Volan İncelemesi

Volan İncelemesi


GÜNCELLEME Haziran 2019: Volan şimdi WP Engine tarafından satın alındı! WP Engine ekranının altına geldiklerinde daha fazla ayrıntı için bizi izlemeye devam edin. Şimdilik Flywheel kendi hosting planlarını sunmaya devam ediyor.

Daha yeni bir şirket olmalarına ve diğerlerinden daha az tanınmasına rağmen, Flywheel, WordPress barındırma alanında daha büyük bir oyuncu haline geliyor. Aslında, WordPress.org şimdi Flywheel’ı önerilen web barındırma şirketlerinden biri olarak tanımaktadır. Volan yalnızca yönetilen WordPress barındırma hizmetine odaklanır. Kişisel web siteleri için barındırma planları ile profesyonel ve özel barındırma paketleri sunarlar.

Kayıt olmak

Volan’a kaydolmak çok basit bir işlemdir. Kayıt işlemi kolay olsa da, diğer yönetilen WordPress barındırma planları gibi, mevcut bir alanı (örneğin, zaten GoDaddy’de bulunan bir alanı) kullanma seçeneği yoktur. Alan adını daha sonra eklemeniz ve ardından birincil alanınız yapmanız gerekir. Aslında bunu denemek için bir 404 hatası alıyorum gibi bana yardımcı olmak için müşteri desteğine başvurmak zorunda kaldı. Sorunu çözebildiler.

Hesap Kurulumu ve Kontrol Paneli

Volan Bir Site Oluşturun
Sitenizi Flywheel’da oluşturmak da çok kolaydır. WordPress yönetici bilgilerinizi girmeniz yeterlidir.
Volan WordPress Sitesi Oluşturma

Dünyanın dört bir yanındaki 10 farklı veri merkezi konumundan seçim yapabilmenizi gerçekten çok seviyorum. Kesinlikle web sitesi hızı üzerinde bir etkisi oldu.
Volan Seçme Veri Merkezi

Web sitemizin oluşturulması ve kullanıma hazır hale gelmesi yarım saatten biraz daha az zaman aldı. İşlem tamamlandığında bir e-posta bildirimi alırsınız.
Volan Sitesine Hazır E-posta

Volanın kontrol paneli başka bir büyük artı. Düzeni gerçekten nasıl basitleştirdiklerini ve her şeyi kolayca bulduklarını seviyorum.
Volan Kontrol Paneli

Gösterge tablosuna eklendiğini görmek istediğimiz özelliklerden biri, müşteri desteğiyle iletişim kurmak için göze çarpan bir bağlantıdır.

Ayrıcalıklı özellikler

Volan, kontrol panelinden kolayca erişebileceğiniz otomatik günlük yedeklemeler sağlar. Ayrıca, Yedeklemeler sayfasındaki düğmeyi tıklayarak istediğiniz zaman manuel yedekleme de oluşturabilirsiniz..
Volan Yedekleri

Ek güvenlik için, Volan’ın web sitenize şifre koruması eklemenize nasıl izin verdiğini seviyoruz. Doğrudan Volan kontrol panelinden ayarlayabilirsiniz. Ardından sitenize erişmek için bu şifreyi girmeniz gerekir. Bakım vb. İçin sitenize erişimi önlemeniz gerekiyorsa bu özellik harikadır..
Volan Parola Koruma Ayarları

Hazırlamayı, yönetilen herhangi bir WordPress barındırma planının gerekli bir özelliği olarak görüyoruz. İlginç bir şekilde, Volan değişiklikleri test etmek ve uygulamak için bir hazırlık sitesi çalıştırmanıza izin verir. Ancak, şu anda (en azından orada bir hesap satın aldığımda), aşamalandırma yine de Flywheel tarafından bir beta özellik olarak kabul edilir. Evreleme için ayarlanacak müşteri desteğini özel olarak bildirmeniz gerekir.
Volan Evreleme Beta

Flywheel’daki sahneleme süreci benim için gerçekten işe yaradı ve umarım yakında betadan çıkarırlar ve bu özelliği tamamen uygularlar.

Web Sitesi Performansı

Volanın en iyi avantajlarından biri, dünyanın dört bir yanından 10 veri merkezinden seçim yapabilmenizdir. Testlerimizde, bu gerçekten web sitesi hızında bir fark yarattı. Hedef kitleniz veya müşteri tabanınız temel olarak veri merkezinizin çevresinde bulunuyorsa, volan barındırmak için iyi bir seçim gibi görünmektedir. Veri merkezi seçimimize (batı kıyısı) daha yakın testler yaparken büyük hızlarımız vardı. Ne yazık ki, sayılar diğer alanlardan test yaparken neredeyse iyi değildi, bu yüzden Flywheel’ın burada biraz iş yapması gerekiyor gibi görünüyor. Performans hala iyiydi – veri merkezimizden daha da etkileyici değil.

Müşteri desteği

Bir ajanla bağlantı kurabildiğimde Flywheel’daki destek harikaydı. Maalesef, Flywheel’ın canlı sohbet desteği 7 gün 24 saat kullanıma sunulmuyor ve sadece geceleri kastetmiyoruz. Canlı sohbetin kullanılamadığı günler bile vardı. Aslında, Volan’daki destek saatleri sabah 9’dan akşam 7’ye kadar listelenir. Merkezi saat. 24 saat destek görmek isteriz. Ayrıca, hesap kontrol panellerinde müşteri desteğine daha belirgin bir bağlantı olsaydı iyi olurdu.

Öneri

Yukarıda bahsettiğim birkaç konuya rağmen, Flywheel’ı gerçekten seviyoruz ve onları yönetilen WordPress barındırma alanında kesinlikle ciddi bir oyuncu olarak görüyoruz. Ve eğer bazı iyileştirmeler yapılabilecek alanları bulabilirlerse, Volan kendilerini listenin başında bulabilir.

volan
Bu yorum Michael James tarafından yapılmıştır
11 Temmuz.
four_and_half_stars_rating
Değerlendirme: 4,5

Volan Barındırma Hakkında Daha Fazla Bilgi için Buraya Tıklayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector