Wix İncelemesi

wix inceleme


Kolay hızlı web sitelerindeki liderlerden biri olarak, web sitenizi daha hızlı çevrimiçi hale getirmek istiyorsanız Wix kesinlikle dikkate değer. Ben web sitesi inşaatçılar üzerinde barındırma lehine eğilimi olsa da, ben mükemmel bir Wix gibi bir web sitesi çözümü için uygun web belirli bir segment olduğuna inanıyorum. Durum bu, burada benim Wix İncelemesi Wix’in neler sunduğuna ve en çok kimlerin yarar sağlayabileceğine bir göz atacağız.

Wix, geleneksel web hosting planlarına alternatif olarak yeni web sitesi oluşturucu dalgasının ön saflarında yer almıştır. Günümüzde giderek daha fazla kişi ve işletme web barındırma değil, bir web sitesi istiyor. Web sitesi oluşturucuların avantajları ve dezavantajları vardır. Çoğu durumda, gerçekten ne tür bir web sitesine ihtiyacınız olduğunu ve sitenizin ne kadar içeriğe sahip olacağını gösterir..

Wix Kullanmanın Avantajları

 • Ücretsiz Deneme ve Ücretsiz Web Sitesi
 • Kolay Web Sitesi Oluşturma için İki Seçenek
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda web sitesi şablonu
 • Kullanımı Kolay Sürükle ve Bırak Sayfa Editörü
 • Wix Uygulamaları ile Daha Fazla İşlevsellik Ekleme
 • Sitenize Otomatik Olarak Eklenen Ücretsiz SSL

Wix’in gerçek faydaları, hızlı ve kolay bir şekilde ayrı olarak hosting satın alma konusunda endişelenmeden web sitenizi oluşturabilmenizdir. İhtiyacınız olan herhangi bir web sitesi işlevselliğini doğrudan Wix’e ekleyebilirsiniz. Sitenizi düzenlemek ve üzerinde değişiklik yapmak çok kolaydır ve kendi web sitenizi oluşturmak için bir web uzmanı olmanıza gerek yoktur.

Wix için En İyi Web Siteleri?

 • Kişisel Web Siteleri
 • Küçük İşletme Web Siteleri (e-Ticaret Dışı)
 • Restoranlar
 • Emlak
 • Seyahat Siteleri
 • Moda ve güzellik
 • Sağlık ve sıhhat
 • Danışmanlık ve Koçluk
 • Müzik
 • fotoğrafçılık
 • Topluluk ve Eğitim

wix-seyahat-web siteleriWix Seyahat Siteleriwix-restoran-web siteleriWix Restaurant Web Siteleriwix-sağlık-ve-güzellik-web siteleriWix Sağlık ve Güzellik Web Siteleri

Wix için ideal web sitesi, marka bilinirliği ve müşteri kazanımı için kullanılan bir işletme veya kişisel sitedir. Örneğin, şirket bilgileri, hizmetlerin açıklaması, müşteri referansları ve iletişim sayfası gibi standart web sitesi sayfalarını içeren çevrimiçi bir broşür türü web sitesi Wix’te son derece iyi çalışır. Ve Wix’in restoranlar, seyahat, emlak, moda / güzellik, danışmanlık ve müzik dahil olmak üzere mükemmel şekilde uygun olduğu bazı özel endüstriler veya nişler var.

Wix ile Web Sitesi Oluşturma

wix-web sitesi oluşturma
Wix aslında web sitenizi kolayca oluşturmanın iki yolunu sunar. Yapay Tasarım İstihbarat sistemini veya Wix Web Sitesi Düzenleyicisini kullanabilirsiniz..

ADI sisteminin avantajı, kullanımının daha kolay olması, sizden daha az çalışma gerektirmesi ve web sitenizi daha hızlı oluşturmasıdır. Sistemin daha sonra sizin için benzersiz bir web sitesi oluşturmak için kullandığı bir dizi soru hakkında yönlendirilirsiniz. ADI’nin dezavantajı, oluşturulan sitelerin bence iyi görünmemesi ve ihtiyacınız olabilecek özelleştirme düzeyine sahip olmamanızdır. Bu nedenle, bir web sitesi oluşturmak için doğrudan Wix Editör’ü kullanmayı tercih ediyorum.

wix-düzenleyiciWix Editor’ü kullanmak web sitenizi oluştururken size daha fazla kontrol sağlar. Web sitenizi oluşturmak için Wix Editör’ü kullanırken, önce web sitesi şablonunuzu seçersiniz. Ardından, web sitesi sayfalarınızı özelleştirmek için sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Wix Editor’dan web sitenizin hem masaüstü bilgisayarda hem de akıllı telefonda nasıl görüneceğini kolayca önizleyebilirsiniz. Ayrıca, hazır olduğunuzda Yayınla menü düğmesini tıklayarak web sitenizi yayınlayabilirsiniz..

Wix Kod ile Daha Fazla Özelleştirme Alın

Ve şimdi, web sitenizi daha da özelleştirebilirsiniz. JavaScript ile çalışma deneyiminiz varsa, Wix Kodunu kullanarak sitenize bazı gelişmiş özellikler ekleyebilirsiniz. Wix Kod özellikleri ile dinamik sayfalar, formlar, haber besleme benzeri listeler içeren özel uygulamalar oluşturabilirsiniz.
wix-kod

Wix Uygulamaları ile İşlevler Ekleme

wix-app-pazar
Wix’in bir diğer avantajı, Wix App Market’te bulunan uygulamalarla web sitenizin işlevselliğini kolayca genişletebilmenizdir. Web sitenize ekleyebileceğiniz işlevlerden sadece bazıları:

Formlar

Sihirli Form Oluşturucu
Form Oluşturucu
Sürekli İletişim Formu
Hızlı Anketler
Mail listesi

Sosyal medya

Instagram Pro
Twitter Yayını
Sosyal Medya Akışı
Sosyal Medya Simgeler
Facebook Mağazası
Pinterest Yayını
Havlama
LinkedIn Kartvizit
Google +1

Online Rezervasyonlar

Wix Rezervasyonları
Takvim
harita
Online Kitap Randevuları
Programlama Pro

Restoranlar

Restoran Siparişleri
Restoran Menüleri
Rezervasyonlar
Inffuse Referansları
OpenTable Rezervasyonları
Doğum Günü Kulübü

Otel ve Seyahat

Wix Otelleri
Wix Rezervasyonları
Basit Google Haritalar
Tatil Kiralama Rezervasyonu

fotoğrafçılık

Wix Pro Galerisi
Wix Fotoğraf Albümleri
Wix Sanat Mağazası
İndirme Sat
Etkileyici Slayt Gösterisi
Sağ Tıklama Koruması
Kaydırıcıdan Önce ve Sonra
Video ve Görüntü Kaydırıcı
Fotoğraf Editörü
Dropbox Klasörü
FlipFolio
Görüntü Zoom

Online mağaza

Wix Mağazaları
PayPal Düğmesi
İndirme Sat
Amazon
Etsy Dükkanı
Hesap Makinesi Oluşturucu
Fiyat Tablosu
Online ödeme
McAfee Secure
Mağaza Metrikleri

Pazarlama araçları

Dönüşüm Açılır Penceresi
Google Adsense
Yerel Liste Pro
Trafik Üreteci
Musteri degerlendirmeleri

Tasarım Araçları

Wix Sanat Mağazası
360 Görüntüler
Video ve Görüntü Kaydırıcı
Açıklama Noktalar
Rollover Görüntü Efektleri
Post-it notları
Masa Master
Logo Oluşturucu

Müzik

Wix Müzik
iPlayerHD Video Barındırma
Bandsintown
Bilet satmak
Etkinlik Takvimi
İndirme Sat
Ses bulutu
Spotify Takip Et
iTunes Düğmesi
Ses Çalma Düğmesi
Müzik Arkaplanları
Benim tişörtüm

analitik

Ziyaretçi Analizi
Web Stat
rankingCoach
Pazarlama ve Analiz

Uygulamaların çoğu ücretsiz veya en azından ücretsiz bir sürüme sahip. Ücret gerektiren bazı premium uygulamalar da vardır. Web sitenize bir uygulama eklemek için uygun Siteye Ekle düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Premium Wix Planına Yükseltme

Ücretsiz Wix sitenizi oluşturduktan sonra, sitenizin web siteniz için doğru platform olup olmadığını görebilirsiniz. Öyleyse, premium plana geçmek istersiniz. Bir Wix Premium web sitesi planıyla, Wix reklamlarını kaldırabilir, kendi alan adınızı sitenize bağlayabilir ve daha fazla kaynak elde edebilirsiniz – bunların hepsi iyi performans gösteren profesyonel görünümlü bir web sitesi istiyorsanız çok önemlidir.

