SiteGround vs Pressable (maj 2020)

Vizita e-siteground-website Vizita e-pressable


Si krahason SiteGround me Pressable? Nëse jeni duke kërkuar për WordPress host, këtë krahasim të SiteGround vs Pressable do të tregojë se si ato përputhen kur bëhet fjalë për të gjitha tiparet e rëndësishme të një plani të menaxhuar WordPress të menaxhuar. Ndërsa SiteGround është opsioni më i përballueshëm i pritjes, Pressable gjithashtu ofron shumë vlerë në lidhje me tiparet e përfshira në planet e tyre të pritjes. Le të shohim se cili nga këta ofrues të mirë të pritjes së WordPress është zgjidhja më e mirë për ju.

SiteGround vs Detaje të shtypshme

Fitues

CategorySiteGroundSiteGroundPressablepressableComments
SetupfituesKoha e sigurimit të SiteGround është superiore.
Paneli i kontrollitfituesfituesTie. Të dy panelet e kontrollit janë të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur.
Qendrat e të dhënavefituesSiteGround ka 5 qendra të të dhënave në 3 kontinente të ndryshme.
Shpejtësia e faqes në internetfituesShikoni më poshtë
Karakteristikat e sigurisëfituesSiteGround ofron Monitorimin e Hack Alert, plus monitorimin proaktiv të serverit dhe inteligjencën artificial Sistemi Anti-Bot për të ndaluar sulmet e forcës brutale.
Rikthim dhe rivendosje të të dhënavefituesSiteGround përfshin kopjimin automatik të të dhënave me planin tuaj të pritjes. Ju mund të rivendoseni nga 30 ditët e kaluara. Dhe, ato tani përfshijnë një mundësi manuale rezervë.
Përditësime automatikefituesSiteGround përfshin azhurnime automatike si në thelb të WordPress ashtu edhe për shtojcat.
Serversfitues
rrjetfitues
Zhvillimi i WordPressfituesPressable përfshin mënyrat e klonimit, zhvillimit dhe prodhimit të faqes në internet, si dhe mundësinë e dhënies së aksesit të bashkëpunëtorit.
SSLfituesfituesTie. Të dy sigurojnë SSL të Encrypt të Lirë.
burimefitues
vënie në skenëfituesSiteGround siguron skenë të vërtetë në uebfaqe me një mënyrë të thjeshtë për të lëvizur ndryshimet nga skena në prodhim. Shikoni më poshtë.
Ndihma për klientëtfituesTrajnimi i rreptë i stafit mbështetës të SiteGround është i dukshëm në shërbimin e tyre të jashtëzakonshëm ndaj klientit. Shikoni më poshtë
Garancia e kthimit të paravefituesSiteGround ofron një garanci për 30 ditë kthimin e parave.
Çmimi / ValuefituesSiteGround përfshin karakteristika primi të menaxhuara me premium me një kosto shumë më të ulët.

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet

Në të dy testimet tona dhe përvojën time personale me këto dy hoste në internet, të dy SiteGround dhe Pressable ofrojnë shpejtësi të shkëlqyeshme të faqes në internet. Ata kanë bërë një punë të shkëlqyeshme në optimizimin e ambienteve të tyre për WordPress.

SiteGround në veçanti është i jashtëzakonshëm kur bëhet fjalë për shpejtësinë e faqes WordPress — më mirë sesa shumë nga ofruesit e pritjes më të shtrenjtë të menaxhimit të WordPress. Ky është edhe rasti këtu. Ndërsa Pressable jep performancën e shpejtë të faqes në internet, SiteGround është në të vërtetë më i mirë. Më poshtë është një shembull i rezultateve tona të testimit.
siteground-speed-test
pressable-speed-test

Për shpejtësinë dhe performancën e faqes në internet, SiteGround është fituesi.

Skenimi i faqes në internet

Skenimi i faqes në internet është një kategori interesante kur bëhet fjalë për krahasimin e SiteGround dhe Pressable. As situata nuk është ideale. Pressable nuk ofron skenë të vërtetë në faqen e internetit. Ato përfshijnë aftësinë për të kaluar ndërmjet mënyrave të zhvillimit dhe prodhimit. Në thelb, caching dhe CDN juaj janë të paaftë kur janë në zhvillim. Ndërsa më pëlqen kjo veçori, unë do të preferoja që ajo të përfshihet me një platformë të vërtetë skenike. Ndërkohë, SiteGround ofron një platformë të vërtetë të skenimit në uebfaqe – dhe është një shumë e mirë. Sidoqoftë, vënia në skenë përfshihet vetëm me planin e tyre të nivelit të lartë të hostit GoGeek.

Meqenëse plani i GoGeek i SiteGround është akoma më pak i shtrenjtë se disa zgjidhje premium të menaxhuara me WordPress, dhe për shkak se është dizajnuar shumë mirë, SiteGround është fituesi këtu.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

SiteGround dhe Pressable të dy ofrojnë zgjidhje të automatizuar rezervë. Sidoqoftë, unë preferoj më shumë kopjimin dhe rivendosjen e veçorive të SiteGround. Me SiteGround, të dhënat tuaja rezervohen automatikisht çdo ditë, dhe ju mund të zgjidhni të rivendosni të dhënat tuaja nga 30 ditët e kaluara të rezervave. Për më tepër, SiteGround ka përmirësuar edhe më shumë kopjen e të dhënave të tyre duke shtuar mundësinë për të kryer kopje rezervë manuale kur është e nevojshme.

Pressable ju jep dy mënyra të ndryshme për të rezervuar faqet e internetit tuaj. Ju mund të përdorni veçorinë rezervë të disponueshme nga paneli juaj i kontrollit, megjithatë do të duhet të krijoni një llogari në Amazon ose Rackspace për të dhënat tuaja. Përndryshe, ju mund të zgjidhni të përdorni funksionin rezervë me Jetpack që përfshihet në planin tuaj të pritjes.

Për shkak se kopjimi i të dhënave dhe veçoritë e rivendosjes së SiteGround janë më të efektshme, duke kërkuar më pak punë nga ana juaj, ata janë fituesit në këtë kategori gjithashtu.

Ndihma për klientët

Unë jam i kënaqur të raportoj që mbështetja e klientit të ofruar nga SiteGround dhe Pressable është në krye të linjës. Të dy hostet në internet kanë agjentë të ekipit mbështetës shumë të përgjegjshëm, të dobishëm dhe të sjellshëm. Për shkak të trajnimit të gjerë që kalojnë të gjithë anëtarët e mbështetjes së klientit të SiteGround përpara se të fillojnë të ndihmojnë klientët, SiteGround gjithmonë ka qenë një nga ofruesit e mbështetjes më të mirë (nëse jo më të mirë) që kemi hasur.

Megjithëse Pressable gjithashtu siguron mbështetje të shkëlqyeshme të klientit, aktualisht ata nuk ofrojnë mbështetje 24 × 7 përmes bisedës live. Për këtë arsye, SiteGround merr avantazhin këtu.

SiteGround
SiteGround
planet:

 • StartUp (3,95 dollarë në muaj)
  1 Uebfaqe / 10 GB Ruajtje
 • GrowBig (5.95 dollarë në muaj)
  Faqet e internetit të pakufizuara / 20 GB Ruajtje
 • GoGeek ($ 11,95 hënë)
  Uebfaqe të Pafund / Ruajtje 30 GB

Qendrat e të dhënave: Chicago IL, N Amsterdam NL, Singapor SG, London UK
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: 30 dite

Avantazhet e SiteGround

 • Transferim falas në internet.
 • Servers në tre kontinente.
 • Përfshihet rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes.
 • Shërbimi SuperCacher në shtëpi i përfshirë.
 • Përditësime automatike të prizave të WordPress
 • Rezervime të automatizuara ditore me 30 ditë Rivendosje
 • Le të Encrypt SSL
 • Siguria Anti-Bot e AI
 • ndërfaqe cPanel dhe Softaculous.
 • Mbështetje e shpejtë dhe e përgjegjshme e bisedës.

Klikoni Këtu për më shumë detaje në SiteGround

Pressable
Pressable
planet:

 • Personal (25 dollarë)
  5 Uebfaqe / Ruajtje 100 GB
 • Fillestar (45 muaj më parë)
  10 Uebfaqe / Ruajtje e Pafund
 • Pro (90 dollarë)
  20 Uebfaqe / Ruajtje e Pafund
 • Agjensia (225 dollarë në muaj)
  50 Uebfaqe / Ruajtje e Pafund

Qendrat e të dhënave: Texas, SH.B.A.
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: Gjykimi 15 ditor

Avantazhet e shtypjes

 • Tipari i modës së zhvillimit / prodhimit
 • Klonimi i faqes në internet për krijimin më të shpejtë të sitit
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes
 • Le të Certifikojmë SSL Certifikatat
 • Aftësia e qasjes së bashkëpunëtorit
 • Optimizimi i faqes së serverit
 • Skanimi dhe heqja e malware
 • Premium Jetpack
 • Mbështetje e përkushtuar WordPress

Klikoni këtu për më shumë detaje mbi shtypjen

rekomandim

SiteGround dhe Pressable janë të dy ofruesit e menaxhimit mbresëlënës të WordPress-it. Në përgjithësi, unë do të rekomandoja SiteGround mbi Pressable në shumicën e rasteve. Kombinimi i çmimeve të përballueshme, karakteristikat premium të WordPress dhe mbështetja e jashtëzakonshme e klientit i jep SiteGround avantazhin kur krahasoni këto dy hoste WordPress. Një zonë ku mund të preferohet Pressable është për zhvilluesit ose agjencitë që kërkojnë të ndërtojnë faqe të shumta për klientët. Karakteristikat e Pressable të tilla si klonimi në uebfaqe dhe aksesi i bashkëpunëtorit me siguri do të vijnë në ndihmë.

Sidoqoftë, për shumicën e situatave të hostimit të WordPress, SiteGround është fituesi në këtë krahasim. Shihni vlerësimet e rishikimit të sitit tonë rrethues më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map