2019’da Web Barındırma Seçimi

seçme-web-hosting


2019 yılında bu web sitesi projesini tamamlamak istiyorsanız, atmanız gereken ilk adımlardan biri, ne tür web barındırma ihtiyacınız olduğuna karar vermektir. Web hosting manzara kesinlikle yıllar içinde evrim geçirdi, bu yüzden 2019’da barındırma seçiminizi nasıl yapacağınıza taze bir göz atmamız gerekiyor.

Web Hosting, diğer her şey gibi, gelişmeye devam ediyor ve böylece değerlendirme ve web siteleri için doğru barındırma seçimi için kriterler de gelişiyor. Ben hala sadece ne web hosting seçerken aramalıyım olarak eski özellikleri olarak kabul listelenen makaleleri okuma bir tekme olsun. Web bile sadece birkaç yıl önce çok daha farklı bir yer olduğundan, biz hangi web hosting şirketi ve web hosting planı sizin için doğru olduğunu düşünürken güncellenmiş bir yaklaşım almak gerektiğine inanıyorum.

Peki, burada 2018 ve 2019’da web hosting seçerken nelere dikkat etmeniz ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair önerilerim var. web barındırma bugün arama. Şimdi, bazı, hepsi olmasa da, bir web barındırma planında aramak için kullanılan özelliklerin bazılarının bugün hala önemli olduğunu unutmayın. Ancak, çoğu durumda, gerçekten web hosting arama daha odaklanmak için gereken daha rafine veya genişletilmiş işlevsellik vardır.

7 Web Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşte geçmişte aradığımız ve şimdi aramanızı tavsiye ettiğim şey.

Sonra:
Ağ ve Sunucu Çalışma Süresi Yüzdeleri

Şimdi:
Veri Merkezi Konumları

Günümüzde çoğu web hosting şirketi% 99,% 99,9 ve hatta% 100 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir. Ama bir zamanlar aradığınız rakamlar bu tür olsa da, gerçek şu ki bir web barındırma bu tür bir garanti sunmak için yaygındır. Ancak, bu gerçekten ne anlama geliyor, hosting belirtilen yüzdesinden daha fazla kapalı ise, sadece belirli bir miktar geri ödeme veya kredi alırsınız. Şeyler olur ve arada bir siteniz biraz kapalı olabilir, ancak daha köklü ve daha yüksek oy alan hosting şirketlerinden birini seçerseniz, iyi olmalısınız.

Bunun yerine, potansiyel web barındırma için belirli veri merkezlerinin nerede olduğunu düşünmenizi tavsiye ederim. Veri merkezinizin konumu, web sitenizin hızının önemli bir bölümünü oynar ve göz ardı edilmemelidir. İdeal olarak, web barındırma şirketiniz arasından seçim yapabileceğiniz birden fazla veri merkezine (dünyanın her yerinde bulunur) sahip olmasını istiyorsunuz.

Bu yüzden çalışma süresi garantileri güzel olsa da, bugün hız başarılı bir web sitesinin anahtarıdır. Üst web hosting şirketleri uptimes açısından oldukça benzer olduğundan, onların veri merkezi teklifleri daha fazla odaklanmak.

Sonra:
Donanım ve Teknik Özellikler

Şimdi:
Tescilli Önbellek Teknolojisi

Barındırma şirketleri hala barındırma ile olsun sunucu türleri, işlemciler, bellek ve depolama özellikleri türleri listeleyebilirken, gerçek şu ki üst web hosting şirketleri Dell hakkında konuşurken ister temelde aynı donanım türünü kullanmak Sunucular, Intel, vb. Bazı varyasyonlar olabilir, ancak yine de iyi kurulmuş bir web barındırma seçerseniz, çoğu yerden benzer özelliklere sahip olursunuz..

Ek bir hız artışı için, gerçekten bu günlerde odaklanmak gerekir ne varsa, özel bir önbellekleme teknolojisi bir web barındırma içerir. Birinci sınıf bir önbellek mekanizması web sayfası yükleme sürelerini büyük ölçüde hızlandırarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bir içerik dağıtım ağı (CDN) ile birlikte, önbellekleme teknolojiniz daha da iyi sonuçlar sağlayabilir.

