Ndërroni hostet në internet dhe lëvizni falas faqen tuaj te internetit

free-website-migrimi


A po mendoni për ndërrimin e kompanive të pritjes në internet? Pa ndryshim, kjo ndodh për të gjithë ne pronarët e faqeve të internetit në një kohë ose në një tjetër. Sado e mirë të jetë ndërmarrja juaj pritëse, gjërat ndonjëherë ndryshojnë – dhe jo për mirë. Nëse nuk jeni aq të kënaqur me ofruesin tuaj të mbajtjes së faqeve në internet këto ditë, lajmi i mirë është se aktualisht ka shumë zgjedhje të shkëlqyera për pritjen. Dhe, nëse jeni të shqetësuar për mënyrën e transferimit të faqes tuaj të internetit në një host tjetër, do të jeni të lumtur të dini se mund ta keni lehtësisht kaloni në internet hostet dhe lëvizni faqen tuaj te internetit falas!

Ndërsa ju duhet të paguani për planin tuaj të ri të pritjes, ka një numër i ndërmarrjeve më të mira të mbajtjes së faqeve në internet që ofrojnë migrim falas në faqen e internetit kur regjistroheni. Më e mira për të gjitha, ata bëjnë gjithë punën në mënyrë që të mos keni nevojë të shqetësoheni për ndonjë dhimbje koke që lëviz faqen tuaj te hosti juaj i ri i uebit.

Në këtë artikull, do të hedhim një vështrim se cilat kompani të mbajtjes së faqes në internet ofrojnë migracionin më të mirë falas në uebfaqe dhe atë që ju duhet të bëni kur zhvendosni faqen tuaj në një host tjetër.

Kompanitë e Web Hosting që ofrojnë Migrim falas në Uebfaqe

Këtu janë disa nga kompanitë e mia të preferuara të mbajtjes në internet që ofrojnë migrime falas në internet:

 • A2 Hosting
 • GreenGeeks
 • HostPapa
 • Pritja për lëvizje
 • InterServer

Ju gjithashtu mund të gjeni hoste të tjerë në internet që ofrojnë funksionim të lehtë të migracionit që mund të kryeni vetë. Sidoqoftë, kompanitë e mësipërme pritëse do të kryejnë migracionin për ju.

Hapat për Transferimin e Uebsajtit tuaj te Pritësi juaj i Ri

1. Krijoni rezervën e faqes tuaj të tanishme
2. Blini Planin tuaj të Pritjes me hostin tuaj të ri
3. Filloni procesin e migracionit
4. Testoni Uebfaqen Tuaj tek Pritësi i Ri
5. Anuloni planin tuaj të vjetër të strehimit

Para se të vazhdoni me planin tuaj të migracionit në faqen tuaj të internetit, gjithmonë sigurohuni që keni një kopje rezervë aktuale të faqes tuaj vetëm për të qenë në anën e sigurt. Ju pastaj mund të shkoni përpara dhe të blini një plan pritës në kompaninë tuaj të re të mbajtjes në internet. Në varësi të faqes tuaj të internetit dhe pritësit tuaj të ri, procesi i migracionit zakonisht mund të zgjasë diku nga 1 deri në 5 ditë.

Pasi të jeni njoftuar se procesi i migrimit ka përfunduar, sigurohuni që të provoni plotësisht faqen tuaj të internetit për t’u siguruar që gjithçka është në rregull para se të anuloni hostimin tuaj me kompaninë tuaj të vjetër të pritjes.

Lëvizja e faqes tuaj në internet: 3 shembuj

Në rregull, koha për disa shembuj specifik. Ja se si mund të migroni në faqen tuaj te 3 nga hostet e mia të rekomanduara në internet.

A2 Hosting

A2 Hosting Migrimi Falas në Uebfaqe
A2 Hosting ka një nga mjediset më të mira të optimizuara të pritjes për shpejtësi dhe siguri. Dhe A2 në të vërtetë ka një Ekip të Specializuar të Migracionit të dedikuar që migrojnë vetëm faqet e internetit çdo ditë.

Në zonën tuaj të klientit në hostet A2, zgjidhni opsionin Migracioni.
a2-hosting-free-website-migrimi

Pranoni kushtet për të vazhduar.
a2-hosting-free-migrimi-pranoj-kushtet

Vendosni detajet e faqes suaj të internetit në mënyrë që A2 Hosting të hyjë në faqen tuaj.
a2-hosting-free-migrimi-hyjë-detajet

Kërkesa juaj për migracionin do të plotësohet brenda 3 deri në 5 ditë pune.

Vizitoni a2hosting.com për më shumë detaje mbi Migracionin e tyre Falas në Uebfaqe

GreenGeeks

Migrim falas në faqen e internetit GreenGeeks
GreenGeeks nuk është vetëm udhëheqësi në praktikat e gjelbërta të mbajtjes në internet, por ato gjithashtu përqendrohen në suksesin e klientëve – veçanërisht për faqet e internetit të menaxhimit të përmbajtjes si WordPress, Joomla dhe Drupal.

GreenGeeks ka një nga platformat më të mira të pritjes së përgjithshme për shpejtësinë, sigurinë dhe mbështetjen e klientëve në internet.

Nga Paneli i llogarisë tuaj të GreenGeeks, klikoni në Kërkesën e Migracionit nën menunë e Mbështetjes në anën e majtë.
greengeeks-free-website-migrimi

Plotësoni informacionin tuaj në faqen e internetit dhe paraqisni kërkesën tuaj për migracionin.
greengeeks-free-migrimit-enter-details

Procesi i migracionit mund të zgjasë diku nga 1 orë në 48 orë.

Vizitoni greengeeks.com për më shumë detaje në Migracionin e tyre Falas në Uebfaqe

Pritja për lëvizje

InMotion Hosting Migrimi Falas i Uebfaqeve
InMotion Hosting ka mundësi të shkëlqyera të planit të pritjes për Biznes, WordPress të Menaxhuar, VPS dhe Hosting të Dedikuar. Ju lehtë mund të filloni migrimin tuaj në faqen e internetit nga paneli i menaxhimit të llogarisë tuaj InMotion Hosting.
InMotion-free-migrimin detajet

Në Panelin tuaj të Menaxhimit të Llogarisë së InMotion Hosting (AMP), klikoni në Kërkesë për Transferim në Uebfaqe.
InMotion-hosting-AMP-transfer-Kërkesa

Vendosni informacionin tuaj në internet dhe paraqisni kërkesën tuaj për migracionin.
InMotion-website-transfer-Kërkesa

Koha e parashikuar e përfundimit të transferimit është 1 deri në 4 ditë pune.

Vizitoni inmotionhosting.com për më shumë detaje në lidhje me migracionin e tyre falas në faqen e internetit

përfundim

Me një numër të ndërmarrjeve më të mira të mbajtjes së faqes në internet që ofrojnë migrime falas në uebfaqe, është shumë më e lehtë dhe ekonomike këto ditë të ndryshosh host-in e uebit dhe të lëvizësh faqen tënde. Pasi të regjistroheni me një nga ofruesit e pritjes më poshtë, mund të filloni me lehtësi procesin e migracionit dhe ta njoftoni ekipin e tyre të ndihmës kur të përfundojë transferimi.

Pritësit e Rekomanduar të Uebit për Migrim Falas në Uebfaq

Mjeti falas i Migracionit në Internet rmimi
A2 Hosting$ 2.96 mo.
GreenGeeks2,95 $ mo.
HostPapa3.36 dollarë hënë.
Pritja për lëvizje3,99 $ mo.
InterServer$ 4,00 hënë.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map