Udhëzues për VPS Hosting

VPS-web-hosting-guide


VPS Hosting siguron burime më të mira dhe më shumë fuqi sesa një plan i përbashkët i mbajtjes së faqes në internet. Dhe, ndërsa një Server Virtual Privat ju jep shumë përparësi që bën një Server i Dedikuar, nuk do të duhet të shpenzoni sa më shumë para në një plan të VPS Hosting. Këtu është udhëzuesi ynë gjithëpërfshirës për VPS Hosting.

Farë është VPS Hosting?

Me VPS Hosting, ka shumë raste të sistemeve të veçanta operative në një makinë – duke ju dhënë kështu serverin tuaj personal virtual. Pra, ndërsa ende mund të jeni duke ndarë një server fizik në qendrën e të dhënave, me sistemin tuaj virtual të funksionimit, ju mund të keni burime të dedikuara si RAM, bandwidth, dhe hapësira e diskut. Me fjalë të tjera, mjedisi imiton të kesh një server të dedikuar — me një kosto më të ulët!

Cilat janë avantazhet e VPS?

VPS Hosting është një alternativë e shkëlqyeshme – një azhurnim në Sharing Hosting që ofron përfitimet e një serveri të dedikuar me një kosto shumë më të ulët se Planet e Dedikuara të Hosting. Përveç burimeve të dedikuara, sepse keni sistemin tuaj të funksionimit me VPS, keni më shumë intimitet (asnjë sit tjetër nuk mund të hyjë në skedarët tuaj), më shumë kontroll (ju mund të rindizni serverin tuaj virtual kur të keni nevojë), dhe më shumë personalizime në dispozicion ( nëse keni nevojë të modifikoni Apache, MySQL, etj.

Kush ka nevojë për host VPS?

VPS Hosting është ideal për bizneset e vogla dhe të mesme që presin sasi të rritura të trafikut në internet. Për shembull, nëse planifikoni të drejtoni një sit Ecommerce, do të jeni më mirë me një plan pritjeje VPS me burime të dedikuara sesa me një plan standard të përbashkët të pritjes. Gjithashtu, për faqet e internetit jo-Tregti që janë rritur në kuptim të numrit të faqeve në internet dhe sasisë së përdoruesve të internetit, VPS është opsioni më i mirë për të siguruar që keni burimet dhe fuqinë e nevojshme për të vazhduar punën për vizitorët e faqes tuaj.

Kalimi nga Sharing Hosting në VPS

Nëse aktualisht keni një plan të përbashkët të pritjes, arsyeja kryesore për të kaluar në një plan hosting VPS është përdorimi i burimeve. Ështja me të vërtetë nuk është se faqja juaj e internetit po ecën ngadalë, por përkundrazi duhet të jetë në gjendje të trajtojë më shumë trafik në internet. Pritësi juaj aktual në internet zakonisht do t’ju informojë kur i tejkaloni kufijtë e burimeve të përbashkëta të pritjes. Ky është koha ideale për të kaluar në VPS. Me një server virtual virtual, ju do të keni sistemin tuaj të funksionimit dhe burime të dedikuara për rritjen e energjisë. Sajti juaj do të jetë në gjendje të trajtojë trafikun e rritur. Dhe, do të keni izolim edhe më të mirë nga klientët e tjerë pritës.

VPS Hosting vs Shared Hosting

Lajmi i shkëlqyeshëm për klientët VPS këto ditë është se shumica e kompanive të mbajtura në internet ofrojnë menaxhimin e hostuar VPS. Këtu, jo vetëm që ata do të vendosin mjedisin tuaj të serverit, por ata gjithashtu do të kujdesen për detyra të tilla si përmirësimet e programeve kompjuterike, arna të sigurisë, etj. Gjithashtu, koha e sigurimit tani është zvogëluar në masë të madhe dhe ju mund të jeni duke punuar me VPS-in tuaj të pritjes. shumë më shpejt.

Ndërsa ka shumë ngjashmëri midis të pasurit një plan VPS Hosting dhe një plan të përbashkët të pritjes, do të vini re se ka disa veçori dhe funksione shtesë për të cilat ju ofrohen. Për shembull, InMotion Hosting ju siguron Menaxherin WebHost (WHM) i cili ju lejon të hyni në konfigurimin e serverit, informacionin e llogarisë, sigurinë, funksionet e llogarisë, SSL / TLS, cPanel, dhe më shumë. Mbani në mend se cPanel-i juaj VPS zakonisht nuk përfshin Softaculous si shumica e zbatimeve të cPanel të Sharing Hosting. Nëse nuk jeni të rehatshëm duke instaluar aplikacionet e softuerit tuaj si WordPress, zakonisht mund të blini një licencë Softaculous për instalime të thjeshta të programeve kompjuterike.

Do të jeni në gjendje të vëzhgoni performancën e serverit tuaj virtual Virtual në lidhje me gjerësinë e bandës, hapësirën e diskut, RAM dhe mesataren e ngarkesës.
vps-monitoruar

Rekomandimet më të mira për mbajtjen e VPS-ve

VPS Web Hosting është ideal për faqet e biznesit dhe faqet e internetit që kërkojnë burime të rritura për të trajtuar më shumë trafik sesa lejon një plan i përbashkët pritjeje. Dhe me planet e menaxhimit të VPS Hosted të thjeshtësuar procesin, nuk është e nevojshme të jeni ekspert teknik për të përdorur VPS Hosting për faqet e internetit tuaj. Këtu tre Planet tona të Hosting të VPS do t’i vendosnim në krye të çdo liste.

Pritja për lëvizje

Inmotion-vps-hosting
29,99 $ mo. – 74,99 $ mo.
RAM: 4 GB – 8 GB
Hapësira e diskut: 75 GB – 260 GB
Gjerësia e brezit: 4TB – 6TB

 • Tipar i disponueshmërisë së lartë për tepricë në kohë reale
 • Licencë falas cPanel
 • Drives falas SSD
 • Hosting i Menaxhuar
 • Teknologjia e Zonës së Shpejtësisë Max
 • Email i Sigurt
 • Optimizuar për tregti elektronike
 • Paneli i burimeve
 • Funksionaliteti i pamjeve
 • Mbrojtja e sulmit DDoS
 • Rikthim falas i të dhënave
 • 99.9% Uptime
 • Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Ne kemi rekomanduar Planet e Pritjes së Biznesit të InMotion për shumë vite tani. Sidoqoftë, planet e tyre të VPS Hosting i çojnë gjërat në një nivel tjetër. Para së gjithash, me VPS-në e InMotion Hosting ju merrni tepricë në kohë reale – domethënë, nëse ka një problem me serverin tuaj, faqja juaj e internetit do të jetë e disponueshme pothuajse menjëherë në një server tjetër në grup. Kjo veçori e disponueshmërisë së lartë mundësohet nga një infrastrukturë cloud. Kombinimi i përfitimeve nga VPS dhe pritjet e pritjes nga cloud e bëjnë InMotion Hosting një nga zgjedhjet tona më të mira. Por, ju në të vërtetë merrni shumë më tepër me planet e tyre VPS Hosting.

InMotion Hosting përfshin karakteristika të menaxhuara të hostimit për optimizimin e avancuar të serverit me VPS-në — duke përfshirë azhurnimet për rafte LAMP, cPanel, dhe WHM, si dhe arna sigurie të OS. Ju gjithashtu merrni një licencë falas cPanel dhe IP adresa të shumta të dedikuara. Ne gjithashtu na pëlqen funksionimi i pamjes i cili ju lejon të riktheheni në një shembull të mëparshëm të skedarëve dhe proceseve tuaja. Dhe, InMotion nuk ju kufizon në një numër të caktuar bërthamash CPU.

Përveç të gjitha këtyre tipareve mbresëlënëse, Plani juaj i Pritjes i InMotion VPS përfshin gjithashtu veçoritë e jashtëzakonshme që jemi mësuar me planet e tyre të përbashkëta të pritjes. Kështu që, ju gjithashtu mund të përfitoni nga Teknologjia e tyre e Zonës me Shpejtësi Max, SSD falas, rezervim falas i të dhënave, email i pakufizuar dhe mbështetje e jashtëzakonshme e klientit.

