planeve të krijuesve të faqes në internet të Wix …

SiteGround vs WP Engine
Për mbajtjen e menaxhuar të WordPress, këto janë dy nga zgjedhjet më të mira në dispozicion. Pra, le të shohim se cili është më i përshtatshëm për ju …

Si e krahason GoDaddy me hostet e tjerë të uebit?

GoDaddy vs A2 Hosting
Ndërsa GoDaddy ofron shumë produkte dhe shërbime (përfshirë menaxhimin e emrit të domain), kjo krahasim përqendrohet plotësisht në planet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga A2 Hosting dhe GoDaddy…

GoDaddy vs GreenGeeks
A mund të konkurrojë Web GreenGeeks me një qen të madh GoDaddy? Këtu është krahasimi ynë midis këtyre dy hosteve në internet …

GoDaddy vs InMotion
Si e krahason Plani i Hosting i GoDaddy me një plan Hosting të Biznesit nga një kompani si InMotion Hosting? Nëse po përpiqeni të vendosni, ja disa gjëra që duhet t’i mbani mend.

GoDaddy vs InterServer
GoDaddy është sigurisht shumë më i njohur se InterServer. Por si i krahasojnë planet e tyre të mbajtjes në internet me të vërtetë …

GoDaddy vs iPage
Këto nuk janë ndoshta dy hostet më të lehtë për t’u krahasuar. Ndërsa iPage ofron një lloj të vetëm të planit të pritjes, GoDaddy ofron shumë mundësi të ndryshme…

GoDaddy vs Jaguar PC
Në këtë krahasim ne hedhim një vështrim se si Jaguar PC krahason me GoDaddy. Si përputhet Jaguar PC kundër lojtarit të madh GoDaddy…

GoDaddy vs Web Hosting Hub
Kjo krahasim midis Web Hosting Hub dhe GoDaddy do të jetë veçanërisht interesant për blogerët…

GoDaddy vs WP Engine
WP Engine ka qenë zgjedhja pritëse për shumë anëtarë të komunitetit WordPress tani për ca kohë. Le të shohim se si këto plane të reja pritëse janë ngritur kundër planit të menaxhuar plotësisht WP Engine …

rekomandim

Për shumicën e faqeve të internetit, në këtë krahasim ne do të rekomandonim SiteGround. Shihni vlerësimet e rishikimit të sitit tonë rrethues më poshtë:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map