CPanel Tools ile Blogunuzu Oluşturmanın 10 Yolu

CPanel ile Blogunuzu Oluşturmanın 10 Yolu


WordPress, bloglar oluşturmak için açık ara en popüler yazılımdır. Bloglarım da dahil olmak üzere çoğu web sitem için kullandığım içerik yönetim sistemidir. Çoğu kişi WordPress’in kullanımını kolay ve birçok farklı web sitesi türüne uyacak şekilde özelleştirilebilir bulmaktadır. Bir blog oluşturacaksanız WordPress’i kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Ancak, WP kesinlikle blog oluşturmak için kullanabileceğiniz tek yazılım değildir. Kaç seçenek arasından seçim yapmanız gerektiğine şaşırabilirsiniz. Örneğin, tipik bir cPanel web barındırma planında, blogunuzu oluşturmak için birkaç farklı yazılım uygulaması yüklemek için Softaculous aracını kullanabilirsiniz. Bu nedenle, WordPress’in siteniz için uygun olmadığını düşünüyorsanız, diğer seçeneklerden bazılarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Blogunuzu oluşturmak için kullanabileceğiniz çoğu cPanel barındırma planında bulunan 10 yazılım uygulamasına bir göz atın:

WordPress
WordPress Simgesi
İçerik Yönetim Sistemi – WordPress çevrimiçi tüm sitelerin yaklaşık% 20’sini oluşturur. Bu WP gibi birçok web sitesi sahibinin öğrenmesi ve bir blog aracı olarak kullanımı kolaydır. Blogunuzun görünümünü özelleştirmek için birçok ücretsiz tema mevcuttur ve WP deposunda bulunan birçok eklenti kullanılarak geliştirilebilir..

b2evolution
b2evolution
b2evolution, WordPress’e sadece basit bir blog değil, aynı zamanda forumlar, fotoğraf galerileri ve çevrimiçi kılavuzlar gibi şeyleri içeren daha gelişmiş bir web sitesi oluşturmanıza izin veren son derece popüler bir alternatiftir. WordPress’in tüm alternatiflerinden b2evolution muhtemelen gördüğümüz en fazla avantaja sahiptir: daha az 3. taraf eklentisine ihtiyaç duyuldu, yerleşik analitik, entegre e-posta kampanyası yönetimi ve kolay çoklu blog yönetimi.

Tesadüf
Tesadüf
WordPress gibi Serendipity, eklentiler ve temalar aracılığıyla basit bir blog veya daha sofistike bir site oluşturmanıza izin veren php tabanlı bir içerik yönetim sistemidir. Buna ek olarak, Serendipity BSD lisanslıdır – yani ticari uygulamalar için de kullanabilirsiniz. Ayrıca birden çok veritabanını destekler.

Dotclear
DotClear
Dotclear ilk olarak 2003 yılında Olivier Meunier tarafından yayınlandı. Bu açık kaynak web yayınlama aracı, kaliteli bir blog sitesi oluşturmak için kullanıcı dostu bir yöntem sağlamaya odaklanmaktadır. Dotclear, MySQL’in yanı sıra PostgreSQL ve SQLite veritabanlarını da destekler. Dotclear’ın sayfaların arama motorları için doğal olarak optimize edildiği ve uygulamanın büyük miktarlarda verilerle bile hızlı kalacağı iddiaları özellikle ilgi çekicidir..

Textpattern
Textpattern
Textpattern, bloglardan kurumsal sitelere kadar birçok web sitesi türü oluşturmak için kullanabileceğiniz başka bir içerik yönetim sistemi seçeneğidir. CSS ve XHMTL’nin tüm yönlerini kontrol etmesi gereken bir web geliştiricisi / tasarımcısıysanız, Textpattern tercih ettiğiniz yazılım olabilir. Textpattern ayrıca makaleleri parola ile koruma ve ayarlanabilir tarih / saat damgaları gibi seçenekler sunar.

LifeType
LifeType
LifeType, çok kullanıcılı, çok bloglu bir ortamı desteklemeye odaklanan açık kaynaklı bir blog platformudur. LifeType ile dikkat çeken diğer bir özellik ise, mobil bilgi işlem cihazlarında yayınlamak ve içeriğe erişmek için kesintisiz entegrasyona sahip bu tür ilk mobil kullanıma hazır uygulama olmasıdır..

peri
peri
Pixie kesinlikle içerik yönetimi kategorisine dahil edilebilirken, odağı küçük, basit bir web sitesi üreticisi sağlamaktır. Aslında, vurgu basitliktir – amaç herkesin kullanabilmesi. Pixie’nin benzersiz özelliklerinden biri, kurulum işlemi sırasında hemen ortaya çıkar. Herkes için aynı türde bir paket yüklemek yerine Pixie, ister bir blog, ister bir işletme sitesi veya bir marka sitesi olsun, ne tür bir web sitesi oluşturmak istediğinizi belirtmenize olanak tanır..

Nibbleblog
Nibbleblog
Daha basit bir arayüz ve ortam arıyorsanız WordPress’e bir başka alternatif de Nibbleblog’dur. Nibbleblog’un çok fazla zil ve ıslık olmayabilir, ancak blog oluşturmak için hala güçlü bir araçtır..

Hayalet
Hayalet
Ghost, basit ama fark edilir derecede farklı bir kullanıcı arayüzüne sahip güçlü bir yayıncılık platformudur. Yayınınızı oluştururken tam olarak nasıl görüneceğini görmek için bir önizleme bölmesi olmasını seviyorum. Ancak Ghost, WYSIWYG editörünün aksine yayınları şekillendirmek için bir biçimlendirme dili kullandığından, herkes için olmayabilir.

PivotX
Pivot X
PivotX sadece bir blog aracı olarak kullanılamaz, aynı zamanda karmaşık web siteleri için de kullanılabilir. PivotX, kolay düzenleme, daha fazla özelleştirme için temalar ve uzantılar ve anti-spam koruması gibi diğer üst bloglama yazılımlarına benzer özellikler içerir. Ayrıca, tek bir kurulumla birden fazla blog tutabilirsiniz. Ve MySQL mi yoksa düz dosya veritabanı mı kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Yine, WordPress bloglama yazılımının kralı ve benim tercih ettiğim yazılım olsa da, WP’nin sizin ve blogunuz için olmaması durumunda birçok alternatif olduğunu unutmayın.

cPanel Web Hosting

cPanel benim favori hosting kontrol paneli arayüzüm. Bunlar gibi blog oluşturma araçlarına ek olarak, yazılım kurulumu, e-posta, dosya yönetimi, veritabanları, web istatistikleri ve daha fazlası için birçok yararlı işleve erişebilirsiniz. Önerilen cPanel Web Hosting planlarımızdan bazılarını görmek için En İyi cPanel Web Hosting ile ilgili makaleme göz atın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map