WP Engine vs Liquid Web (maj 2020)

lëngshme-web-vs-wp-motor


Në këtë krahasim të WP Engine vs Web Likuid, i hedhim një vështrim dy titanëve kur bëhet fjalë për pritjen e menaxhuar me WordPress të menaxhuar me premium. Për vite me radhë, WP Engine ka qenë standardi i industrisë kur bëhet fjalë për menaxhimin e WordPress. Ata përqendrohen vetëm në WordPress dhe janë një nga kompanitë më të respektuara të pritjes në internet në komunitetin WordPress. Ndërkohë, Liquid Web kohët e fundit e ka marrë hostimin e tyre të menaxhuar të WordPress në një nivel krejt të ri — me veçori ekskluzive inovative.

Cilin duhet të zgjedhni për pritjen tuaj të menaxhuar të WordPress? Këtu, hedhim një vështrim se si ato përputhen vërtet kokë më kokë.

WP Engine vs Rrjetit të Lëngshëm: Dallimet

Arsyet e zgjedhjes së motorit WP mbi rrjetin e lëngshëm:

 • Shpejtësi më të shpejtë në uebfaqe me Google Cloud Platform
 • Më shumë Mbështetje e Përgjegjshme e Konsumatorëve
 • Përfshin Temat Falas StudioPress
 • Përfshinë Mjetet e Performancës së faqeve
 • Garancia e kthimit të parave 60 ditë

Arsyet për zgjedhjen e rrjetit të lëngshëm mbi motorin WP:

 • Përfshinë sinkronizimin iThemes
 • Nuk ka kufizime në tema dhe shtesa
 • Testimi dhe azhurnimet automatike të prizës
 • Asnjë Kufizim Faqe ose Kufijtë e Trafikut
 • Më pak e shtrenjtë për të pritur uebfaqe të shumëfishta

Detaje WP Engine vs Liquid Web

Fitues

Motori i kategorisëWPwp-motorRrjeti i lëngshëmlëngshme e internetitComments
Setupfitues
Paneli i kontrollitfitues
Qendrat e të dhënavefituesWP Engine ka qendra të të dhënave në Shtetet e Bashkuara, Kanada, Evropë, Azi dhe Sidnej.
Shpejtësia e faqes në internetfituesShikoni më poshtë
Karakteristikat e sigurisëfituesWP Engine siguron SSL Falas, Zbulimin e Kërcënimeve në kohë Reale
Rikthim dhe rivendosje të të dhënavefituesfituesTie. Të dyja sigurojnë rezervë automatik ditor të ruajtur 30 ditë, plus aftësi fotografi.
Përditësime automatikefituesMe Web të Lëngshëm ju merrni Azhurnime automatike të prizave përveç Core WordPress.
Serversfitues
rrjetfitues
Zhvillimi i WordPressfituesLëngu i Uebit përfshin iThemes Sync për administrimin e shumë siteve.
SSLfituesfituesTie. Të dy sigurojnë SSL të Encrypt të Lirë.
burimefitues
vënie në skenëfituesWP Engine ofron skenë të thjeshtë të faqeve në internet. Shikoni më poshtë.
Ndihma për klientëtfituesShikoni më poshtë
Garancia e kthimit të paravefituesWP Engine ofron një garanci të plotë për 60 ditë kthimin e parave.
Çmimi / Valuefitues

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë e faqes në internet, WP Engine dhe Liquid Web janë dy nga më të mirët për faqet e menaxhuara të WordPress. Përmes përvojës sime personale dhe rezultateve tona të testimit, këta dy hoste kanë siguruar disa nga faqet e internetit me performancë më të shpejtë që ne kemi parë.

Në përgjithësi, Liquid Web kishte shpejtësi pak më të mirë, përveç në lindje, ku WP Engine ishte pak më i shpejtë. Ndërsa ne do t’i japim avantazhin Liquid Web në këtë kategori, ndryshimi midis të dyve nuk është një ndryshues i lojës për mendimin tonë. Shikoni rezultatet tona të testimit të shpejtësisë më poshtë.
Testi i shpejtësisë së uebit me motorë WP Engine

Skenimi i faqes në internet

Ndërsa të dy WP Engine dhe Liquid Web ofrojnë skenë të plotë në internet për faqet e WordPress, ne preferojmë WP Engine. Më pëlqen mënyra që të dy hostet lehtësisht ju lejojnë të bëni një kopje të faqes tuaj live dhe ta vendosni atë në zonën e skenave. Sidoqoftë, me WP Engine, thjesht mund të kopjoni ndryshimet në kopjen tuaj të skenës përsëri në faqen tuaj të internetit të prodhimit. Me Web Liquid, ju duhet të shkarkoni dhe të përdorni plugin e tyre të migracionit për të lëvizur ndryshimet në faqen tuaj live. Në këtë kategori, WP Engine është fituesi.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

Me Liquid Web dhe WP Engine, ju merrni kopje rezervë të të dhënave me cilësi të lartë dhe rivendosni aftësitë. Të dy këta hostë të menaxhuar të WordPress sigurojnë një kopje rezervë automatike ditore, së bashku me aftësinë për të krijuar manualisht një kopje rezervë sa herë që të keni nevojë. Rivendosja e të dhënave tuaja është gjithashtu e lehtë për t’u bërë. Do të duhet ta quajmë këtu një barazim.

Ndihma për klientët

WP Engine dhe Liquid Web të dy kanë ekipe cilësore për mbështetjen e klientëve. Nga njëra anë, WP Engine përqendrohet vetëm në WordPress, kështu që ju prisni një ekspertizë pak më shumë këtu. Nga ana tjetër, Liquid Web përpiqet të sigurojë mbështetje për faqet e internetit kritike të misionit. Pra, cili është fituesi në këtë kategori? Do të duhet të shkoj me WP Engine këtu. Ndërsa të dy ofrojnë kohë të shkëlqyera reagimi, WP Engine ka ofruar më shumë ndihmë të dobishme, miqësore. ’Shtë një lloj thirrje e ngushtë këtu, por WP Engine merr avantazhin kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit.

Motori WP
Motori WP
planet:

 • Fillimi ($ 35 hënë)
  1 Uebfaqe / 10 GB Ruajtje
 • Rritja ($ 115 muaj)
  10 Uebfaqe / Magazinimi 20 GB
 • Shkalla (290 dollarë në muaj)
  25 Uebfaqe / 30 GB Ruajtje
 • prim
  25+ Uebfaqe / 100-300 GB Ruajtje
 • Ndërmarrje
  25+ Uebfaqe / 400 GB – Ruajtje 1TB

Qendrat e të dhënave: SHBA, Kanada, Evropë, Azi, Australi
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: 60 ditë

Avantazhet e WP Engine

 • Specialist Hosting WordPress
 • Performanca më e shpejtë me Makinat Virtuale të Platformës në Google Cloud.
 • Teknologjia EverCache pronësore
 • Mjedisi i vërtetë i skenave
 • Rezervime të automatizuara dhe fotografi fotografi
 • Temat e StudioPress falas janë përfshirë me planin tuaj të pritjes.
 • Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit
 • Diagnostika e performancës së faqeve
 • Zgjidhjet e ndërmarrjeve në dispozicion
 • Mbështetja e Ekspertëve për WordPress të Klientit

Klikoni Këtu për më shumë detaje në WP Engine

lëngshme e internetit
Rrjeti i lëngshëm

planet:

 • Personal (29 dollarë muaj)
  1 Uebfaqe / 20 GB Ruajtje
 • Lirë ($ 69 muaj)
  4 Uebfaqe / 40 GB Ruajtje
 • Profesionale (99 dollarë)
  10 Uebfaqe / Ruajtje 100 GB
 • Biznes (149 dollarë muaj)
  25 Uebfaqe / Ruajtje 150 GB

Qendrat e të dhënave: Lansing, Michigan; Phoenix, AZ; Amsterdam, EUR
Domain falas ?:: Jo
Garancia e kthimit të parave: Përllogaritje

Avantazhet e zgjedhjes së rrjetit të lëngshëm:

 • Specializohen në Hosting Upscale Menaxhuar
 • Përditësime automatike të prizave
 • 100% Garanci e Uptime
 • Kompresimi automatik i imazhit
 • Menaxhoni shumë faqe në internet me iThemes Sync
 • iThemes Security Pro
 • Nuk ka kufij të shikimit të faqes
 • Rezervime automatike ditore të ruajtura jashtë vendit për 30 ditë
 • Qasje e plotë e serverit

Klikoni këtu për të parë më shumë detaje në Web të lëngshëm

rekomandim

Kur bëhet fjalë për pritjen e menaxhuar të WordPress, WP Engine dhe Liquid Web janë padyshim dy nga ofruesit më të mirë të pritjes që kam përdorur. Të dy janë njësoj të aftë për të ofruar karakteristika të shkëlqyera pritjeje, performanca në internet dhe mbështetje. Në të kaluarën, ne do t’i kishim dhënë lehtësisht WP Engine përparësinë në përgjithësi. Sidoqoftë, për shkak të rritjes së çmimeve të tyre të fundit në të gjitha nivelet, ato nuk janë aq të larta në vlerën e njehsorit (përveç planit Fillestar) si më parë. Pra, është padyshim një thirrje më e ngushtë.

Nëse keni nevojë për administrimin e WordPress-it të menaxhuar vetëm për një sit të vetëm, atëherë ne me siguri do ju rekomandojmë WP Engine. Për hostimin e shumëfishtë në faqen e WordPress (d.m.th për zhvilluesit, konsulentët dhe agjensitë), ne gjithashtu do t’ju rekomandojmë WP Engine – nëse mund të përballoni koston e rritur. Nëse jeni me një buxhet më të rreptë, por prapë keni nevojë për menaxhimin e WordPress-it të menaxhuar për shumë faqe, atëherë Web-i i Lëngshëm është një përshtatje më e mirë.

Në përgjithësi, për shumicën e pronarëve të faqeve të internetit që kërkojnë pritje të menaxhuar me WordPress të menaxhuar, WP Engine është fituesi në këtë krahasim. Shikoni vlerësimet tona të rishikimit për WP Engine më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map