Sonra:
WordPress Barındırma

Şimdi:
Proaktif ve Geliştirilmiş WordPress Desteği

Bir zamanlar WordPress barındırma, arayabileceğiniz bir özellikti, çünkü WordPress çok popüler hale geldi çünkü tüm web sunucuları artık bir çeşit WordPress barındırma hizmeti sunuyor. Bu bir soru değil, web barındırıcınız WordPress barındırma içeriyor mu, bunun yerine ne tür bir WordPress barındırma hizmeti alıyorsunuz? Bir web barındırıcısı proaktif ve gelişmiş WordPress desteği sağlıyor mu??

Uzman WordPress yardımının yanı sıra, hız ve güvenlik için optimize edilmiş bir WordPress ortamı da aramak istersiniz. Biraz daha ileri giderek, web sitesi yedeklemeleri ve otomatik güncellemeler gibi yönetilen WordPress barındırma özelliklerini de aramak isteyebilirsiniz..

WordPress hosting seçiminde daha spesifik yardım için WordPress Hosting Önerileri hakkındaki makaleme göz atın.

Sonra:
Müşteri desteği

Şimdi:
Müşteri Desteği Erişim ve Yanıt Süresi

Müşteri desteği hala web hosting en önemli bölümlerinden biridir. Ancak, yalnızca sınırlı bir saat veya bir veya iki kanal üzerinden destek almak artık kabul edilemez. Artık yalnızca telefon desteği sunmak kabul edilemez. Bugünlerde, web barındırıcınızın birden fazla destek yolu sağladığından ve 7/24/365 kullanılabilir bir destek ekibinden emin olmanız gerekir..

Telefon, e-posta, destek bileti ve canlı sohbet yoluyla 24 × 7 destek içeren bir web barındırma seçmenizi önemle tavsiye ederim. Ayrıca, InMotion Hosting gibi Skype aracılığıyla destek sağlayan bazı barındırma şirketleri de bulabilirsiniz..

Sonra:
Web uygulamaları

Şimdi:
Web Sitesi Oluşturucuları

WordPress, Drupal ve Joomla gibi içerik yönetim sistemlerine ek olarak, bu arayüzde bulunan tüm web uygulamalarını içeren bir cPanel barındırma planı arayabiliyordunuz. Ancak, bu gün birçok web alışveriş hosting hızlı ve kolay web siteleri arıyoruz. Ve Wix ve SquareSpace gibi web sitesi şirketlerinin başarısı ile, birçok web hosting şirketi artık kendi hosting ile web sitesi oluşturucuları sunuyoruz.

Örneğin, A2 Hosting, GreenGeeks ve HostGator, serisine son zamanlarda web sitesi oluşturucuları ekleyen web ana bilgisayarlarından sadece birkaçı. WordPress kullanıcıları için InMotion Hosting, birkaç yıldır barındırma planlarına BoldGrid web sitesi oluşturucusunu dahil etti.

Sonra:
Web Sunucusu Güvenliği

Şimdi:
Web Sitesi Güvenliği

Güvenlik, başarı ve başarısızlık barındırma web her zaman büyük bir faktör olacak, oldu ve olacaktır. Ancak güvenlik odağı daha önce sunucu düzeyinde yönlendirilmiş olsa da, bu günlerde güvenliği web sitesi veya web uygulama düzeyinde de tanımak ve ele almak önemlidir..

Örneğin, virüs tarama ve sunucu izleme gibi özellikler hala önemli olsa da, ücretsiz SSL sertifikalarının yanı sıra DDoS korumasını da aramak istersiniz. Ve nihai web sitesi koruması için, bir dizi web sunucusunun sunduğu Sucuri gibi web sitesi güvenlik seçeneklerini de aramak isteyebilirsiniz..

Sonra:
Ekstra Freebies

Şimdi:
Yönetilen Hizmetler

Geçmişte, hangi ekstra özelliklerin veya freebiesin dahil olduğunu görmek için bir web barındırma planına göz atabilirsiniz. Bu öğeler reklam kredilerini, pazarlama hizmetlerini veya yazılım uygulamalarını içerebilir. Bazı hosting şirketleri hala bunları içeriyor olsa da, bir zamanlar olduğu kadar bol değiller. Daha da önemlisi, bu ekstra freebies bonus özelliklerle ilgileniyorsanız gerçekten aramanızı tavsiye ettiğim şey değildir. Bunun yerine, bu günlerde gerçekten odaklanmanız gereken şey, barındırma planınıza herhangi bir yönetilen barındırma özelliği dahil edilmişse.

İster otomatik güncellemeler, otomatik yedeklemeler, proaktif güvenlik özellikleri vb. İçeriyor olsun, yönetilen barındırma özellikleri, yalnızca web sitenizin etkin ve çalışır durumda kalmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işinize odaklanabilmeniz, daha fazla içerik veya diğer projelerinize zaman ayırın.

Web Hosting Seçimi: Özel Öneriler

Deneyiminize ve web sitesi gereksinimlerinize bağlı olarak web barındırma için bazı özel öneriler.

Giriş Seviyesi: Sizin İçin Geliştirilmiş Web Siteleri

Web sitesi deneyimi veya teknik uzmanlığı olmayan kişiler genellikle bir siteyi çalıştırmak için en hızlı ve en kolay yolu ister. Burada, muhtemelen bir site oluşturma sihirbazına bazı temel bilgileri girebileceğiniz ve web sitenizin oluşturulmasını sağlayabileceğiniz web sitesi oluşturucu seçeneklerinden birine bakmak istersiniz. Bir web sitesi oluşturucu da gerçekten bir çevrimiçi broşür veya temel web sitesine ihtiyacınız varsa iyi bir fikirdir. İki iyi seçenek:

Wix.com

GoDaddy GoCentral

Deneyimli Yeni Başlayanlar: Web Sitesi Oluşturucuları ve Basit Arayüzler

Hosting planlarının bir sonraki grubu, biraz deneyim sahibi olanlar için, yine de web sitelerini oluşturmak için kolay bir yol isteyen, ancak biraz daha fazla kontrol isteyenler içindir. Bu müşteriler için şunlara bakmanızı tavsiye ederim:

iPage

Bluehost

Hem iPage hem de Bluehost kullanıcı dostu arayüzlere sahiptir ve web sitenizi kolayca oluşturmak için bir site oluşturucu kullanma veya WordPress gibi bir içerik yönetim sistemi kullanma seçenekleri sunar. Bluehost, WordPress kullanıcılarını başlatmak için idealdir.

Deneyimli Web Sitesi Sahipleri: Gelişmiş Seçenekler ve Yükseltme Olanakları

Web siteleri oluşturma konusunda deneyim sahibi olan ve bazı teknik bilgiye sahip olanlar için, bazı gelişmiş seçenekleri ve gelecekte yükseltme yeteneğini içeren bir barındırma planı istersiniz. Örneğin, birden fazla site oluşturmanız gereken pazarlamacılar, girişimciler ve bilgili blog yazarları şunlara göz atarak yararlanabilir:

Web Hosting Merkezi

Greengeeks

Web Hosting Hub ve GreenGeeks, sınırsız alan adı barındırma hizmeti ve web sitenizin işlevselliğini artırmak için kullanabileceğiniz çok sayıda yazılım uygulaması sunar. Ve bu hosting şirketlerinin her ikisi de gelecekte daha fazla güce ihtiyaç duyarsanız daha gelişmiş paketler sunar.

İşletme Web Sitesi Sahipleri: e-Ticaret ve İşletmeler için Gelişmiş Teknik Özellikler

İşletme ve e-ticaret web siteleri, en üst düzey donanım ve desteğe ek olarak bazı benzersiz özellikler gerektirir. Birçok web hosting şirketi iş barındırma planları tanıtımı, ama kesinlikle düşünün öneririz:

InMotion Barındırma

A2 Hosting

Hem InMotion Hosting hem de A2 Hosting, tüm iş sitelerinin sahip olması gereken güç, performans ve destek özelliklerini içerir. Yıllardır her iki şirketin müşterisi olan biri olarak kesinlikle InMotion ve A2’nin mükemmel seçenekler olduğunu hissediyorum.

Kurumsal Düzey: VPS ve Dedicated Sunucular

Ve son olarak, kurumsal düzeyde performans gerektiren en zorlu web siteleri için VPS ve özel sunucu barındırma planlarına bakmanız gerekir. Özel veya VPS sunucu planı satın alırken dikkate almanız gereken birkaç ek faktör vardır. Bu güç ve işleme düzeyine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, aşağıdakilere göz atmanızı tavsiye ederim:

Liquid Web

InMotion Barındırma

Hem Liquid Web hem de InMotion, bir dizi mükemmel VPS ve Özel barındırma planına sahiptir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector