WP Engine vs Pressable (maj 2020)

Vizita e-wp-motor-website Vizita e-pressable


Në këtë krahasim të Motori WP vs Pressable, hedhim një vështrim se si një ofrues në rritje i WordPress hosting (Pressable) përputhet me një standard të industrisë në mbajtjen e menaxhuar të WordPress (WP Engine). Cila është më e mirë për faqet e internetit individuale? Cila është më e mirë për zhvilluesit dhe agjensitë e WordPress? Le t’i hedhim një vështrim në të gjitha kategoritë e rëndësishme për mbajtjen e menaxhuar të WordPress për të parë sesi këto dy hoste në internet krahasohen kokë më kokë.

Motori WP vs Detajet e shtypshme

Fitues

Motori i kategorisëWPwp-motorPressablepressableComments
Setup fitues
Paneli i kontrollit fitues fitues Tie. Të dy panelet e kontrollit janë të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur.
Qendrat e të dhënave fitues WP Engine ka qendra të të dhënave në Shtetet e Bashkuara, Kanada, Evropë, Azi dhe Sidnej.
Shpejtësia e faqes në internet fitues Shikoni më poshtë
Karakteristikat e sigurisë fitues WP Engine siguron SSL Falas, Zbulimin e Kërcënimeve në kohë Reale
Rikthim dhe rivendosje të të dhënave fitues WP Engine përfshin rezervë automatike ditore, plus aftësi rezervë fotografish.
Përditësime automatike fitues fitues Tie. Të dyja përfshijnë azhurnime automatike të WordPress.
Servers fitues
rrjet fitues
Zhvillimi i WordPress fitues WP Engine siguron mjedise zhvillimi, skenë dhe prodhimi – gjithashtu karakteristika të tilla si instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit.
SSL fitues fitues Tie. Të dy sigurojnë SSL të Encrypt të Lirë.
burime fitues
vënie në skenë fitues WP Engine ofron skenë të vërtetë në internet. Shikoni më poshtë.
Ndihma për klientët fitues WP Engine ofron mbështetje profesionale 24 × WordPress. Shikoni më poshtë
Garancia e kthimit të parave fitues WP Engine ofron një garanci të plotë për 60 ditë kthimin e parave.
Çmimi / Value fitues Pressable përfshin shumë site në sit me një kosto më të ulët.

Shpejtësia dhe performanca e faqes në internet

WP Engine dhe Pressable rezultojnë shumë të larta kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe performancën e faqes në internet. Të dy këta hostë të WordPress kanë rregulluar mirë mjediset e tyre me caching dhe teknologji të tjera për të siguruar shpejtësi të shkëlqyeshme të faqes në internet.

Siç mund ta shihni nga të dhënat më poshtë, shpejtësia e sitit është shumë afër kur krahasoni WP Engine dhe Pressable. Në përgjithësi, WP Engine ka provuar pak më shpejt në rezultatet e mia, kështu që ata marrin një avantazh të vogël në këtë kategori.
wp-motor-speed-test
pressable-speed-test

Skenimi i faqes në internet

Për dallim nga shpejtësia e faqes në internet dhe disa nga kategoritë e tjera, kur bëhet fjalë për skenimin e faqes në internet, WP Engine është përpara. Ata kanë një nga platformat më të mira skenike që kam përdorur ndonjëherë. Extremelyshtë jashtëzakonisht e lehtë për të marrë një kopje të faqes tuaj të prodhimit, të bëni ndryshime dhe t’i provoni ato, pastaj t’i zhvendosni ato përsëri në faqen tuaj të internetit të prodhimit të drejtpërdrejtë.

Në të kundërt, Pressable nuk ofron aktualisht një platformë të vërtetë të skenimit në uebfaqe. Ato ofrojnë mënyra të prodhimit dhe zhvillimit (ku cache dhe CDN juaj është i paaftë). Sidoqoftë, nuk është aq efektive sa një situatë e vërtetë skenike.

Prandaj, WP Engine është padyshim fituesi në lidhje me skenë në internet.

Rikthim dhe rivendosje të të dhënave

Rikthimi dhe rivendosja e të dhënave është një zonë tjetër ku WP Engine shkëlqen. WP Engine përfshin kopje rezervë automatike ditore përveç aftësive të tyre të kopjimit fotografik ku mund të krijoni një pikë rivendosjeje sa herë që dëshironi (si p.sh. para se të azhurnoni temat dhe shtojcat). Alsoshtë gjithashtu shumë e thjeshtë të rivendosni të dhënat tuaja ose të shkarkoni një kopje rezervë nga pulti juaj WP Engine.

Me Pressable, ju keni dy mundësi për kopjimin e të dhënave, por asnjëra nuk është aq e lehtë për t’u përdorur. Nëse dëshironi të përdorni veçorinë e kopjimit të të dhënave të panelit të kontrollit, keni nevojë për një llogari Amazon ose Rackspace. Metoda tjetër e kopjimit të të dhënave tuaja është duke përdorur Jetpack, i cili përfshihet në planin tuaj të pritjes.

Kur krahason WP Engine dhe Pressable për kopjimin e të dhënave dhe rivendosjen, WP Engine është fituesi.

Ndihma për klientët

Nëse doni mbështetje të përkushtuar për WordPress, atëherë të dy WP Engine dhe Pressable janë zgjedhje të shkëlqyera. Kam gjetur që të dy ekipet mbështetëse të jenë të shkëlqyera. Koha e reagimit me WP Engine dhe Pressable është super. Dhe, agjentët mbështetës janë të ditur, të dobishëm dhe miqësorë – definitivisht do të shkojnë kilometrat shtesë për klientët. Për shkak se mbështetja në chat nuk është aktualisht në dispozicion 24 × 7 në Pressable, në këtë kategori WP Engine merr avantazhin.

Motori WP
Motori WP
planet:

 • Fillimi ($ 35 hënë)
  1 Uebfaqe / 10 GB Ruajtje
 • Rritja ($ 115 muaj)
  10 Uebfaqe / Magazinimi 20 GB
 • Shkalla (290 dollarë në muaj)
  25 Uebfaqe / 30 GB Ruajtje
 • prim
  25+ Uebfaqe / 100-300 GB Ruajtje
 • Ndërmarrje
  25+ Uebfaqe / 400 GB – Ruajtje 1TB

Qendrat e të dhënave: SHBA, Kanada, Evropë, Azi, Australi
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: 60 ditë

Avantazhet e WP Engine

 • Specialist Hosting WordPress
 • Performanca më e shpejtë me Makinat Virtuale të Platformës në Google Cloud.
 • Teknologjia EverCache pronësore
 • Mjedisi i vërtetë i skenave
 • Temat e StudioPress falas me planin tuaj të pritjes.
 • Rezervime të automatizuara dhe fotografi fotografi
 • Instalimet e transferueshme dhe transferimi i faturimit
 • Diagnostika e performancës së faqeve
 • Zgjidhjet e ndërmarrjeve në dispozicion
 • Mbështetja e Ekspertëve për WordPress të Klientit

Klikoni Këtu për më shumë detaje në WP Engine

Pressable
Pressable
planet:

 • Personal (25 dollarë)
  5 Uebfaqe / Ruajtje 100 GB
 • Fillestar (45 muaj më parë)
  10 Uebfaqe / Ruajtje e Pafund
 • Pro (90 dollarë)
  20 Uebfaqe / Ruajtje e Pafund
 • Agjensia (225 dollarë në muaj)
  50 Uebfaqe / Ruajtje e Pafund

Qendrat e të dhënave: Texas, SH.B.A.
Domain falas ?: jo
Garancia e kthimit të parave: Gjykimi 15 ditor

Avantazhet e shtypjes

 • Tipari i modës së zhvillimit / prodhimit
 • Klonimi i faqes në internet për krijimin më të shpejtë të sitit
 • Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes
 • Aftësia e qasjes së bashkëpunëtorit
 • Optimizimi i faqes së serverit
 • Skanimi dhe heqja e malware
 • Premium Jetpack
 • Mbështetje e përkushtuar WordPress

Klikoni këtu për më shumë detaje mbi shtypjen

rekomandim

Të dy WP Engine dhe Pressable janë zgjedhje të shkëlqyera për primin e menaxhuar me WordPress të menaxhuar. Ndërsa janë të dy mbresëlënës, WP Engine i përgjithshëm është zgjidhja më e plotë. Nëse jeni duke kërkuar karakteristikat më të mira të menaxhimit të WordPress së bashku me mbështetjen e ekspertëve, atëherë WP Engine është zgjedhja.

Një fushë ku Pressable do të shkëlqejë është në sigurimin e një vlere të lartë me planet e tyre të pritjes. Me rritjen e fundit të çmimeve në WP Engine, Pressable është një alternativë e vlefshme nëse buxheti juaj është më i kufizuar. Sidoqoftë, për shumicën e situatave të hostimit të WordPress, WP Engine është fituesi në këtë krahasim. Shikoni vlerësimet tona të rishikimit të WP Engine më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector