Liquid Web vs Media Temple (maj 2020)

lëngshme-web-vs-media-temple


Këtu është krahasimi ynë Uji i Lëngshëm vs Media Temple. Këto janë dy nga ofruesit më të mirë të menaxhimit të WordPress. Dhe ndërsa ata të dy ofrojnë edhe shërbime të tjera pritëse, WordPress është një fokus i madh i të dy kompanive. Cila është më e mirë? Nëse jeni duke kërkuar një zgjidhje premium të menaxhuar me WordPress të menaxhuar, le të bëjmë një vështrim më të afërt për të parë se cili host është më i përshtatshëm për faqet tuaja të WordPress.

Detaje të Tempullit të Ujit vs Media

Fitues

KategoriaLikuid në Ueblëngshme e internetitTempulli i mediaveMediaTempleComments
Setupfitues
Paneli i kontrollitfitues
Qendrat e të dhënavefituesLiquid Web ka Qendrat e të Dhënave në Lansing, Michigan; Phoenix, AZ; dhe Amsterdam, EUR.
Shpejtësia e faqes në internetfitues
Karakteristikat e sigurisëfituesLëngu i Ujit siguron SSL automatike falas.
Rikthim dhe rivendosje të të dhënavefituesMe Web të Lëngshëm ju merrni Rikthim automatik ditor të ruajtur jashtë vendit 30 ditë, plus aftësi të pakufizuar rezervë manuale.
Përditësime automatikefituesLiquid Web siguron Azhurnime automatike të prizave përveç WordPress Core.
Serversfitues
rrjetfitues
Zhvillimi i WordPressfituesLëngu i Uebit përfshin iThemes Sync për administrimin e shumë siteve.
burimefitues
vënie në skenëfituesShikoni më poshtë
Ndihma për klientëtfituesShikoni më poshtë
Garancia e kthimit të paravefituesPërllogaritje
Çmimi / Valuefitues

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe performancën e internetit, Liquid Web është padyshim fituesi këtu. Platforma e tyre pritëse e WordPress e kombinuar me teknologjinë e tyre të kompresimit të imazhit ofrojnë disa nga faqet më të shpejta të WordPress që performojmë. Media Temple gjithashtu siguron shpejtësi të mirë në uebfaqe – megjithëse nuk është në nivelin që Liquid Web ka demonstruar. Prandaj, në këtë kategori Liquid Web merr nderimet.

Skenimi i faqes në internet

Shtë mirë të shohësh që të dy Liquid Web dhe Media Temple ofrojnë skenë të plotë në internet. Shtë interesante që të dy kanë pikat e forta dhe të dobëta kur bëhet fjalë për këtë kategori. Shtë shumë më e lehtë për të krijuar dhe hyrë në kopjen skenë të faqes suaj të internetit me Liquid Web. Sidoqoftë, zhvendosja e ndryshimeve nga kopja juaj e vënies në skenë në faqen tuaj live është më e lehtë me Tempullin Media. Ndërsa të dy hostet e internetit ju lejojnë të përdorni në mënyrë efektive skenimin e faqeve në internet, ne do t’i japim Media Temple një avantazh të vogël këtu.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

Lëngu i Ujit dhe tempulli i mediave të dy ofrojnë kopje rezervë automatike ditore të faqeve të internetit. Dhe, është shumë e lehtë me të dy hostet për të hyrë dhe rivendosur të dhënat tuaja. Liquid Web i bën gjërat një hap më tej duke siguruar mundësinë për të krijuar me dorë një kopje rezervë në çdo kohë. Ky tipar fotografish i aftësive rezervë vjen i dobishëm kur ju duhet të azhurnoni temat ose shtojcat. Likuid Web gjithashtu ofron mundësinë për të shkarkuar çdo kopje rezervë të faqes tuaj. Pra, kur bëhet fjalë për kopjimin e të dhënave dhe rivendosjen e funksionalitetit, Liquid Web është fituesi.

Ndihma për klientët

Me mbështetjen e klientit, është një telefonatë mjaft e lehtë. Liquid Web siguron disa nga kohët më të shpejta të përgjigjes që kam përjetuar nga një ekip i klientëve. Ato ofrojnë akses mbështetës 24 7 përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës live. Në të kundërt, me Media Temple kemi zbuluar se biseda live shpesh nuk është e disponueshme. Gjithashtu, koha e reagimit të tyre me biletat mbështetëse dhe biseda live ndonjëherë mund të jetë në anën e ngadaltë. Lëngu i Ujit përfundimisht merr përparësinë këtu.

lëngshme e internetit
Rrjeti i lëngshëm

planet:

 • Personal (29 dollarë muaj)
  1 Uebfaqe / 20 GB Ruajtje
 • Lirë ($ 69 muaj)
  4 Uebfaqe / 40 GB Ruajtje
 • Profesionale (99 dollarë)
  10 Uebfaqe / Ruajtje 100 GB
 • Biznes (149 dollarë muaj)
  25 Uebfaqe / Ruajtje 150 GB

Qendrat e të dhënave: Lansing, Michigan; Phoenix, AZ; Amsterdam, EUR
Domain falas ?:: Jo
Garancia e kthimit të parave: Përllogaritje

Avantazhet e zgjedhjes së rrjetit të lëngshëm:

 • Specializohen në Hosting Upscale Menaxhuar
 • Përditësime automatike të prizave
 • 100% Garanci e Uptime
 • Kompresimi automatik i imazhit
 • Menaxhoni shumë faqe në internet me iThemes Sync
 • iThemes Security Pro
 • Nuk ka kufij të shikimit të faqes
 • Rezervime automatike ditore të ruajtura jashtë vendit për 30 ditë
 • Qasje e plotë e serverit

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Web të lëngshëm

Tempulli i mediave
Tempulli i mediave
planet:

 • Personal (20 dollarë në muaj)
  2 Uebfaqe / 50 GB Ruajtje
 • Pro ($ 60 muaj)
  10 Uebfaqe / 200 GB Ruajtje

Qendrat e të dhënave: El Segundo, CA dhe Ashburn, VA
Domain falas ?: Po (Plani Pro)
Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Avantazhet e tempullit të mediave

 • Mjedisi i vërtetë i skenave
 • 30 ditë rezervë dhe rivendosje
 • WP Easy Mode përfshin Temat dhe Fotografinë Stock

Klikoni Këtu për më shumë detaje në Temple Media

rekomandim

Të dy Liquid Web dhe Media Temple janë ofrues të hostimit të WordPress të menaxhuar me cilësi të ligjshme. Nëse keni nevojë për menaxhimin e WordPress-it që menaxhon vetëm për një faqe në internet dhe po kërkoni të shpenzoni më pak para, atëherë Media Temple është një zgjedhje e mirë. Sidoqoftë, për pronarët e shumëfishtë të faqeve dhe ata që mund të përballojnë të shpenzojnë më shumë për veçoritë premium, ju rekomandojmë Liquid Web. Shikoni vlerësimet tona të rishikimit për Liquid Web më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map