Pressable vs Media Temple (maj 2020)

Vizita e-pressable Vizita-media-temple


Po përpiqeni të vendosni midis tempullit të shtypshëm dhe mediave? Në këtë krahasim të Pressable vs Media Temple, ne do të shembim planet e tyre përkatëse të hostimit të WordPress dhe do të shohim se si ata grumbullohen kundër njëri-tjetrit. Ndërsa Media Temple ofron premium pritje për platforma të ndryshme (përfshirë WordPress), Pressable përqendrohet plotësisht në hostimin e WordPress. Le të shohim se si menaxhimi i Pressable i menaxhuar i WordPress krahasohet me planet e menaxhimit të WordPress të menaxhuar nga Media Temple.

Detaje të shtypura vs tempullit të mediave

Fitues

CategoryPressablepressableTempulli i mediaveTempulli i mediaveComments
SetupfituesKoha e sigurimit të faqes në internet të Pressable është e shkëlqyeshme.
Paneli i kontrollitfituesPaneli i kontrollit i shtypshëm është i thjeshtë dhe i lehtë për t’u përdorur.
Qendrat e të dhënavefituesMedia Temple ka qendra të të dhënave si në brigjet lindore ashtu edhe në atë perëndimore të SH.B.A..
Shpejtësia e faqes në internetfituesShikoni më poshtë
Karakteristikat e sigurisëfituesPressable përfshin skanimin dhe heqjen e malware, kontrollet e integritetit dhe zbulimin e ndërhyrjes.
Rikthim dhe rivendosje të të dhënavefituesPressable përfshin dy metoda të ruajtjes dhe rivendosjes.
Përditësime automatikefituesfituesTie. Të dyja përfshijnë azhurnime automatike të WordPress.
Serversfitues
rrjetfitues
Zhvillimi i WordPressfituesPressable përfshin mënyrat e klonimit, zhvillimit dhe prodhimit të faqes në internet, si dhe mundësinë e dhënies së aksesit të bashkëpunëtorit.
SSLfituesMe Pressable ju merrni falas Le të Encrypt SSL.
burimefitues
vënie në skenëfituesTemple Media ofron skenë të vërtetë në internet.
Ndihma për klientëtfituesMedia Temple ofron mbështetje bisede 24 7. Shikoni më poshtë
Garancia e kthimit të paravefituesTempulli i mediave përfshin 30 ditë garanci për kthimin e parave.
Çmimi / ValuefituesPressable ju lejon të presni më shumë faqe në internet dhe përfshin më shumë karakteristika.

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet

Në përgjithësi, na pëlqen shpejtësia dhe performanca që morëm nga Pressable over Media Temple. Në disa raste, ishte e vështirë të provohej midis të dyve sepse Media Temple nuk përfshin SSL me planet e tyre të pritjes, prandaj nuk kemi një fushë të barabartë të lojës. Sidoqoftë, për shkak të optimizmit dhe memorimit të tyre nga serveri, Pressable është fituesi në këtë kategori.

Skenimi i faqes në internet

Skena e faqes në internet është një kategori ku Temple Media është padyshim fituesi. Media Temple ofron një platformë të vërtetë të skenave në uebfaqe që është shumë e lehtë për t’u përdorur. Pressable aktualisht siguron vetëm një mënyrë zhvillimi dhe prodhimi ku caching dhe CDN juaj janë të paaftë gjatë zhvillimit. Për shkak se Pressable i mungon një platformë e vërtetë në skenë, Media Temple është fituesi këtu.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

Pressable dhe Media Temple të dy ofrojnë sisteme rezervë të përshtatshme dhe rivendosin, dhe është një telefonatë e ngushtë këtu. Tempulli i Medias përfshin një kopje rezervë automatike të përditshme me rivendosje të lehtë. Sidoqoftë, ato aktualisht nuk përfshijnë ndonjë tipar të kopjimit fotografik të fotografive. Pressable siguron dy metoda rezervë me planin tuaj të pritjes. Ju mund të përdorni Jetpack që është përfshirë pa ndonjë tarifë shtesë, ose mund të përdorni sistemin rezervë nga paneli juaj i kontrollit — por kini parasysh se keni nevojë për një llogari në Amazon ose Rackspace.

Për shkak se Pressable ofron mundësi të shumta rezervë, ato marrin një avantazh të lehtë këtu.

Ndihma për klientët

Të dy Pressable dhe Temple Media ofrojnë mbështetje të shkëlqyeshme të klientit. Në rastin e Tempullit të Medias, mbështetja është përmirësuar shumë në kohët e fundit – si për sa i përket përgjigjes dhe efektivitetit. Pressable siguron mbështetje të dedikuar WordPress që është gjithashtu e përgjegjshme dhe e dobishme.

Edhe pse të dy Pressable dhe Temple Media ofrojnë mbështetje telefonike, email, dhe chat live, biseda e drejtpërdrejtë e Pressable nuk është aktualisht në dispozicion 24 7. Prandaj në këtë kategori, Temple Media është fituesi.

Pressable
Pressable
planet:

 • Personal (25 dollarë)
  5 Uebfaqe / Ruajtje 100 GB
 • Fillestar (45 muaj më parë)
  10 Uebfaqe / Ruajtje e Pafund
 • Pro (90 dollarë)
  20 Uebfaqe / Ruajtje e Pafund
 • Agjensia (225 dollarë në muaj)
  50 Uebfaqe / Ruajtje e Pafund

Qendrat e të dhënave: Texas, SH.B.A.
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: Gjykimi 15 ditor

Avantazhet e shtypjes

 • Tipari i modës së zhvillimit / prodhimit
 • Klonimi i faqes në internet për krijimin më të shpejtë të sitit
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes
 • Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
 • Aftësia e qasjes së bashkëpunëtorit
 • Optimizimi i faqes së serverit
 • Skanimi dhe heqja e malware
 • Premium Jetpack
 • Mbështetje e përkushtuar WordPress

Klikoni këtu për më shumë detaje mbi shtypjen

Tempulli i mediave
Tempulli i mediave
planet:

 • Personal (20 dollarë në muaj)
  2 Uebfaqe / 50 GB Ruajtje
 • Pro ($ 60 muaj)
  10 Uebfaqe / 200 GB Ruajtje

Qendrat e të dhënave: El Segundo, CA dhe Ashburn, VA
Domain falas ?: Po (Plani Pro)
Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Avantazhet e tempullit të mediave

 • Mjedisi i vërtetë i skenave
 • 30 ditë rezervë dhe rivendosje
 • Monitorimi i Sigurisë plus Mbrojtja e DDoS
 • Kontrolli i versionit Git
 • WP Easy Mode përfshin Temat dhe Fotografinë Stock

Klikoni këtu për më shumë detaje në WordPress të Menaxhuar Tempulli i Medias

rekomandim

Ndërsa Pressable dhe Media Temple të dy ofrojnë përparësi në fusha të caktuara, mungesa e SSL falas e tempullit Media me të gjitha planet e tyre të menaxhuara të WordPress-it të menaxhimit është e madhe, dhe në fakt një ndërprerje e marrëveshjeve në këtë rast. Kombinuar me faktin se Pressable është i përshtatshëm për të pritur të gjitha llojet e faqeve të internetit të WordPress, në këtë krahasim fituesi i përgjithshëm është i shtypshëm. Shihni vlerësimet e rishikimit tonë të shtypshëm më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map