Klikoni Këtu për 51% Ulje në InMotion VPS Hosting

A2 Hosting

a2-hosting-VPS
$ 5 hënë. – 65,99 $ mo.
RAM: 512MB – 8 GB
Hapësira e diskut: 20 GB – 150 GB
Gjerësia e brezit: 2TB – 4TB

 • Zgjedhja e VPS-së të Menaxhuar ose të Pa Menaxhuar
 • CPanel falas
 • SSD falas
 • Menaxhimi i plotë i HostGuard
 • Le të Encrypt SSL
 • CloudFlare falas CDN
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

Planet e përbashkëta të pritjes së A2 njihen për theksimin e tyre në shpejtësi. Kur bëhet fjalë për VPS, A2 Hosting është edhe më mbresëlënës dhe ju ofron një gamë të gjerë opsionesh. Zhvilluesit me përvojë mund të marrin një paketë të pakontrolluar VPS për vetëm $ 5.00 mo. Në anën tjetër, ju mund të merrni një VPS të menaxhuar (me ose pa qasje në rrënjë) duke filluar nga 32,99 $ mo.

Planet VPS të Menaxhuara të Hosting të A2 përfshijnë Menaxhimin e plotë të HostGuard i cili ruan harduerin tuaj, rrjetin, azhurnimet e softuerit dhe sigurinë – kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për serverin tuaj. Dhe, si me planet e tyre të përbashkëta të pritjes, VPS-ja e menaxhuar e A2 përfshin falas CDN CloudFlare, zgjedhjen e lokacioneve të serverëve në Sh.B.A, Evropë dhe Azi, dhe një veçori opsionale e Turbo Boost që mund të çojë në 20 herë më të shpejtë ngarkimi të faqeve.

Klikoni Këtu për Zbritje në A2 Hosting VPS

GreenGeeks

greengeeks-vps
39,95 $ mo. – 159,95 $ mo.
RAM: 1 GB – 8 GB
Hapësira e diskut: 25 GB – 125 GB
Gjerësia e brezit: 1000 GB – 3000 GB

 • Licencë falas cPanel / WHM
 • Shtytës të ngurtë të shtetit
 • Sigurim i shpejtë
 • Rezervim falas i natës
 • Paneli i Kontrollit të Menaxhimit VPS
 • Siguria e zgjeruar
 • 300% Mundësuar nga Energjia e Rinovueshme

Ashtu si me planet e tyre të përbashkëta të pritjes, GreenGeeks VPS Hosting mundësohet nga 300% energji e rinovueshme. Nëse jeni duke kërkuar për hosting VPS të gjelbër, ata meritojnë konsideratën tuaj. GreenGeeks ka një nga kohën më të shpejtë të parashikimit për të cilën ne jemi të vetëdijshëm pasi VPS-ja juaj është e gatshme disa minuta pasi të verifikohet porosia juaj.

Me cPanel / WHM, planet GreenGeeks VPS Hosting menaxhohen plotësisht dhe ju keni qasje të plotë rrënjësore në serverin tuaj. Ju mund të zgjidhni nga 5 plane të ndryshme VPS në varësi të sasisë së RAM, ruajtjes dhe gjerësisë së bandës që ju dëshironi.

Krahasimet Hosting të VPS

Web CoPriceCPU CoresFeatures
Pritja për lëvizje29,99 $ mo. – 74,99 $ mo.LexuaraMenaxhuar SSD VPS Hosting Mundësuar nga Cloud
A2 Hosting$ 5 hënë. – 65,99 $ mo.4 deri në 8Menaxhimi i Gardës-Gardës
GreenGeeks39,95 $ mo. – 159,95 $ mo.4300% Mundësuar nga Energjia e Rinovueshme
Bluehost19,99 $ mo. – 59,99 $ mo.2 deri 4Burimet e garantuara
Dreamhost15 $ hënë. – 120 $ mo.N / AMbështetje Afatgjatë e Ubuntu
iPage19,99 $ mo. – 79,99 $ mo.1 deri 4Përfshirë mbështetje të menaxhuar plotësisht
Hostgator19,95 $ mo. – 39,95 $ mo.2 deri 4Ofruesit e shumëfishtë të brezit
GoDaddy29,99 $ mo. – 139,99 $ mo.Burimet jo të përkushtuaraSiguruar nga SiteLock
IX Web Hosting54,95 $ mo. – 89,95 $ mo.4 deri në 8RAM i shpërthyer
Namecheap19,95 $ mo. – 69,95 $ mo.1 deri në 2Tarifë shtesë për menaxhimin e serverit
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map