Wix dört farklı premium web sitesi planı sunar:

 • kombo
 • Sınırsız
 • profesyonel
 • vip

wix-web-planlar

Wix’in ayrıca üç farklı e-Ticaret web sitesi planı vardır:

 • İş Temelleri
 • Sınırsız İş
 • İş VIP

wix-e-ticaret-planlar

Müşteri desteği

Wix’te müşteri desteği söz konusu olduğunda iyi haberler var ve iyi haberler yok. Adından da anlaşılacağı gibi mükemmel bir bilgi tabanı veya yardım merkezi sağlarlar. Wix web siteleriyle ilgili her konuda tonlarca yardım makalesi bulunmaktadır. Hatta bazı makalelerde, sorununuza bir çözüm bulmak için videolar da vardır. Ayrıca bir destek bileti gönderebilir veya destek hattını arayabilirsiniz.

Dezavantajı, çağrı merkezi sadece 5 ile 17:00 arasında açık olduğu için telefon desteğinin sınırlı olmasıdır. Pasifik zaman dilimi. Ayrıca, canlı sohbet desteği yoktur. Ancak, destek bileti yanıt süresinin iyi olduğunu söylemeliyim. Bilet açıldıktan sonraki yarım saat içinde yanıt aldım.

Yine, gerçekten ne tür bir web siteniz var. Öncelikli bir çevrimiçi broşür türü site olarak işlev gören marka bilinirliği ve müşteri kazanımı için kullanılan kişisel veya küçük işletme web siteleri için müşteri desteği kesinlikle yeterlidir.

Wix Alternatifleri

Wix bazı web siteleri için mükemmel olsa da, diğerleri başka bir web sitesi platformu için daha uygun olabilir. Daha önce de belirttiğim gibi, Wix çok fazla içeriğe sahip olmayan, ancak müşteri edinme ve marka bilinirliği için bir araç işlevi gören birkaç temel web sayfasına odaklanan siteler için idealdir.

Bir blog oluşturmak istiyorsanız, WordPress barındırma planı veya BoldGrid WordPress site oluşturucu ana bilgisayarı gibi WordPress seçeneklerine bakmanızı öneririm.

A2 Hosting – WordPress Barındırma
SiteGround – WordPress Barındırma
BoldGrid – WordPress Site Oluşturucu

Çok miktarda içeriğe sahip bir web sitesine ihtiyacınız varsa, WordPress, Joomla veya Drupal gibi bir içerik yönetim sistemi kullanmanızı öneririm. İşte en sevdiğim içerik yönetimi web barındırıcılarımdan bazıları:

A2 Hosting
SiteGround
InMotion Barındırma

Wix kesinlikle bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak için kullanılabilirken, telefon desteği 7/24 mevcut olmadığından ve canlı sohbet desteği olmadığından, Shopify, GoDaddy’s GoCentral veya WooCommerce gibi bir çözüme bakmak isteyebilirsiniz. daha kritik çevrimiçi mağazalar.

Shopify – e-Ticaret Siteleri
GoCentral – GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu
Liquid Web – Yönetilen WooCommerce

Akılda tutulması gereken başka bir nokta, şu anda Wix kodu Safari’de düzgün çalışmıyor. Bu nedenle bir Mac kullanıcısıysanız, tarayıcınız olarak Chrome veya Firefox’u indirmeniz ve kullanmanız gerekir.

öneriler

Her ne kadar Wix her türlü web sitesi oluşturma yeteneğinden daha fazla olsa da, bize göre kendi web sitesi oluşturma hizmetlerini kullanmaya uygun sitelerin belirli türleri vardır. Daha önce de belirttiğim gibi, çevrimiçi broşür reklamları olarak işlev gören ve esas olarak marka bilinirliği ve müşteri kazanımı için kullanılan küçük işletme web siteleri (ve kişisel siteler) Wix ile en iyi şekilde çalışır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map